misa.lemperova misa.lemperova komentáře u knih

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Na poezii moc nejsem, po knize jsem sáhla ze zvědavosti, protože jsem o ní hodně slyšela. Nijak extra mě však neoslovila. Není úplně špatná, jen si nemyslím, že by mi úplně něco předala. Nicméně musím ocenit krásné grafické zpracování, mezi básněmi najdeme nádherné fotografie. Popravdě se mi líbily možná víc než samotný obsah knihy :D

12.09.2021 3 z 5

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

Milovníky Nirvany a Kurta Cobaina některé úryvky určitě vezmou za srdce :-) Příběh sám o sobě je občas zmatený, což jsem ale očekávala, když v hlavní roli vystupují drogy a láska. Po přečtení jsem z knihy měla dobrý pocit, nic podobného jsem ještě nečetla. Rozhodně nelituju, že jsem si tuto knihu pořídila a přečetla, má skrytou myšlenku a také krásnou obálku! :-)

13.08.2020 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Hezké čtení, především mě nadchnuly překrásné ilustrace. Přečteno máte za chvilku, je to takový kraťoučký příběh bez složitého děje na pohlazení duše. Samozřejmě to nezanechá takové stopy jako Malý princ… Ale je to moc milá knížka :)

24.05.2022 5 z 5

Lucie Lucie kolektiv autorů

Fanoušci Lucie budou nadšení. Objevují se zde dosud nezveřejněné fotky ze začátků skupiny. Kniha je moc pěkně zpracovaná, fotografie jsou kvalitní a autentické. Příliš mnoho textu zde nečekejte, ale to už snad vyplývá z názvu knihy - Fotografity :-)

31.01.2022 5 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Za mě byla rozhodně první kniha A proto skáču rozhodně lepší. Tato také nebyla špatná, ale neudělala na mě takový dojem jako ta první. Přiznám se, že ke konci už jsem se do čtení musela nutit. Nicméně autora obdivuji, jak se ke své diagnóze staví a jak dokáže srozumitelně vysvětlit, co pro autistu obnáší jeden obyčejný den. Kniha byla zajímavá a za přečtení stojí.

03.09.2021 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Velmi náročná kniha, která ovšem rozhodně stojí za přečtení. Pojednává o vážných tématech a při čtení to nutí člověka vážně dost přemýšlet. Není to žádná oddechovka. Zajímavý byl vývoj postav, velmi detailní popisy, občas až příliš. Asi to není úplně kniha pro každého, děj se občas dosti táhne, kapitoly jsou extrémně dlouhé, takže člověk musí číst dál a dál, i když už je poměrně vyčerpaný z toho, co už přečetl.. :D Teď se chystám shlédnout ještě filmové zpracování, ať můžu porovnat :)

30.05.2021 4 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Nebylo to špatné, celkově mě kniha bavila, měla jsem ji přečtenou velice rychle. Jasně, na Děti ze stanice ZOO to prostě nemá, to je špička. Musím také říct, že není tak drsná jako jiné knihy o drogách. Pár úryvků si odnáším, určitě mi Toxický squat něco dal. Prostě a jednoduše... “Zastavte svět. Zastavte, prosím, svět, když jsme konečně šťastný. Snad!!! Ale ono to stejně nejde...”

03.02.2021 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Kniha nebyla špatná, je čtivá, líbila se mi a bavila mě od začátku až do konce. Jenom konec mi přišel trochu moc přeslazený a nereálný, proto 4/5*.

13.01.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Na téma holocaustu jsem četla už hromadu knih a bohužel musím říct, že tahle z nich byla nejslabší. Nijak zvlášť mě nezaujala, při čtení jsem občas byla zmatená, tak nějak jsem se ztrácela v ději. Díky tomu mě kniha nebavila, takhle zajímavé téma mohlo být dle mého názoru mnohem lépe uchopeno a zpracováno.

14.02.2024 1 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Super letní oddechovka, kterou jsem začala číst na dovolené na Krétě a dočítala už doma, takže jsem na nádherné Řecko mohla vzpomínat alespoň tímto způsobem. Ideální knížka na čtení u bazénu nebo moře, nemá složitý děj, člověk si u ní odpočine od každodenních starostí. Prostě moře, slunce, romantika A hlavně happyend, ten nesmí chybět! :)
PS: Pro větší požitek ze čtení nezapomeňte mít vždy po ruce nachystaný gin s tonikem! :))

07.08.2023 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Želvy byly mou druhou knihou od autora, kterou jsem četla. Bohužel musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla, z některých velmi detailních popisů se mi dělalo docela špatně. Jsem ráda, že už jsem dočetla, ani příběh mě nijak zvlášť nevtáhnul - nejvíce prostoru bylo věnováno psychickým problémům hlavní postavy, což velmi upozadilo příběh samotný. Někomu se může líbit, mně tahle kniha prostě asi nesedla :)

11.07.2023 2 z 5

King King T. M. Frazier

No.. Kniha nebyla úplně špatná, ale nebyla také úplně dobrá. V každé větě tři vulgarismy, neustálé opakování informací a stejných frází… Jestli bylo autorky záměrem dosáhnout výčtem všech vulgárních výrazů větší erotičnosti, tak na mě to tak nějak nefungovalo. King se mi líbil, klasický tajemný sexy drsňák s příběhem, ale dost mě rozčilovala Doe - svojí naivitou a svým “nevím co chci, ale budu se chovat jako hysterka, když to nedostanu”. Mám doma ještě pokračování, do toho se asi také pustím, ale ne s nijakým nadšením. Není to úplně klasická červená knihovna, chápu, že se kniha může spoustě čtenářům líbit, takže nijak neodsuzuji, jenom jsem už prostě četla lepší :).

22.02.2023 3 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

(SPOILER) Na knihu jsem slyšela samou chválu, proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Měla jsem od ní velká očekávání, že to bude vážně pecka, která mi nedá spát. Začátek byl zajímavý a čtivý, děj se pomalu zamotával, bavilo mě to.. Ale postupně se děj v knize začal táhnout a delší dobu se v příběhu pořádně nic nedělo. Především po smrti Andrewa jsem se do čtení už musela nutit. Konec měl zřejmě šokovat, mě moc nešokoval, dal se i poměrně dobře odhadnout, průběžně se objevovaly různé indicie. Kniha nebyla úplně špatná, zpočátku se začala vyvíjet velmi dobře, ale celkově bych ji považovala za takový průměrný thriller, který nenadchne, ale ani neurazí.

25.06.2021 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jirotku samozřejmě nic nenahradí, takže logicky kniha nemůže být lepší než první díl. Z této knihy jsem měla obavy, ale líbila se mi, bavila mě a zasmála jsem se. Obdivuji autora, že měl odvahu se vůbec do něčeho takového pustit a myslím, že se tohoto nelehkého úkolu zhostil velmi dobře.
Takových knih, jako je tahle, není nikdy dost a zvlášť v současné době jsou potřeba. Mám ráda cynismus a sarkasmus, asi proto mám ráda i Saturnina. Jeho pokračování hodnotím kladně, myslím, že se není čeho bát a už se chystám na další pokračování - Saturnin zasahuje.

13.01.2021 5 z 5

Prokletí rokenrolu Prokletí rokenrolu Michele Primi

Tahle kniha se hodně povedla, splnila moje očekávání. Příběhy jednotlivých osobností jsou na můj vkus možná trochu krátké, ale jinak nemám co vytknout. Skvěle zpracováno a doplněno perfektními fotografiemi. Po přečtení knihy jde člověku až mráz po zádech, což je důkazem kvalitního čtení. Hudební nadšenci jako já prostě tuhle knihu musí mít ve své knihovně.

13.01.2021 5 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

“A co kdybychom se prostě projednou domluvili, že od teď všichni dostaneme to, co si zasloužíme?”
Krásné, smutné, uvěřitelné, dojemné a znovu krásné. Líbil se mi styl psaní, perfektně volená slova, všechny postavy v knize hodně přemýšlely, to mám ráda. Ztotožnila jsem se v určitém ohledu skoro s každým z nich, je fajn vědět, že někdo přemýšlí podobně jako já. Je normální cítit se občas jako černá ovce, která nedokáže vše jenom snášet a přehlížet, mlčet a dělat, že se nic neděje. Pro mě byla nejzásadnější postavou Eva. Knize hodně dala i postava malé Lou. Určitě se k téhle knize někdy vrátím a vřele ji doporučuji. Odnáším si spoustu krásných myšlenek a úryvků, děkuji.
“Někde vysoko nebo daleko. Já nevím. Ale nejlépe výš než v sedmém nebi.”

08.01.2021 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha se mi dobře četla, jenom mě trochu rozčilovala naivita hlavní hrdinky. Nebyl to nejlepší thriller, jaký jsem četla, ale čtení mě docela bavilo. Jenom ten konec už za mě byl takový trochu překombinovaný. 4/5*

24.01.2024 4 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem a tématem, docela jsem se na ni těšila. Bohužel to bylo jediné, co mě zaujalo. Začátek vypadal docela slibně, ale postupně jsem se do čtení musela neskutečně nutit a některé části jsem přeskakovala, až jsem to nakonec vzdala. Nejsem na stejné vlně s hlavní postavou, nebavilo mě její neustálé filozofování a tlachání o ničem. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného a jsem dost zklamaná. Navíc děj je podle mě opravdu hodně pohádkový a nereálný, hlavní postava má zřejmě nadpřirozené schopnosti, jak každého zákazníka hned zná na základě jeho výběru knih a jak dokáže každému vybrat knihu přesně na míru. Už se těším, až se teď pustím do četby jiné knihy, která za to stojí a bude mě bavit.

16.01.2024 1 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Jelikož pokračování “originálního Saturnina se nedočkáme, je fajn, že se toho pan Macek odvážně ujal a myslím, že poměrně dobře. Kniha je opět tak Saturninovsky sarkastická a cynická! Taková oddechovka, která vás při čtení určitě několikrát pobaví.

07.01.2024 4 z 5

Já, hráč Já, hráč Martin S. (p)

Smutné, ale zajímavé čtení. Takových knih je třeba, mají smysl. Je neuvěřitelné, jak si člověk dokáže tolik zničit život Zpověď byla poměrně natahovaná, bylo docela těžké knihu dočíst do konce, protože to bylo pořád to samé dokola Ale ono to tak prostě i ve skutečnosti bylo, jenom je těžké tomu věřit. Že něco takového mohlo vůbec vzniknout a ještě v takové míře? Dostaly mě ty statistiky. Že jsme měli v Česku víc “sráčoven než ve všech ostatních státech EU dohromady? Jak lehké a dostupné to vše bylo Člověka z toho až mrazí. Rozhodně doporučuji k přečtení, je třeba o tom nemlčet!

11.12.2023 5 z 5