mira399 mira399 komentáře u knih

Sněžím! Deník bílé mafie Sněžím! Deník bílé mafie Radek Kedroň

Moje hodnocení určitě není zcela objektivní. Pan Dbalý byl můj šéf.... Kniha pro mne měla přidanou hodnotu v tom, že jsem v určitých případech věděla o kom čtu. Nebylo to veselé čtení a na konci zbyl pocit marnosti, žádné zadostiučinění.
Rozhodně chci poděkovat autorovi, že si s knihou dal velkou práci a že nám umožnil nahlédnout za temnou oponu a vlastně ne jen jednu.

27.03.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Není to žádná velká literatura, ale v rámci žánru je to přesně to pravé ořechové :-) Sympatické postavy, vtipné dialogy. Pobavila jsem se, zasmála a odpočinula si. Účel knížka splnila na 100 %. Pokud vyjde pokračování, budu se těšit.

08.03.2020 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Krásná pohádka. V poslední době jsem četla i Medvěd a slavík a Dívku ve věži. Řadím do stejné kategorie. Příběh mě pobavil, udržel v napětí. A palec nahoru za to, že kniha nemá opět 3 a více dílů :-)

15.07.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborná kniha. Pro mě zatím nejlepší přečtená kniha tohoto roku.

08.07.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Musím pochválit. Dobře zachycena nálada mezi lidmi i vývoj hlavní hrdinky. O čem kniha je si přečtete v anotaci,ale za sebe knížku můžu doporučit.

24.01.2024 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Na svátky jsem si dala opět jednu romantiku. Větší počet stran nevadil, moc hezky se to čte a kromě romantiky to má i děj, světe div se... :-) Nenudilo mě to, konec je tak šťastný, že víc to už nejde,ale to se od romantiky čeká. Je to jedna z těch lepších knih tohoto žánru.

27.12.2023 4 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Moc hezká knížka. Téma Titaniku láká o tom žádná, proto tolik zpracovaných knih a příběhů z něj. Tohle mi přišlo jiné a lepší. Kapitán Carpathie musel být opravdu výborný člověk. Zpracování knihy je nápaditě rozdělené na dvě linky vyprávění jedné z cestujících na Titaniku a právě druhá linka je kapitánova. Autorka si dala velkou práci a je to na knížce znát. Ráda jsem si ji přečetla a rozšířila si tak opět své obzory.

03.11.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Kolegyně mi tuhle knihu tak vychvalovala,až jsem chytla podezření, že se mi nebude líbit :-) Kdepak, vzalo mě to u srdce úplně hodně. Jedna z nejlepších letošních přečtených. Samozřejmě jsem si i já musela dohledat informace o ostrovech St.Kildy a byla jsem uchvácená jejich přírodní drsnou krásou. Příběh vás vtáhne do děje a prostě tam s těmi lidmi jste a prožívate jejich život s nimi. Takže i já moc doporučuji k přečtení, budete se bavit!

28.09.2023 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Moc se mi příběh líbil a o to víc, že je to o autorčiných babičkách :-) Moc hezky vykreslená doba i postavy. Pro nás zajímavý náhled na "druhou" stranu z období druhé světové války a doby před ní. Pořídila jsem si hned i pokračování a těším se na další osudy autorčiných předků. Klobouk dolů, když někdo umí takto poutavě napsat a zprostředkovat nám příběh své rodiny.

31.07.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Výborné téma, jen pro mě to zpracování nebylo úplně stopro...Může to být poměrně nízkým počtem stran, že autorka nešla více do hloubky.Přitom by se z příběhu dalo hodně vytěžit, Přesto dobré čtení, poučné.

11.06.2023 4 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Hezká knížka, ale čekala jsem nějak asi víc, protože se po jejím přečtení nedostavilo takové nadšení, jaké jsem očekávala. Připomínalo mi to Dopisy, které nikdo nečetl a to je podle mě mnohem hezčí, víc se mi příběh dostal pod kůži. Tady jsem tomu nějak úplně nevěřila. Ke konci moc náhod, ale život někdy může překvapit to je fakt. Jen mě to neoslovilo tak jak jsem čekala.

30.12.2022 4 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Mě se příběh líbil. Na téma 50. léta jsem četla více knížek a tahle patří k tomu lepšímu. Doba to byla hrozná, knížka je však čtivá, postavy uvěřitelné. Nemám co vytknout.

17.10.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Joooo, krásně zpracováno. Hlavně jsem si vylepšila chuť po zklamání ze Selského baroka, kde jsou padesátá léta podána pro mne nezáživnou formou.Tohle se autorce moc povedlo. Zatím je to moje první kniha od ní a musím moc pochválit. Přirovnání k Mornštajnové, jak tu někdo již dříve uvedl se v tomto případě opravdu hodí.Jen tak dál a já rozhodně doporučuji k přečtení.

30.05.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tak skvělé téma,ale na můj vkus zpracováno nějak nezáživně. Až ke konci mě to trochu chytlo,jenže to je málo. Doufám, že se setkám s tímto tématem jinde v lepším zpracování.Je to škoda,ale na víc jak tři hvězdičky to fakt nevidím.

04.05.2022 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Moc dlouho jsem nad knihou váhala, zda ji číst. Ještě, že jsem si ji jen půjčila a nekoupila. Nebavilo mě to, možná ještě začátek. Pak už převládala nesympatie ke spoustě postav. Nedokázala jsem se s nimi sžít. Fakt jsem se těšila na konec jak na smilování Boží :-) Pokračování číst nebudu, ani historickou výpověď to pro mne nemělo valnou. Své čtenáře si tato sága asi najde, pro mě je to však ztráta času.

15.10.2021 3 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Moc hezký příběh. Obdivuji pana Niedla, že ať uchopí jakékoli téma, vždy je to parádní čtení. O automobilovém závodníkovi bych asi nikdy nečetla, kdyby to nepsal pan Niedl.
Opět mne nezklamal a knížku doporučuji k přečtení.

10.08.2021 5 z 5

Sídlo Blackmoore Sídlo Blackmoore Julianne Donaldson

Pěkný příběh, četlo se to jako nic. Akorát za mě, první kniha série je rozhodně lepší.

10.08.2021 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Milé překvapení. Hezky se mi knížka četla. Každý si tam najde to svoje. Je to o hledání, poznání sebe sama a o odvaze a naději. Jestliže je tato autorčina kniha první pro dospěláky, tak to smekám a jen tak dál. Já se rozhodně budu těšit na další čtení.

28.09.2020 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Četlo se to dobře. Nic z čeho by se jeden posadil na zadek, ale myšlenka dobrá. A když nad příběhem tak přemýšlím, nerada bych se dožila toho, že se děj stane, nebo hodně přiblíží skutečnosti. Zrcátko bych si tedy rozhodně nekoupila, podobný odpor mám už i k rádoby chytrým hodinkám a podobným inštrumentům, díky kterým si akorát připadám blbější než jsem :-)

11.09.2020 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Obecně detektivky moc nečtu.Tohle sice nebylo vůbec špatné,ale ne na plný počet hvězd. Alespoň za mne.Příběh se četl rychle,odsýpal,žádná hluchá místa.

27.07.2020 4 z 5