Miška74 Miška74 komentáře u knih

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Jak píše v úvodu Sandra, smích léčí a tak jsem si k čaji do postele vzala i tuto knížku. Líbila se mi víc než první a i jsem se občas od srdce zasmála. Povídky jsou celkem krátké a já je zhltla za jeden den.

12.01.2023 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tohle je knížka mého dětství. Strašně ráda jsem se k ní vrátila a ani teď neztratila nic ze svého kouzla. Mám u dětí v knihovnicce všechny Neználky, tak si je postupně po tolika letech přečtu. A už teď se na to těším, jak malé dítě na vánoce. Za mě jsou to prostě krásné příběhy človíčků z Kvítečkova, kde je každý z nich něčím výjimečný.

08.03.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Tak tahle knížka se mi fakt líbila. Četla se lehce a přitom byla napínavá. Podle mě je hodně znát, že autorka sama bývala elitní policistkou u FBI a využila tak svých vlastních zkušeností. Určitě to bylo uvěřitelné a propracované. Za mě rozhodně super čtení. Jo a autorka asi s dětmi hraje Cluedo, soudě podle jedné věty na str. 97 :-)

21.02.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tak tahle kniha mě opravdu dostala. Ačkoliv nemám ráda romantické knížky, tak tahle mě mile překvapila. Příběh byl zajímavý, čtivý a hlavně hodně vtipný. Moc jsem se při čtení nasmála. Knížka se četla opravdu skvěle.

15.01.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížka přečtena kvůli čtenářské výzvě. Ačkoliv jsem knihu už četla před mnoha lety, jako povinnou četbu, řekla bych, že teď jsem si jí daleko více vychutnala. Příběh je krásný, romantický, ale s velmi smutným koncem.

01.01.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tuto knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě. Kniha nebyla úplně špatná, ale taky nebyla super, zkrátka takový průměr, neurazí, nenadchne. Nečetla se zas tak špatně. Přesto, že konec mě hodně překvapil, tak mám pocit, že tam něco chybělo. Přišlo mi, že tam něco chybělo. Až na ten závěr to bylo takové nemastne, neslane.

02.11.2021 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Kniha je druhým dílem ze série a líbila se mi víc než díl první. Děj se rozjel hned od začátku a uprašovalo to až do samotného konce. Byla to fakt jízda :-)

07.05.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha nebyla špatná, ale přišla mi celkem zdlouhavá a předvídatelná. Četla se dobře a přečtu si i další, třeba jako nenáročnou oddychovku.

16.03.2024 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Třetí a zatím poslední díl série a opět paráda. Autorka má opravdu fantazii, což je skvělé.
Tenhle díl je trochu temnější než ty předchozí, ale stále hodně zajímavý. Trochu už se v tom světě začínám ztrácet, ale opravdu jen trošku.
Co mě ale teď opravdu děsí je to, že další díl ještě není napsaný. Věřím, že autorka si na dalším díle dá opravdu záležet, protože tahle série mě moc baví.

12.03.2024 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem ji objevila u dcery v pokoji. Ta si jí půjčila od spolužačky a tak jsem si ji chtěla přečíst, ačkoliv nejsem cílovou skupinou, protože knížka se řadí do YA. Thrillery miluji a tak jsem byla na tento pro mládež opravdu zvědavá a musím říct, že to byla BOMBA!!!
První díl této série jsem nečetla, ale po přečtení této druhé knihy si přečtu určitě i tu první.
Kniha je psaná velmi zajímavým způsobem, kdy se klasický děj střídá s poznámkami, které si Pipa píše, náčrtky a fotkami. Je úžasné prodírat se různými přepisy nahrávek a spolu s Pipou a Ravim hledat důkazy a doplňovat hluchá místa v případu pohřešovaného Jamieho. Nechci tu zbytečně nic zásadního prozrazovat, ale příběh je opravdu skvělý a velmi čtivý, přitom stále napínavý a na konci i smutný (i slza ukápla a to se mi moc často nestává).
Doufám, že i třetí díl bude (pokud vyjde v češtině) stejně úžasný, jako tato kniha, protože už teď mám chuť si přečíst další příběh Pipy a jejích přátel.

19.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Celou tuhle sérii jsem si oblíbila. Pravda některé knihy byly lepší, jiné trošku pokulhávaly, ale jako celek opravdu podařené. Poslední díl patří k těm povedenejsim a četl se velmi dobře. Jsem ráda, že pan Boček nakonec podlehl nátlaku beta čtenářek a kniha skončila happyendem. První konec by mi nevadil, pokud by navazoval další díl, ale vzhledem k tomu, že tato kniha uzavírá sérii, jsem ráda, že má nějaký konec.

03.11.2022 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Celá série se mi moc líbila. Bílá komnata, ale podle mě byla nejslabší. Nějak mám po jejím přečtení víc nezodpovězených otázek než na začátku a přitom tohle byl poslední díl této dějové linky.

03.09.2022 4 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Našeptávač se mi moc líbil, ale toto pokračování bylo ještě o něco lepší. Zápletka byla fakt zajímavá. Četla se skvěle. Tahle knížka me stala hodně přejetych stanic metra. Musím říct, že mě tenhle autor začíná bavit a tak hned navazu třetím dílem série a už jsem zvědavá, co Milu čeká teď.

04.05.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Mě se knížka celkem líbila, nečetla se vůbec špatně a rozhodně měla zajímavý námět. Nevím, zda bych chtěla vědět, jakým směrem by se ubiral můj život, kdybych se někdy rozhodla jinak, ale hrdinka tohoto příběhu tu možnost měla a nakonec se rozhodla, přesně tak, jak jsem si myslela. Tak a já jsem díky této knize pokořila i fantasy žánr.

23.04.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížku jsem si chtěla přečíst dřív než případně uvidím film, ale teď nevím, zda ho chci vůbec vidět.
Kniha mě úplně nenadchla. Nečetla se úplně špatně, ale taky nenadchla. První část knihy byla zajímavější, druhá polovina už spíše nudila. Jako oddychovku to celkem šlo.

28.09.2021 3 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Knížku jsem volila jako oddechovku mezi oblíbenými thrillery s možností splnit tím i další bod čtenářské výzvy.
Příběh mě mile překvapil a krásně se četl. Moc se mi líbil příběh z pohledu kočky. Sama mám doma dvě, tak by mě zajímalo, co si občas mysli. Pozor, konec je smutný a když čtete v metru a tečou vám slzy, tak cestující divně koukají.

19.04.2024 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Třetí díl série byl zatím asi nejslabší, ale rozhodně byl zajímavý. Příběh o tom, co je rodič schopný udělat, aby pomstil smrt dítěte, je opravdu psychologické drama.

16.02.2023 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Pro mě jsou strašidelné domy spíše oddechovou četbou. Tahle kniha patřila k těm slabším že série, ale to neznamená, že byla špatná. Příběh byl zajímavý, zápletku jsem čekala, takže mě vlastně nepřekvapila. Co se týká Mary, ta mi moc neseděla, byla strašně uminena, takový Jájinek. Jako protivahu měla Niela, ten mi tolik nevadil, ale asi bych od obou něco trochu ubrala a bylo by to super. Knížku jsem zhltla rychle a s chutí. Těším se na další díl, který už čeká v knihovně.

13.07.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Seriál jsem neviděla a to je možná dobře. Knížka se četla dobře, vlastně jsem ji zhltla strašně rychle. Byla jsem totiž strašně napnuta, jak to skončí. Musím říct, že mě námět knížky překvapil a rozhodně bych v takové době žít nechtěla. Ale napsané je to fakt výborně. Jsem fakt moc zvědavá na pokračování.

06.02.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha se mi moc líbila. Příběh má velmi zajímavý námět a krásně uprašuje. Rozhodně jsem se u knížky nenudila, je napínavá a čtivá. Přečetla jsem ji během dvou dnů, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout. Trošičku mě zklamal konec, který mi přišel moc rychlý a nedotažený, jako by to už autorka chtěla mít konečně za sebou. Nicméně už se těším, jak se hned vrhnu na další díl série.

23.02.2021 4 z 5