MisaK81 MisaK81 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Výborná kniha! Originální ve všem. Postavy, prostředí i příběh. Doufám, že autorka bude pokračovat v sérii dál. Moc se těším na pokračování.

06.07.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování nezklamalo, autorka nám v úvodu knihy očima Ilan představuje vyspělý svět nížin, aby nás vzápětí vrhla zpět do nebezpečí v Duvalských horách. Třetí kniha je dle autorky čerstvě v rukou vydavatele, snad tedy nebudeme čekat na vydání příliš dlouho.
PS: první kapitola třetího dílu je pro nedočkavce k dispozici na facebooku autorky:-)

18.07.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Cormorana s Robin miluju od první knihy. Novinka není v žádném ohledu zklamání! Spletitý příběh, vztahové problémy obou hlavních hrdinů a prostředí britské smetánky, to jsou hlavní ingredience příběhu. Vřele doporučuji!

20.05.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Poněkud drastická jednohubka na dva večery. Od knihy se prakticky nedá odtrhnout, ale rozhodně není pro slabší povahy.

03.01.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

I ve třetím díle ságy Sedm sester drží autorka laťku velmi vysoko. Pokud se vám líbily předchozí knihy, budete nadšení i z této. U mě navíc získává procenta navíc historickou linkou odehrávající se tentokrát v Anglii. Všechny milovnice Austenové budou nadšeny.

09.02.2020 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Opět krásná kniha, doufám, že se stejně povedou o ostatní ze série.

22.08.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Velmi silný příběh, který vás nutí k přemýšlení. Ač by měl být neaktuální, je bohužel aktuální až moc. Jen se ve společnosti lehce mění skupiny občanů druhé kategorie. Kniha ve vás zanechá zážitek a troufám si tvrdit, že její obsah jen tak z hlavy nedostanete.

23.01.2018 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Přesto, že je to dětská kniha, v dětství mi, nevím proč, unikla. Přitom vím jistě, že by se mi moc líbila. Líbila se mi dokonce i teď. Musím však přiznat, že mě ke čtení kromě knižní výzvy nasměroval také televizní seriál Anne with E. Nedrží se stoprocentně knižní předlohy, ale co zůstalo je bezprostřední upovídaná hlavní hrdinka. Určitě doporučuji dospívajícím dívkám, věčným snílkům a romantikům.

20.04.2020 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Kniha mě opět úplně pohltila a oba příběhy, současný i minulý, byly skvělé. Jen bych si možná přála jiný konec pro Cee a Esa, ale to je jen můj názor.

24.02.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Jako všechny Folletovy romány je i tento skvěle propracovaný. Kdo má rád historii, jistě se rád přenese do doby náboženských válek z pohledu anglického i francouzského dvora. Doporučuji!

04.01.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na konci jsem se neubránila slzám. Víc není třeba dodávat, neb bylo napsáno již mnoho slov o tomto krásném díle. Česačka slov by jistě měla radost.

21.10.2018 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Krásná kniha, dostala jsem jako dárek a moc se mi líbila. Kniha je napínavá, tajemná romantická a určitě vás navnadí na další díly.

22.08.2018 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Přečteno jedním dechem. Docela mě mrzí, že je to již závěrečný díl série. Moc se mi líbila hlavní dějová linka, tedy rozplétání toho, co se stalo ma Everestu, ale musím přiznat, že v závěru knihy měl moji hlavní pozornost Mikael s Lisbeth, takže rozuzlení už Everestu jsem přečetla jen tak mimochodem.

08.06.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi vtipná kniha od začátku do konce. Jen ji doporučuji číst v soukromí a ne třeba v dopravním prostředku, abyste okolí nerušili záchvaty smíchu.

18.10.2017 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Hned po dočtení poslední stránky tohoto dílu série jsem si musela vyhledat, zda autorka stihla před smrtí dopsat závěr série. Tato kniha sice odhalí poslední ztracenou sestru nicméně o otci Sůl jsme se stále nic nedozvěděli. Přestože Lucinda nedlouho po vydání Ztracené sestry bohužel zemřela, vypadá to z jejích oficiálních webovek, že Táta Sůl přeci jen bude! A to jsem opravdu velmi ráda, protože všechny knihy série si drží vysokou kvalitu. Poslední sestra má kořeny v Irsku a příběh jejího dětství je opět velmi silný. Těším se, až se v posledním díle dozvíme i zbývající tajemství.

10.01.2022 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Kniha patří do kategorie oddechové literatury. Přečetla jsem ji za dva dny. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav, to se povedlo. Druhý díl si určitě přečtu.

23.08.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, ale hlavně rodiče malých dětí. Líbil se styl vyprávění. Příběhy volně plynou a vždy nutí k zamyšlení.

01.05.2020 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Skvělá kniha. Příběh se mi líbil, zápletka byla originální, rozuzlení spletité a postupné. Rozhodně doporučuji!

27.01.2020 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Moc se mi do knihy nechtělo, měla jsem přečtené všechny předchozí díly, přesto na mě čekala v knihovně více jak rok. Nicméně příběhy Lisbet jsou jako jízda na kole, hned jste jako doma. Líbilo se mi, že tento díl byl méně krvavý, přesto mě zaujal jak příběh, tak i rozuzlení.

09.08.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přečteno za jeden večer. Perfektně napsáno.

28.06.2019 5 z 5