Třikrát záhady starého Londýna

Třikrát záhady starého Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49509/trikrat-zahady-stareho-londyna-49509.jpg 4 47 14

Obsahuje tři detektivní příběhy: * Ohni, hoř * Démon odlivu * Tři rakve

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

Fire, burn! / The witch of the low tide / The three coffins , 1972

Jadla
09.01.2024 2 z 5

Nevím proč mě čtení tak otravovalo. Přitom ingredience fajn, jsem vytrvalý čtenář, detektivky můžu.

jozor
19.11.2023 2 z 5

Počúval som to ako audioknihu, ale popravde ani neviem o čom to bolo.

Alma-Nacida
21.10.2022 3 z 5

Audiokniha sloužící u mne k ukrácení cest a dlouhé chvíle při zpracování (nad)úrody jablek, takže jsem žádná velká očekávání neměla. Povídka Ohni, hoř mě dost bavila, ač mi šel občas hrdina na nervy svým frajerstvím, stejně jako "tygřice v náručí, bušící ho pěstičkami" a jiná děsivá klišé. Další dva příběhy mě zhusta uspávaly, což je vlastně i dobré, někdy ... Celkově spíš průměr.

alabra
29.06.2022 5 z 5

S audioknihou jsem spokojena, příjemná oddechovka, při které netečou potoky krve, zato myslet se musí. Bezvadně načteno.

Usire
29.11.2021 4 z 5

Celkem slušná kniha detektivních případů. Osobně se mi líbil nejvíce Ohni hoř, ale je to zcela subjektivní hodnocení. Začátky jednotlivých příběhů byla dost nezáživná čast, ale poté se příběhy rozvinuly a konečně bylo o co stát. Rozuzlení všech případů byla dokonalá záležitost.

Jaruš7
07.05.2021 5 z 5

Audiokniha - jedním slovem SÍLA.
Případy jsou bravurně, dokonale zapeklité.
Autor je mistr v krytí cestiček k rozuzlení.
Typovat pachatele se nevyplatí, neboť sledovat detaily podrobných popisů ( kostičkované žlutě káro ji ladilo s bílou hedvábnou blůzou, k zapálení dýmky si musel vybrat ze své kapsy sirky), v dlouhých větách, tak je nit pozornosti těžko udržitelná. Zdolat tuto zteč se poslechem jakž takž dá.
Dostal mě výrok od zarputilé odpůrkyně kuřáků Lady ..., "Když už musíte kouřit, tak běžte nahoru a tam to foukejte do komína, (ten je na to stavěnej).
Je fakt že tímto počínáním je děj přímo zadýmený značně.
Je to skoro katalog geniálních mordů, proto Záhady.
Žasnout povoleno, konáním by utrpěla kriminalistická pověst u těch nesečtělých.
Perfektní, mozkový duel s konkurencí nese ovoce.

Česneksmedem
09.11.2020 4 z 5

Slušný špalek (710 stran). Jak je psáno obsahuje tři detektivní příběhy:
1. Ohni hoř
Tak to bylo hodně dobré! Detektivka střihnutá scifi a psycho. Dámy měly hluboké dekolty a gentlemani kastorové klobouky a masivní vycházkové hole. Nechyběla Flora i fauna a naopak chyběl (nejen) ptačí zob.
2. Démon odlivu
Toto bylo o poznání slabší a náročnější na dočtení. Kladem bych označil to, že jsem se dozvěděl, k čemu sloužil plážový pavilónek.
3. Tři rakve
Souhlasím, že to byl nejlepší kousek z těchto tří. Klasika klasik.

maris123
21.03.2020 5 z 5

Klasické detektivky, jejichž cílem je potrápit čtenářovy šedé buňky mozkové, a nepotřebují k tomu potoky krve.

BlackBlade
10.12.2018 4 z 5

Tři příběhy s detektivním příběhem na téma "Zamčený pokoj". A všechny tři se mi líbily, mohu doporučit.

moničina
29.03.2018 3 z 5

Prvé dva príbehy ma moc nezaujali, zato tretí príbeh Tri rakve bol výborný.

Fillipa
18.03.2018 2 z 5

Nenaplněné očekávání. Všechny tři příběhy působily chaoticky a Tři rakve jsou skutečně spíš kriminologická studie než detektivka (viz níže mira.k) S autorem se přáteli nestaneme.

mira.k
16.09.2017 5 z 5

Klasická série tří detektivek. První historicko fantastická akce ve stylu Yankee na dvoře krále Artuše. Druhá tuctová detektivka. A třetí úplný vrchol žánru - Tři rakve - studie záhady zamčeného pokoje.

MichelleS
23.04.2016 4 z 5

Na knihu jsem narazila ve zdejší diskuzi, děkuji. A jaké bylo moje překvapení, když jsem ji našla v přečtených, ale vůbec jsem si ji nepamatovala. Takže jsem si ji půjčila v knihovně a zároveň podnikla vlastní detektivní pátrání, při němž jsem odhalila, že je to kousek z rodičovské knihovny, který jsem přelouskala o prázdninách mezi 7. a 8.třídou ZŠ, tedy ve třinácti letech. A od té doby už uplynulo dost let na to, aby to trochu zmenšilo moje výčitky, že jsem na ni zapomněla. Tenkrát mě určitě bavila, jinak bych tu sedmisetstránkovou bichli zaklapla a vrhla se na nějakého Dumase, Maye, Doyla, Poa...
A teď po letech mě bavila taky, i když ne všechny příběhy stejně. V Ohni, hoř převažovala ta historicko dobrodružná náplň (****), Démon odlivu byl trochu moc ukecaný, z těch tří příběhů mi sedl nejméně (***). A u Tří rakví (*****) smekám, dokázat vymyslet takový propletenec detailů, tolik napětí a tajemství.

encyklopedie
20.02.2016 5 z 5

V roce 1981 Ed Hoch v úvodu své antologie All But Impossible přizval 17 známých autorů a kritiků detektivní literatury, aby ohodnotili své nejoblíbenější knihy "ZáhadyZamčenéhoPokoje".
Výsledek? Na prvním místě se s převahou umístil Carrův román, který obsahuje tato kniha /vynikající kniha/ - Tři rakve.
Pro zajímavost - zveřejněný žebříček 15 nejlepších ZZP obsahuje 5 románů J.D.Carra.
Takže titul Velmistr ZZP mu právem patří!

detektivky 3x

John Dickson Carr