mirek93 mirek93 komentáře u knih

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Příliš moc se v knize ani nestane. Většina knihy jsou rozhovory s Božským imperatorem, které jsou místy tak podivné, že ani nevíte, co tím chce vlastně říct. Což mu říkají i postavy z knihy, takže si z nich někdy moc neodnesete.
Děj samotný je velmi krátký. Přesto se zde stanou další důležité věci pro pokračování příběhu Duny.
Kniha mi přijde, že je kvalitně napsána, ale prostě jsem nějak čekal mnohem více, když věku v potaz skvělé předchozí díly. Ale rozhodně to není špatná kniha.

25.06.2022 3 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Druhy díl mi dějově přišel ucelenější už jenom tím, že se jedná dva delší příběhy a ne o spoustu krátkých povídek.
Kniha je psaná s velkým důrazem na děj, tedy bez dlouhého popisováni. Což jí někdy velmi prospívá, na druhé straně by zde mohlo byt více popisu k lepšímu vtáhnutí do děje v některých pasážích.
Když jsem knihu četl, nechápal jsem spoustu nelogických věci a rozhodnutí, které se v ni děly především v druhé části. Jenže na konci se vše dalo dohromady a kniha začala dávat naprostý smysl.
Knihu bych nakonec doporučil a jsem zvědavý na další díl.

03.06.2022 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Přečetl jsem asi půlku knihy a vzdal jsem to.
Kniha je z 80 procent popis okolí. Možná je chyba ve mně, ale očekával jsem více děje a trošku složitější děj a ne jen popis všeho kolem. Překlad je napsaný v nějaké divné podobě češtiny se spoustou nespisovných slov - zas, všecko... a archaických výrazů.
V této knize vidím spoustu podobností s autorovým stylem psaní - například Solaris, který se Lemovi celkem povedl.
Na závěr, je to asi první knížka v životě, co jsem nedočetl. Pokud si neužíváte X stránek popisu okolí s pauzami děje tak nedoporučuji.

16.05.2022 1 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knížka je poměrně čtivá. Příběh není nijak super sofistikovaný, ale byl zajímavý a na konci rozuzlení bylo překvapivé. Doporučil bych k přečtení.

09.05.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Kniha je napsána jako deník Brama Stokera. Začíná v dětství a pokračuje v dospělosti, kde se většina knihy odehrává.
Část jeho dětství se mi poměrně líbila. Je pojata dětskýma očima, což mi přišlo zajímavé. Zde se Bram spolu se svou sestrou snaží přijít na kloub záhadě, která změní cely jejich život. Na druhou stranu si nedovedu představit, že by něco podobného zvládly děti, kterým ještě nebylo 10.
Druhá část knihy je v podstatě horor s detektivními prvky. Dobré a skvěle atmosférický napsáno. Je zde spousta překvapivých okamžiků.
Zbytek nechci dále prozrazovat, ale chtěl bych říci, že se mi kniha líbila a doporučuji.

29.04.2022 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Výborná kniha. Řekl bych, že se jedna o stejně mistrovský román jako je první díl. Příběh i dialogy jsou skvělé. Doporučuji.

11.04.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížka je napsána poměrně čtivě, tedy opravdu lehce se čte a i dost rychle. Má pouze něco přes 200 stran a to poměrně velkých písmen.
Totiž kniha by byla mnohem delší, kdyby ji napsal lepší spisovatel - to si aspoň myslím. Vše je hrozně stroze napsáno, jako by to nepsal ani spisovatel. Jevilo se mi jako by hlavní hrdina příliš krušné časy v koncentráku nezažil. A vše bylo pro něj až na výjimky jako na nějakém horším pracovní táboře a ne na místě kde se vyhlazovali lidé.

29.03.2022 3 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Nejprve bych chtěl říct, že kniha není špatná, ale není tak dobře napsána jako první díl, který považuji za mistrovské dílo.
Příběh je převážně o politice a intrikách kolem imperátorského dvora. Co se v této knize stane je velmi důležité pro další díly - aspoň tomu věřím.
Kniha má nějaké pasáže zbytečně nafouklé a četla se mi hůř než první díl, i když je o hodně kratší. Některé části jsou poměrně hodně složitě napsané a těžké k porozumění svou formulací. Závěrem to rozhodně doporučuji těm, co budou chtít číst další díl.

11.03.2022 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Nejlepší kniha, co jsem četl. Opravdu mistrovské dílo. Žádná kapitola není zbytečně nafouklà nebo o ničem. Frank Herbert popisuje příběh v takové úžasné hloubce, jako by u toho všeho byl. Skvělý příběh, dialogy, atmosféra… Doporučuji!

21.02.2022 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Kniha je velmi odlišná od filmu. Film se mi strašně líbil a musím říct, že knížka je taky velmi dobrá. Je tam více detailů a emocí než ve filmu a je to asi více uvěřitelné a reálnější než film. Knížka je více geekovská, více i používá hantýrku počítačových hráčů. Odkazy na hry a popkultůru z 80. let mi moc neříkaly, protože jsem vyrůstal v 90. letech...

Rozhodně doporučuji, ale nemusí to být pro každého. Jedno z nejlepších sci-fi co jsem kdy četl, možná dokonce nejlepší. Je neuvěřitelné co autora napadlo. V podstatě definoval to jakým směrem se chce ubírat Meta a další firmy v dnešní době a budoucnosti.

08.01.2022 5 z 5

Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout Navždy plynule: Jak se rychle naučit cizí jazyk a nikdy ho nezapomenout Gabriel Wyner

Řekl bych, ze poměrně dobrá knížka, která rádi s tím, jak se nejefektivněji naučit váš jazyk. Je zde spousta praktických rad.
Využiji je v mém učení a uvidím, jestli vše půjde, jak se zde píše. Ale nutno říct, že to dává smysl.

22.12.2021 4 z 5

Příběh psychologie Příběh psychologie Anne Rooney

Přehled vývoje psychologie od starověku po současnost. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Hlavní myšlenky dobře vysvětleny a kniha má opravdu krásné ilustrace.

29.10.2021 5 z 5

Zápisky o válce galské Zápisky o válce galské Gaius Iulius Caesar

Kniha je napsána dost stroze, v podstatě jen ličí co se kde a kdy stalo. Je to jakoby člověk četl nějakou kroniku. Pouze místy autor přidává nějaké názory či postřehy. Velkým plusem je, že to psal sám Caesar ze svého pohledu, což mi dalo neskutečně moc. Dozvědel jsem se detailně o tom, jak vlastně Caesar ovládl Gálii i o tom, jak vlastně fungovala římská armáda.
Kniha se četla dost těžce, kvůli místy nezáživným pasážím, ale i tak mě spoustu věci naučila. Takže doporučuji.

18.09.2021 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Super díl, líbil se mi více než první díl. Velni čtivý.

06.07.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tato knížka se mi asi do první půlky líbila. Hlavně popsání světa plného každodenního strachu z dokonale vykonstruovaného režimu v němž je sebemenší odpor rozdrcen. Myšlení hlavního mi bylo vcelku sympatické. Knížku jsem avšak nedočetl kvůli neustále opakujících se událostech - tajné setkávání s Julií atd. Kniha je skvěle napsána mohu ji doporučit. To, že jsem knihu nedočetl je chyba z mé strany.

09.07.2013 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha byla pěkně napsaná. Prvních pár povídek o kaprech a o Irmě byli nejlepší. Pozdější fáze knihy už nebyla tak zábavná. Ale tak to ma být kvůli zlé době pro židy. Chudák Popper :(

23.12.2012 4 z 5