Miroslavacte Miroslavacte komentáře u knih

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Lezce šablonovité, ale tenhle obsah vždycky byl, je a bude silný.

05.04.2024 4 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Tahle kniha po docteni v clovenku rezonuje, rozhodne se neda rict, ze by se nic nestalo. Je to trochu jina Bellova nez jsem zvykla, ale jista neucitost (misto, cas atp.) se vyskytuje i tady. To se mi libi.

Transfer Transfer Bianca Bellová

Tahle kniha je cokoliv, jen ne obyčejná. Líbily se mi postavy v ní, jejich dramata a ta úsečnost, s níž bylo všechno popsáno. Kniha je jiná než současná česká produkce, a to mě na ní bavilo. Četla jsem ji už dvakrát a pořád je to stejně dobrý zážitek.

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Bylo to napsané jako přes nějakou šablonu, takže jsem se do příběhu nemohla vcítit.

04.04.2024 2 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Myslím si, že to je neprávem opomíjený klenot, který kdyby četli dospívající, mohlo by jim to pomoci nastavit zrcadlo, pomoci zvolnit a ocenit se. Mimořádně citlivě napsané, Šrámková je mimořádný talent.

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Odvaha některých lidí je opravdu obdivuhodná, příběh se mi odehrával před očima jako film.

Milován a sledován Milován a sledován Magdaléna Pokorná

Pana Chocholouška jsem neznala a moc ráda jsem se o něm něco dozvěděla. Kniha je čtivě napsaná, autorka s ní měla hodně práce.

Tam, kde teče Sukpaj Tam, kde teče Sukpaj Džansi Batovič Kimonko

Kočovníci, lovci, lidé, o nichž jsme dosud neslyšela a země, kterou jsem neznala. Strhující a velmi obohacující čtení. I když si člověk musí dávat pozor na ideologii a číst mezi řádky.

Srdcová desítka Srdcová desítka * antologie

Povídky jsou velice různorodé, bavily mě.

30.03.2024 5 z 5

Snídaně na refýži Snídaně na refýži Jiří Hájíček

Nepodbízivé povídky, které mě vtáhly. Antihrdina mě bavil, líbivost nevyhledávám.

28.03.2024 5 z 5

Dusivá místa Dusivá místa Shulamith Firestone

Odměřené, skličující, ale nechytlo mě to po stránce umělecké ani obsahové.

27.03.2024 1 z 5

Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Pod křídly Velkého krkavce - Mýty dalekého severu Ondřej Pivoda

Nádherně zpracované celkem neznámé mýty. Děkuji za to!

26.03.2024 5 z 5

Pouto stínu Pouto stínu Petra Machová

Young adult mě míjí, ale v rámci žábru a vystoupeni z komfortní zóny to bylo milé počtení. Jednu hvězdu si určitě nezaslouží.

26.03.2024

Muž pod černým deštníkem Muž pod černým deštníkem Jiří Hájíček

Překrásné, Hajíček vládne slovem.

26.03.2024 5 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Na Šumavě jsem byla jednou, ale okouzlila mě a vrátím se. Zatím se tam dostáváme skrze knihy jako je tato.
Líbí se mi, dozvídat se zajímavé příběhy o místech a lidech. Vše je navíc čtivé.

Vlastní pokoje Vlastní pokoje Jana Poncarová

Zajímavé fotografie a grafika knihy - ta je moc dobrá.

Taková je Sarah Taková je Sarah Pauline Delabroy-Allard

Pro mě to nebylo nijak objevné, neshledávám v tom novátorství ani inspiraci. Je to jako byste poslouchali kamarádku, která je nešťastná ve vztahu, ale nechce s tím nic dělat. Jen plkat. Čili je to únavný.

23.03.2024 2 z 5

Kdo seje do sněhu Kdo seje do sněhu Tina Harnesk

Kniha po celou dobu udržela mou pozornost. Ale nepropadla jsem ji. Hlavní hrdince jsem nerozuměla, ale proto mě tolik bavilo o ní číst.

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Všechno už jsem to někdy někde slyšela, ale Milena to dostala na jednu hromadu, protřídila a napsala. Není to špatné, ale chybí emoce.

23.03.2024 4 z 5

Zimování Zimování Katherine May

Spousta připodobnění, krásný jazyk, má duše se z týhle knihy najedla až až.

17.03.2024 5 z 5