mira.k mira.k komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedna z nejlepších fantasy. Perfektní oddechové čtení. Jak si zasloužit princeznu v londýnském metru. A to před Harry Potterem.

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Jedna z nejlepších sci-fi, jaké jsem četl. Má to šmrnc.

Narka Narka Richard Šusta

Příjemné překvapení. Dobré nápady, má to šmrnc, dobře napsané. Jen škoda místy trochu za vlasy přitažených náboženských pseudomyšlenek a chyb v textu.
Jako česká sci-fi určitě patří k těm nejlepším.

Ukradl jsem bombu Ukradl jsem bombu Zdeněk M. Veselý

Jak se vědec přichomýtne do špionáže. Odpočinkový thriller.

09.06.2018 5 z 5

Zatoulaný kamión Zatoulaný kamión Zdeněk M. Veselý

Jeden z nejlepších dílů seriálu Ve znamení merkura. Kriminálka oddechovka o celnících.

09.06.2018 5 z 5

Ještě jednu sklenku, pane Ještě jednu sklenku, pane Eric Kraft (p)

Takový český Lemoušek Cautionů.

09.06.2018 4 z 5

Cílená hrozba Cílená hrozba Tom Clancy

Velice dobré čtení. Sice úplně plnohodnotný Clancy z původní série to není, ale není to moc poznat. Dobře se to čte a má to myšlenku.

27.12.2017 4 z 5

Pozdvižení v klášteře Pozdvižení v klášteře Donald E. Westlake

Jako americký krimi komediální film o vyloupení mrakodrapu.

19.11.2017 4 z 5

200 duševních čtvrthodinek 200 duševních čtvrthodinek Bohumil Dobrovolný

Nepřekonaná kniha rekreační matematiky.
1. vydání zábavnější, druhé méně chyb. Další autorova díla jen toto původní rozšiřují a upřesňují.
Červená obálka je 2. vydání z r 1944, 1. vydání z roku 1939 má obálku modrou.

08.10.2017 5 z 5

Tanec za mrtvé Tanec za mrtvé Thomas Perry

Klasická úroveň. Perfektní thriller s dobrým koncem.

08.10.2017 5 z 5

Kletba rodu Campbellů Kletba rodu Campbellů John Dickson Carr

Můj oblíbený autor. A tohle je jedna z nejlepších klasických detektivek, které jsem četl.

16.09.2017 5 z 5

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Klasická série tří detektivek. První historicko fantastická akce ve stylu Yankee na dvoře krále Artuše. Druhá tuctová detektivka. A třetí úplný vrchol žánru - Tři rakve - studie záhady zamčeného pokoje.

16.09.2017 5 z 5

Případ naříkající vlaštovky / Případ šokovaných dědiců Případ naříkající vlaštovky / Případ šokovaných dědiců Erle Stanley Gardner

Dvě detektivky s Perry Masonem. První krátká a svižná. Druhá průměrná.

16.09.2017 4 z 5

Řezníkův chlapec Řezníkův chlapec Thomas Perry

Slabší kniha. Ostatní se mi líbily víc. Ale možná, že až si ji přečtu podruhé, změním názor. Autor je to špičkový.

16.09.2017 4 z 5

Smrt v lese Smrt v lese Sherwood Anderson

Četl jsem za mého mládí a byla to hrozná nuda.

31.07.2017 1 z 5

Když ještě žili lidé Když ještě žili lidé Clifford D. Simak

Nechápu, proč je zde kniha Když ještě žili lidé spojena s knihou Město, když jinde pomalu oddělují jednotlivá vydání. Přitom v tomto prvním českém vydání není epilog, který byl vydán až v roce 1973!. Ten je právě až v knihách pod názvem Město. Tedy nemůže být ani v prvním vydání románu The City z roku 1952!

Původně série povídek završená Epilogem je jedna z nejlepších Sci-fi knih vůbec.

31.07.2017

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Nechápu lidi, kteří hodnotí román aniž by ho četli!

31.07.2017

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Příjemné překvapení. Konec na můj vkus trochu překombinovaný. Slabší akční scény. Proto hvězdičku ubírám.

Pestrý život Pestrý život Rudolf Čechura

Krásný obraz doby. Perfektní čtení.

Přímý zásah Přímý zásah Thomas Perry

Perfektní thriller. Nepatří to k autorovým nejlepším knihám, ale pořád vysoká kvalita a nadprůměr běžné produkce.