MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Toto byl šílený díl! Šíleně zvrácený. Ale něco mi říká, že autor ještě není na vrcholu svých podivně pokřivených fantazií. Co o to, tahle série se čte sama. Ale probůh, jaká mysl dokáže stvořit tak příšerné zločiny. Brrr... Jedna výtka, co už tu několikrát padla. V knihách se autor často v některých věcech opakuje, až to unavuje. V čem je však novátorský, to jsou sadistické způsoby vražd, v každém díle jiná. Zvrácenější než ta předchozí.

20.10.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi pěkná a poutavá kniha s hořko sladkým koncem. Prolínání dvou časových os bylo skvělé a náhled do společnosti v době druhé světové války úžasně popsaný. Až mě z toho mrazilo v zádech. Na jedné straně tragédie, na druhé romantika mezitím spousty let odloučení a stesku. Musím se přiznat, že příběh Stelly mě bavil o dost víc než příběh Jess. To už byl totiž skoro až takový malý příběh o popelce s dvěma životními ztroskotanci v hlavní roli, co nakonec skončí novým začátkem. Zatímco Stella a Dan prožili mnohem uvěřitelnější a hlubší příběh a ten konec... Vlastně to byl moc krásný konec.

10.11.2019 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tuhle knihu budete buď milovat nebo... nebo ji prostě v půlce odložíte. Já jsem ten první případ. Poutavý příběh o hledání pokladu, plný filozofických úvah a poselství, to je Alchymista. Je mou nejoblíbenější knihou od tohoto spisovatele. Mám ji velmi ráda a často se k ní vracím.

06.09.2017 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Nalákala mě anotace. Ta je na celé knize asi nejlépe zpracovaná, jinak je to čirý nesmysl skrytý za velmi povedenou obálkou.
Celý příběh je vystaven naprosto nelogicky. Kapitán lovců čarodějnic je naivní nedozrálý a nevybouřený blbeček, který by měl být veden a ne vést. Jeho charakter je otřesný. O Lou nemluvě. Nesympatická, nelogicky jednající "hrdinka". Ten příběh má tolik děr a nesmyslů, že jsem ho četla asi na pětkrát a i tak mi dělalo potíže ho přelouskat. A ta svatba? Co to jako mělo být? To byla záminka, jako by ji vymýšlel žák první třídy. Takže ti lovci normálně upalují i malé holky, pokud jsou čarodějnice, ale když se snaží lapit podezřelou a vyvinou při tom jisté přiměřené násilí, tak můžou být obviněni ze sexuálního násilí? To je taková hloupost, až mi z toho slzely oči.

22.04.2021 2 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Předně musím říct (napsat), že celá série byla naprosto fantastická a jsem si jistá, že jsem ji nečetla naposledy. Je to jedna z vůbec nejpovedenějších sérií knih, kterou jsem četla. Každá jednotlivá kniha byla něčím výjimečná a zvláštní. Každá ve mně zanechala jiné pocity. Jedno však mají společné - Amélie a Devlin. Bez nich by to prostě nešlo. Ač mám k tomuto konkrétnímu dílu menší výhrady, nejvíc mě mrzí jediné - že byl poslední. Spousta věcí byla zodpovězena, spousta byla ne úplně dořešena. Autorka má úžasný styl psaní. Nápaditý, čtivý, dokáže vtáhnout do děje. Probuzení se četlo výborně. Od začátku jsem sice tušila, jakým směrem se zápletka bude ubírat, ale i tak byl konec opravdu hodně dobrý. Možná by chtěl maličko, ale opravdu maličko víc dotáhnout, ale i tak jsem spokojená.
Takže - podtrženo, sečteno - sérii Hřbitovní královna doporučuji všem milovníkům detektivek, napětí, hororů a koneckonců i romantiky. Stojí za to si ji přečíst.

04.04.2020 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

V prvé řadě perfektní námět. Začátek knihy byl tak výborný, že jsem ji jen nerada pouštěla z rukou. Ale pak v ní nastalo pár situací, které mi dojem dost kazily. Cukrování a neustálé se plazení po sobě... no, nevím. Některé scény byly tak sladké, až mě z toho rozbolely zuby a zároveň šíleně kýčovité, stejně tak dialogy. A ten konec (když nepočítám novelu, která mě teda vůbec nechytla a fakt tam nemusela být) byl taky vyloženě až pitomý. Neustálé "miláčku" a "opravdu tě miluji" mě lezlo na nervy. Zlatý Richard z prvních kapitol! To už bylo až moc a proto "jen" čtyři hvězdy. Bylo to trochu trapné. Na druhou stranu, pokud někdo vyloženě hledal sladkobolnou romanci, pak je to jistě ten pravý příběh. Já jen od něj čekala něco víc.
Navzdory výše popsanému kniha obsahovala spoustu super momentů, které mě bavily a dokonce i dojaly. Jak už psal někdo přede mnou, věta: "Vy zřejmě nejste nejostřejší pastelka v krabičce," byla absolutní top. Scény s Penny mě moc bavily a pak dokonce rozplakaly. Bylo to kouzelné, stejně tak i pár dalších momentů. Jen kdyby zbytek toho příběhu nebyl tak přeslazený!

16.03.2019 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Být zavřená v knihovně... páni! Splněný sen! Tedy asi jak pro koho, že... Scéna v knihovně bomba, pak mi chvíli přišlo, jako by měla Autumn spasitelský komplex. Netrvalo však dlouho a zjistila jsem, proč zrovna Dax. Výborné oddychové čtení. Žádná hluchá místa, moc milý a citlivý příběh s nevšedními hrdiny. Čtení jsem si užila od začátku do konce, a to dávno nejsem cílová skupina! Za mě palec nahoru. Pokud někdo hledá jemnou romantiku (primárně pro náctileté), jednoznačně dobrá volba.

16.02.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínače bych určitě zařadila do povinné četby každého milovníka fantasy. Co Sapkowski dokázal napsat, je obdivuhodné! Zaklínač je nadčasové a skvělé dílo, v němž se prolíná násilí s mytologií i filozofickými úvahami. Četla jsem ho před lety a moc ráda se k němu vracím. V několika povídkách je zřejmá inspirace pohádkami, nebo se alespoň kolem nich točí, ačkoliv z úplně jiného úhlu, než je známe. Nedovedla jsem se od něj odtrhnout. Jsem si jistá, že se k němu zase jednou vrátím. Ať chcete nebo ne, Gerald vás prostě učaruje (a Marigold vesměs pobaví).

05.07.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Předně - není to prvoplánovaná přeslazená romance. Autorce se podařilo vytvořit ucelený svět se svými vlastními pravidly, jazykem, minulostí a hlavně skvělým příběhem. Samozřejmě že romantická linka nechybí, vine se jako réva kolem hlavní napínavé osy, kde princezna Lia bojuje za svoji nezávislost, aby nakonec zjistila, že starým proroctvím stejně nikdy utéct nemůže. Krátké bloky s myšlenkami "vraha" a "prince" byly osvěžující a dávali příběhu hlubší rozměr, přece jen je kniha psaná ich formou, takže pohledy dalších postav jsem opravdu vítala. Musím se přiznat, že dojemné okamžiky (zejména s Waltherem ke konci) jsem tak tak ustála. Pearson má skvělý vypravěčský talent. Za mě - moc dobré počtení a po všech těch fantasy i vítaná změna.

20.05.2018 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Autorka to se slovy prostě umí. Tečka. Vážně, četlo se to samo, přesto ubírám jednu hvězdičku za Annu a její občasnou přílišnou naivitu a blbost. Fakt mě místy štvala. Co se týče děje, posunul se o kousek vpřed, konečně se začalo něco dít a jsem vážně zvědavá na vyvrcholení celé série. Našlápnuto to má dobře. Docela zajímavý byl i popis vztahu mezi Kaiem a Annou, ale bez těch muchlovacích a vzdychajících vycpávek by to bylo asi lepší. Takhle se zbytečně utíkalo od hlavní zápletky. Ačkoliv zpětně chápu, co tím autorka chtěla říct. No v každém případě jsem zvědavá na pokračování.

01.04.2018 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Výborný námět a zpracování naprosto skvělé! Sice už nějaký ten rok nejsem cílová skupina, ale musím říct, že mě kniha opravdu vtáhla do děje. Je skvěle napsaná, svěže, lehce, přitom opravdu kvalitně. Až tedy na tu korekturu! Nevím, jestli se mi do rukou nedostalo nějaké vadné vydání, ale chyb tam bylo opravdu požehnaně. Nicméně se okamžitě vrhám na pokračování, protože styl spisovatelky se mi velmi líbí. Kdyby mi bylo 17, byla bych z této knihy asi dokonale unesená. Teď jsem prostě jen unesená :-)

13.10.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Bezesporu úžasně napsané, fantasticky podaný mistrovský příběh. A ty nové obálky z letošního dotisku jsou parádní!

03.09.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už dlouho mě žádná kniha nevtáhla tolik do děje, jako právě tato! Ani nevím, co bych řekla - zkrátka, u série Drahokamy nelze šetřit superlativy. Jsem strašně ráda, že jsem spolu s ní zakoupila i pokračování, protože čekat, než mi přijde druhý díl, zatímco první končil snad v tom nejlepším momentu, zešedivěla bych :-)

03.09.2017 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Škoda, že nejde dát 4,5 hvězdičky. Musím říct, že po prvním díle (který mne celkem zklamal), se autorce podařilo příběh příjemně rozvinout a dát mu tolik potřebný švih, který v prvním díle zkrátka chyběl. Opravdu mne bavila. Autorka má neuvěřitelnou schopnost celý, místy se táhnoucí příběh, na posledních stranách tak úžasně vyšponovat a vyšperkovat, že to zkrátka naladí na pokračování. Půl hvězdičky (dobře, celou hvězdičku) ubírám za místy do očí bijící nesrovnalosti a nelogičnosti. Nicméně jsem neskutečně zvědavá na poslední díl.

17.08.2017 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Takový milý, lehce romantický, lehce detektivní příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Je to na každý pád oddychové čtení, žádná velká a složitá literatura. Romantická linka mezi Xanthe a Samuelem je jen lehce naznačená, mrzí mě, že na ni nebyl větší prostor. Pár dialogů mě "tahalo za oči", byly do příběhu uměle našroubované, hlavně co se týče Liama, ten byl do příběhu zasazený vyloženě coby vata, přitom si zasloužil silnější linku, protože se mi zdá, že jej autorka hodlá využít i v dalších dílech.
Co se týče samotné knihy, tak námět s cestováním v čase a "zpívajícími" starožitnostmi je skvělý, úžasný! Jen kdyby byl lépe uchopen... to by byla pecka. Takhle je to jen takové fajn víkendové čtení.

24.05.2024 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Četla jsem ji záhy po prvním dílu, proto jsem věděla, do čeho jdu. Jedná se o přímé pokračování. Vlastně jsem si říkala, proč to nebylo vydané s prvním dílem jako jeho součást. Knížka je velmi útlá, rychle se přečte. Dopisy pro mě byly rušivý element, zvlášť když byly jen jednostranné. Některé situace vyloženě hodně nasazené, ale knížka má pobavit a pomoct vypnout, to se koneckonců stalo, takže fajn čtení.

10.12.2023 3 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Tohle byl vysvětlovací díl. Alespoň tak mi to přišlo, jako berlička k nějaké příští knize, naprosté pecce. Do konce knížky zbývalo asi sto stran a já si uvědomila, že až na krátkou akci na začátku se vlastně nic moc nestalo. Kromě toho, že jsme se dozvěděli, kdo je Sherwood a spousty nových informací o Bonaratovi, Stefanovi a Wulfem. A taky o Zeem. Závěr příběhu byl už tak nějak očekávaný a vlastně strašně fajn zpracovaný, takže nakonec si z tohoto dílu odnáším veskrze dobré dojmy.
Musím vyzdvihnout dialogy. Skvělé, pobaví, kdy pobavit mají, vyvolají otázky, kdy vyvolat mají...
Ale co mě teda trošku štve je drcnutí do linky Samuela. Už z Divokého symbolu vím, že se tam chystá slušný vítr, ale kdo má na další díl čekat? Na druhou stranu palec nahoru za propojení obou sérií. Pořád čekám, že se Anna a Mercy v další knize setkají. A možná, opravdu jen možná, to autorka celé směřuje ke konci obou sérií. Počítám však, že to ještě pár knížek potrvá.

16.03.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Tahle série mě baví. Ovšem tentokrát mě vícekrát zklamala než těšila. U prvního dílu mi trvalo se začíst, u druhého mi trvalo jej dočíst. Je super, že začíná přesně v okamžiku, kde první díl končí. Ovšem potom je to spíše o rekapitulaci toho, co bylo řečeno v prvním díle. Strašně dlouho se táhne různé vysvětlování, což na jednu stranu chápu, na druhou už to chvílemi bylo moc. Pak ty sexuální scény, ty jsem v podstatě přeskakovala. Nemusely v příběhu být, ačkoliv teď zpětně je mi jasné, že měly ukázat tu živočišnou přitažlivost mezi Poppy a Casteelem. Jenže chvílemi to už bylo otravné. Asi jsem už stará a prudérní, nebo co. Nějaká akce byla až asi v poslední čtvrtině knihy. Ale když už jsme se konečně mohli něco od Povznesených dozvědět, Poppy zaúřadovala. Sakra. Zase čekat další knihu, než se dozvím pravdu. Co mě opravdu velmi bavilo, byly dialogy mezi Poppy a Kieranem a Poppy a Casteelem. Vážně, vážně doufám, že třetí díl bude tím nejlepším z obou dílů - víc akce, smysluplné dialogy na smysluplném místě a konečně posunutí v ději.

20.05.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Po všech těch šílených mordech trošku jiný díl. Brutální byl jiným způsobem. Nejdřív jsem musela z hlavy vytěsnit to, že byl podle skutečných událostí. Jak tohle může provést jeden člověk druhému? V réálu? To knize dodávalo jiný rozměr. Napětí od začátku do konce, vyústění úžasné. Ale úplně dobře mi z toho teda nebylo.

20.10.2020 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Velmi podařená kniha, skvěle napsaná, plná napětí a úžasných zvratů. Nesledujeme v ní jen jednu detektivní linku, ale hned dvě. Umně propletená minulost s přítomností nutí číst dál a dál. Moc se mi líbila zápletka Edevanových a moje teorie, co se stalo s Theem se po čas čtení měnily stejně, jako teorie Sadie. Úžasně popsané situace a prostředí tomu všemu jen dodaly třešinku na konec. Jen škoda, že tam nebylo víc rozvedení vztahu s Charlotte. V každém případě stojí za přečtení! Romantická linka ustoupila detektivní a jsem za to ráda, protože tím se kniha stala víc než jen další z řady červené knihovny.

23.11.2019 5 z 5