Miru Miru komentáře u knih

Mami, já nechci umřít... Mami, já nechci umřít... Irena Sehnerová

Tato novela je v podstatě osobní zpovědí mladé dospívající dívky, která se stala obětí sexuálního zneužívání a šikany. Popisuje její nejniternější pocity, myšlenky a obavy, její vnitřní boj se sebou samou i svými nejbližšími. Konec zůstává otevřený, jak to ostatně v obdobných případech v životě mnohdy bývá. Jedná se především o výpověď dnešní doby.

26.02.2012 3 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Kuba Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Kuba Václav Čtvrtek (p)

Trochu jsem nepochopila rozdělení knížky na dvě části. Pravděpodobně nějaký marketingový tah. Dle mého názoru to ucelenosti vyprávění zrovna nepřidá....

08.02.2012

...a golpotoni táhnou ...a golpotoni táhnou Jan Pelc

Hned úvodní povídkou o Golpotonech mě Pelc totálně odboural. Jednoduše geniální!

Šmírák Šmírák Jan Pelc

Pro mne osobně asi nejslabší "Pelcovina". Ale pořád je to prostě starý dobrý Pelc, že :-)

Cesta za zlatem Cesta za zlatem Svatopluk Štefl

Příjemné a autentické připomenutí našeho zlatého olympijského triumfu.

... a to mi nemůžete udělat ... a to mi nemůžete udělat Jan Pelc

Tak trochu "jiný" Pelc než jakého jsem do té doby znala. Tímto příběhem se čtenářům ukázal v nové, celkem nečekané poloze než ve svých předchozích dílech. A musím uznat, že mě překvapil. Velice mile překvapil.

01.02.2012 5 z 5

Wanastowi Vjecy - Divnoknížka Wanastowi Vjecy - Divnoknížka Rostislav Křivánek

Někdejší Bible mé pubertální éry :-)

Zákon věrných strážců Zákon věrných strážců František Kožík

Po této knize jsem sáhla coby devítiletá zcela náhodou. Ale vzpomínám si, že se jednalo o velmi poutavé čtení.

Okamžiky: Diář 2012 Okamžiky: Diář 2012 Paulo Coelho

Uvítala bych více volných stránek na poznámky. To je asi jediná výtka. Jinak mé potřeby naprosto splňuje.

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Stopy hrůzy - jsou to možná braky, to nepopírám, ale svůj účel splňují dokonale.

Čarovné prstýnky Čarovné prstýnky Markéta Zinnerová

Jedna z dětských knížek, která mi utkvěla v paměti jako milá vzpomínka a které jsem se coby malá holka opakovaně dožadovala.

Inspirace: Diář 2010 Inspirace: Diář 2010 Paulo Coelho

Co jsem v diáři postrádala, byla jména (svátky) uvedená u jednotlivých dní. Naštěstí v následujícím roce byla tato nepatrná vada na kráse napravena :-)

Knížka pro zamilované holky Knížka pro zamilované holky Stanislav Rudolf

Kdyby autor vydal pouze knihu novel, udělal by líp. Takhle to na mne působí jako zbytečně nastavovaná slátanina.

01.02.2012 2 z 5

Baywatch: Fakta pro fanoušky Baywatch: Fakta pro fanoušky Janet Macosk

Jako základní ucelený přehled hlavních postav seriálu to není špatné. Možná by jen bylo fajn uvést série, ke kterým se tato "příručka" vztahuje, protože použít ji globálně na celý seriál nelze.

01.02.2012 2 z 5

Dr. Quinnová - Příběh Sullyho Dr. Quinnová - Příběh Sullyho Dorothy Laudan

A ať si kdo chce co chce říká, knihy s postavou Dr. Quinnové mě svého času prostě bavily :-)

Pobřežní hlídka: Ďáblova tlama Pobřežní hlídka: Ďáblova tlama Nigel Robinson

Seriál jsem jako malá holka milovala. Nemohla jsem si tedy posléze nechat ujít jeho knižní zpracování. A k mému překvapení nebylo zas tak špatné.

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

I pan Irving si občas potřebuje oddechnout od náročnosti svých románů.... :-)

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Pro mne v podstaně jedna ze zásadních knížek mého dětství....

Nové doplňky z provázků Nové doplňky z provázků Sigrid Hennke

Kniha, která v podstatě navazuje na předchozí "Doplňky z provázků". Je obsáhlejší a opět plná návodů k upletení nejrůznějších doplňků. Přesto její předchůdkyně byla o fous sympatičtější a srozumitelnější.

Doplňky z provázků Doplňky z provázků Marina Schories

Výborná "kuchařka" plná přesných a přitom velice srozumitelných návodů k upletení nejrůznějších náramků a doplňků. V období mého dospívání velice oblíbená.