mirec88 mirec88 komentáře u knih

Dějiny science fiction v komiksu Dějiny science fiction v komiksu Xavier Dollo

Keď si chcete rozšíriť obzory sci-fi a inšpirovať sa čo čítať a pozerať v tejto oblasti nie je lepšieho komiksu. Je tu všetko zhrnuté z britskej, francúzskej a a americkej sci-fi. Plus čestná zmienka o ostatných krajinách. Odporúčam.

23.04.2023 5 z 5

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

Vynikajúce ukončenie drsného, tragického príbehu, v ktorom je akcie požehnane aj dej aj emócie tu sú a Sinister 12 a dvaja Venomovia sú zárukou vynikajúceho príbehu. Plus psychologické vyobrazenie zdrveného Petera Parkera je proste úžasné. Odporúčam a spolu s prvým dielom je to jeden z najlepších príbehov so Spideym. Mark Millar proste vie.

03.03.2023 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Výborná a veľmi vtipná jednohubka na pár minút. Viackrát mi komiks spôsobil výbuch smiechu, ale mohlo to byť trocha dlhšie. Najlepší bol biely sajrajt :-)

01.10.2022 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Vynikajúca drsná a pochmúrna detektívka z prostredia drsného Grónska, kde sa po odporné vraždy, kde sa vyberajú vnútornosti a sťahuje sa z kože ako na bežiacom páse, nechodí ďaleko. Napínavý koniec, odhalenie vraha a prekvapivé twisty na konci ešte viac ma zaujali aj rôzne "rodinné" vzťahy. Na rad Bohužiaľ príde aj zneužívanie detí, čo je smutná, ale pravdivá téma. Odporúčam tým, čo majú radi kvalitné a drsnejšie krimi a neodporúčam slabším jedincom.

10.03.2022 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Úžasné niečo. Jeden z najlepších komiksov aké som kedy čítal. Nádherný, smutný, hlboký, filozofický príbeh, pri ktorom vám nebude všetko jedno. Príbeh Davida a Laurel je neskutočne dobre napísaný, J.Michael Straczynski je úžasný scenárista a tento príbeh, ktorý vychádza z jeho vlastnej skúsenosti má fakt dušu. A práve o to v komikse ide. Znovunájdenie svojej duše a to, že dôležité je to, aby stále bol niekto kto vás má rád, alebo minimálne myslí na vás. A nádej musí mať človek vždy. Ďakujem Comics Centrum za znovuvydanie a tentokrát aj kolosálne vydanie tohto vynikajúceho príbehu. Skvost v mojej knihotéke.

23.10.2021 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Watchmen. Synonymum komiksu, ktorý je o superhrdinoch, ale inak. Sú to všetci (až na jedného) obyčajní ľudia z mäsa a kostí, ktorí nosia superhrdinské kostýmy a práve s tým majú dobré, ale v tomto prípade najmä zlé vlastnosti, ktoré vyplávajú na povrch naprieč celým komiksom. Mnoho vecí ma šokovalo, niektoré som si pamätal z filmu, ktorý som videl, ale už veľmi dávno. Každopádne ide o jeden z najťažšie stráviteľných komiksov na svete, lebo sa vôbec nejedná o ľahké fajnové, oddychové čítanie. Toto by som dal prečítať každému kto sa mi ešte opováži tvrdiť, že komiksy sú len pre deti. A ten záver, fakt fenomenálne a celá posledná kapitola bola fakt nečakaná. A keď ste zvyknutí zo superhrdinských komiksov Marvelu a DC, že hlavné postavy neumierajú, tak tento komiks vás vyvedie z omylu. Odporúčam každému.

21.07.2021 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Príjemne rýchlo odsýpajúce dystopické sci-fi, ktoré je síce primárne určené mladším čitateľom, ale to neznamená, že sa aj ja nemôžem dostať do mladších rokov, nie? Pekné vyobrazenie prostredia, jednotlivých frakcií, simulácií, adaptácie nováčikov pre Neohrozenosť. Film má asi 100% vecí, čo v knihe, čomu sa ale nečudujem, keďže scenár písala samotná Veronica Roth, ale tu sa mi viac páčil sa mi vzťah Tris a Štyri oveľa lepšie vykreslený ako vo filme. Som spokojný a odporúčam.

19.05.2021 5 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Nádherný komiks. Jeden z vizuálne a príbehovo najkrajších aké som kedy čítal. Nádherná fantasy surrealistická rozprávka, ktorá nenechá vašu fantáziu na pochybách. Comics Centrum ma zásobuje čím ďalej tým lepšími komiksami. Kresba je fakt úchvatná a oceňujem to, že je to vydané vo väčšom formáte ako kolosálne knihy, takže som si každú maľbu vyslovene užíval. Odporúčam každému milovníkovi komiksov aj pre tých, ktorých bežné superhrdinské komiksy nudia.

18.04.2021 5 z 5

Reštaurácia na konci vesmíru Reštaurácia na konci vesmíru Douglas Adams

Druhý diel Stopárovho sprievodcu Galaxiou bol teda už celý od začiatku do konca vtipný, absurdný, proste skvelý. Bavil som sa veľmi a mnohé nápady boli neskutočné a s bohatou fantáziou. Nechcem spoilerovať, lebo hocičo by som napísal z deja, bol by to spoiler. Skvelá kniha a odporúčam!!!

29.11.2020 5 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Ach, Lemire. Ty tak dokážeš potešiť, rozosmiať aj rozsmútiť človeka. Viackrát som mal na krajíčku, ale záver to som plakal ako už dlho nie. Ráno som to začal čítať cestou do práce, čítal som to aj v práci, keď bolo voľnejšie, potom cestou z práce vo vlaku, potom keď som išiel so psíkom vonku a skončil som doma v kľude. Proste sa od toho nedalo odtrhnúť a trhol som rekord, že som 512 strán prečítal za deň. K obsahu neviem, čo mám napísať, proste treba to prečítať , je to emocionálna bomba a je to fakt úžasný grafický Román s veľkým R. Jednoznačne odporúčam a každé dielo Jeffa, ktoré som doteraz prečítal bol výnimočný zážitok. Proste pecka.

22.04.2024 5 z 5

Bludiště Bludiště Jeff Lemire

Ďalší skvelý Lemire. Silná, emotívna jazda, kde Will sa nevie vyrovnať zo smrťou dcéry a nevie žiť ďalej. Zrazu po záhadnom telefonáte zistí, že jeho dcéra je v strede bludiska a on ju musí nájsť. Viac neprezradím, len poviem, že po emočnej stránke je to opäť jazda, komiks Vás nenechá na pochybách, že je to skvelý ždímač sĺz a záver nenechá jedno oko suché. Pecka ako hrom a odporúčam. Autorské komiksy od Jeffa Lemirea sú fakt pecky.

20.03.2024 5 z 5

Rahan 2 Rahan 2 Roger Lécureux

Krásne. Po štvrtom (pre mňa) predstavení Rahana sa mi to definitívne stáva srdcovkou a ja verím, že pán Vybíral tento rok vydá ešte minimálne dva diely. Jednoznačne odporúčam, je to fakt úžasný, krásny a hlavne pozitívny komiks.

07.01.2024 5 z 5

Duna, grafický román, Kniha 1 Duna, grafický román, Kniha 1 Kevin J. Anderson

Duna, grafický román, kniha 1 bola perfektným príbehom, ktorého pokračovanie ma už čaká v knižnici a skôr, či neskôr si prečítam aj knihu. Komiks bol perfektne spracovaný, s výborným a dravým dejom, ktorý bol dostatočne vysvetlený. Predsa len sa nejedná o práve najjednoduchšie dielo. Ale pochopil som ho a pred plánovaným filmovým druhým pokračovaním Duny si dám ešte druhý diel toho komiksového spracovania a veľmi sa naň teším.

07.01.2024 5 z 5

Trojka Trojka Kieron Gillen

Priznám sa, že bonusy som zatiaľ nečítal, ale keď mám hodnotiť len samotný príbeh, ten mi úplne dokonalý neprišiel, keď to mám ale porovnať s 300 od Franka Millera, tá sa mi páčila oveľa viac. Bola epická, formát bol väčší aj príbeh si ma viac získal. Je mi úplne jasné, že Kieron Gillen sa snažil o čo najvernejšie podanie histórie, čo mu neberiem, ale proste je to tak. Tým ale nehovorím, že príbeh je zlý. Páčil sa mi, akcia bola slušná, dej rýchlo odsýpal a s historickým okienkom vo vysvetlivkách to bolo tiež zaujímavé. Ale páčilo sa mi to na slabšie 4 hviezdičky. No Mighty Boys opäť sa vyšvihlo kvalitou vydania, záložkou, voňavými stranami a kvalitnou pevnou väzbou. Po technickej stránke tomu niet čo vytknúť.

27.12.2023 4 z 5

Rahan 3 Rahan 3 Roger Lécureux

Nenáročná, ale o to zábavnejšia jednohubka, ktorá bola priamočiara, akčná a mnohokrát aj napínavá. Páčilo sa mi to a môžem to odporučiť každému. Konečne som si dal pauzu od amerických komiksov a vyskúšal niečo francúzske.

28.11.2023 5 z 5

Zberateľ očí Zberateľ očí Sebastian Fitzek

Fitzek opäť nesklamal. Od netradičného číslovania strán a kapitol od poslednej po prvú, čo mi pripomenulo mangu, cez príbeh plný nervydrásajúceho napätia cez neodmysliteľné zvraty až po skvelý záver - proste má aj Zberateľ očí všetko, čo má správna fitzekovka mať. Páčilo sa mi zakomponovanie slepej ženy ako dôležitej súčasti príbehu a veľké plus dávam aj pre búrenie mýtov, ktoré kolujú o slepých ľuďoch. A aj ten nadprirodzený prvok mi tu sedel. S radosťou odporúčam :-)

15.11.2023 5 z 5

Spriaznené duše Spriaznené duše John Marrs

Tak pevne verím, že to čo je v tejto knihe sa nikdy nestane realitou a vždy si budeme svojich partnerov hľadať len na základe vzájomných sympatií a tak, že sa budeme páčiť jeden druhému. K deju - získalo si ma všetkých 5 príbehov, najviac ale vzťah policajtky a sériového vraha, čo je na prvý pohľad nereálne spojenie, ale v tejto knihe je možné všetko. Zvraty, prekvapenia a závery jednotlivých príbehov, ktoré sú niektoré šťastné, niektoré nie, si ma úplne získali. Aj postavy boli veľmi sympaticky napísané. Odporúčam.

22.10.2023 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Aj pri treťom prečítaní tohto majstrovského, nadčasového Diela s veľkým D som sa nemohol v závere ubrániť slzám o to viac ma to zasiahlo, že počas čítania tohto komiksu mi zomrela náhle 66-ročná teta a 49-ročná kamarátka. Navyše manželku mám momentálne už vyše dvoch týždňov v nemocnici, tak som väčšinou sám v byte akurát so psíkom a občas príde mama. Fakt veľmi záleží v akej životnej situácii budete tento komiks čítať. Fakt to na mňa zas a znovu zapôsobilo neskutočne. Odporúčam zas a znovu.

22.08.2023 5 z 5

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

Viem, že som si už povedal, že už nebudem čítať horory, ale stále ma k nim niečo tajomné, neprebádané tiahne. Tentoraz v komiksovej podobe a konkrétne Batmana Mikea Mignoly. A stálo to za to. Tento alternatívny vesmír Batmanovho sveta mi veru veľmi chutil a užil som si ho plnými dúškami. Mignola či už ako scenárista alebo kreslič priniesol v týchto príbehoch kvalitu. Hlavný príbeh je samozrejme Skaza, ktorá postihla Gotham, čo bola fakt chuťovka. Šokovalo ma viacero výjavov a ten mrazivý, nepríjemný koniec bola fakt sila. Druhý pribeh o Jackovi Rozparovačovi bol tiež na 5 hviezdičiek a posledné dva, kde Mignola bol kreslič boli síce scenáristicky slabšie, ale tá kresba stála za to. Takže suma sumárum 5 hviezdičiek ako vyšitých a komiks môžem odporučiť.

15.07.2023 5 z 5

Conan: Bůh v míse Conan: Bůh v míse Kurt Busiek

Conan je proste klasa. Je to moja úplne najobľúbenejšia komiksová postava a jeho príbehy majú nezameniteľné čaro, atmosféru, mágiu a aj ten meč. Po odtínanie rôznych častí tela (či už ľudského alebo nadprirodzeného ) sa veru nechodí ďaleko :-) Každopádne Conana môžem odporučiť každému a tak to vyzerá, že sa poobzerám aj po knihách Roberta E. Howarda, ktoré v novom vydaní nedávno vyšli. Teším sa už na ďalšie komiksové i nekomiksové príbehy Conana.

26.06.2023 5 z 5