miroslav8603 miroslav8603 komentáře u knih

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Naprostá pecka, knihu jsem přečetl jedním dechem a konečně po dlouhé době něco co mě fakt bavilo. Trochu to připomíná noční klub ale nic nekopíruje. Skvělý humor, vtipné hlášky a skvěle zvraty. Absolutně politicky nekorektní a nepodsouvá jakýkoliv aktivistické názory. Za to jsem obzvlášť vděčen. Asi to nejlepší co sem četl za poslední roky. Kniha je skvěle napsána a s postavami skutečně cítíte. Doporučuji a těším se až autor napíše něco dalšího .

05.04.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Vojtěch Boháč

Upřímně jsem zklamán. V podstatě se jedna o účelově napsanou knihu. Nepopisuje skutečnost ale idealizované fantazie. Což je velká škoda, autor špatně nepíše ale ignoruje skutečné dění a situaci na Ukrajině.

05.04.2024 odpad!

Jeruzalémský masakr motorovou pilou Jeruzalémský masakr motorovou pilou Ondřej Neff

Upřímně absolutně nezapadá do série.
Tak nějak vás to celou dobu se...e. Neff prostě poslední dobou nepíše dobře. Nu a k JFK neměl být připuštěn. Už jen pro to že se do série Neff nedokáže vcítit a napsat ani odstavec natož celý díl. Konec je totální shit. Doporučuji přeskočit a nakazit si tím odpadem celého JFK. Nedokázal jsem to dočíst. Poslední třetina je taková, že to fakt nešlo.

14.03.2024 odpad!

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Čtvrtý a nástavbový díl. Neměl vzniknout a když už tak úplně jinak. Naprosto totiž popírá předchozí děj. Alice která podle předchozích dílů je nebezpečná, tvrdá a odhodláná. Zkušená bojovnice bývalá vojanda průzkumnice v hodnosti kapitána. Je tady slabá, nezkušená a neskutečně křehká. Neustále zmítáná pochybnostmi. Chova se naprosto jinak nez v předchozích třech dílech. Prostě naprosto jiná postava. Dej je celou dobu jakýsi ve spánku a naprosto nezáživný. V podstatě to shodilo celou sérii a je to škoda. Jakoby to napsal i jiny člověk skoro bych řekl žena. Bohužel takový už je autor skvělý nápad a pak postupný pád do ztracena.

18.01.2024

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Dočteno a dojmy jsou dosti smíšené, nápad skvělý to ano. Nicméně tolik logických chyb se jen tak nevidí. Začátek je dobrý pěkný rozjezd i když si říkáte ,,to jako fakt?,, Neříkám že by se to nedalo číst a že by jste se někdy vyloženě nudili, sice někdy je děj faaakt zbytečně natahován...na druhou stranu je tam dost dobrých akcí a hltáte řádky v napětí jak to dopadne. Bohužel konec knihy je katastrofa. trochu působí dojmem že Žamboch nevěděl jak to dokončit. Zhodnocení knihy je asi takové...stojí za přečtení a někomu kdo vyloženě ujíždí na ženských hrdinkách sedne.

11.08.2021 3 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Před časem jsem dočetl, rozhodně můžu říct dobrý nápad dobře napsaný a je to kniha kterou jsem četl dvakrát možná třikrát. Takže ano je čtivá. Dost mě vadí že celé vlkodlačí pokolení bylo jen tak bez boje vymláceno a pak to vytrhne jeden. S tím by se dalo pohrát úplně jinak, emotivněji. Boje posledních proti přesile a hlavní hrdina co už by věděl čemu se vyvarovat. V každém případě nudit se při čtení nebudete a kniha má v mé knihovně čestné místo.

11.08.2021 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Završení Kulhánkovské série. Po přečtení jsem jen koukal do stropu a přemýšlel...děj je skvělý, napsané je to excelentně. Ležím a...co sakra teď, Má cenu ještě od někoho něco číst? Dokáže někdo se alespoň přiblížit takové čtivosti? Notabene když tohle je tak skutečný? Nevím ani co mám vlastně napsat. Táhle kniha vás dostane...rozhodně jí budete číst zas a zas. Pořád vás bude bavit.

10.08.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Noční klub byla moje Kulhánkovská prvotina. V podstatě bych to zhodnotil asi tak...doba před Kulhánkem a doba po něm. Už nic není jak bylo... oba díly jsem zhltal jak steak ze svíčkové z Argentinského chovu, připravený Gordonem Ramsay. Děj se nikdy nezastaví, nemá žádný logický chyby je uvěřitelný a vlastně nepochybujete že je to reálné. Kulhánkovský humor je černo černý a neopakovatelný. Akce střídá akci ale tak aby to nebylo nudné. Jestli bych mohl něco prohlásit za nejlepší četbu, tohoto druhu tak je to Kulhánek a jeho Noční klub. Nemá smysl se rozepisovat o ději. Ten je prostě excelentní a nepřekonatelný. Čtu samozřejmě i jiné autory ale je to jen slabá polívka ze sáčku. Tohle je sakra poctivý vývar z flákoty. HOWG.

10.08.2021

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek