minimonisek minimonisek komentáře u knih

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Povedená detektivka, s překvapivým závěrem. Kniha se četla moc dobře, ale mohly být trochu kratší pasáže o vracení se hlavního hrdiny k minulosti, kde přád řešil svou ztrátu.

29.12.2014 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle je moje nejoblíbenější kniha od Agathy Christie, čtu ji už asi po destáté a pořád mě baví její skvěle propracovaná zápletka.

18.12.2014 4 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Kniha mě mile překvapila, vůbec nebyla špatná a dobře se četla. Námět s převtělováním do jiných lidí byl zajímavý.

11.12.2014 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Báječná kniha, každý příběh měl zajímavou a neočekávanou zápletku. Od tohoto autora je to první kniha, kterou jsem četla a opravdu mě příjemně překvapila. Každému doporučuji si ji přečíst.

07.12.2014 5 z 5

Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy * antologie

V celku povedená antologie, určitě si ji časem přečtu znovu. Velmi se mi líbil příběh Vlkodlaci a Horla. Trochu náročnější na četbu je E.A.Poe, který ve svých příbězích hodně odráží své myšlenkové pochody, ale na tom je stavěna krása hororů. Kapitán polární hvězdy mi přišel příliš roztahaný, ale jinak je tato antologie super.

04.12.2014 3 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tak u téhle knihy jsem se dlouho rozhodovala, zda si ji koupím, nakonec jsem neodolala. Námět byl zajímavý, četla se poměrně dobře, i když mi místy vadily přechody od jednoho místa ke druhému. Nejvíc mě však zarazil konec, doufám, že bude nějaké pokračování, aby se člověk dozvěděl, jak to ten Jared opravdu myslel.

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Celkově se mi zdála tato kniha trochu slabší než první díl, ale i tak byla zápletka napínavá. Další díl si rozhodně přečtu.

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

Příběhy se mi líbily, u některých mi trochu trvalo, než jsem se do nich začetla, ale celkově se mi kniha moc líbila.

Vlak do pekla a jiné povídky Vlak do pekla a jiné povídky Robert Bloch

Povídky jsou dobře napsané - nejvíc mě zaujaly Enoch, Mám rád blondýnky, S úctou Jack Rozparovač a Šípková Růženka. Příběhy o zániku lidstva a s vesmírnou tématikou taky nejsou špatné, ale můj šálek kávy to rozhodně není. Jinak je soubor povídek dobře sestaven a rozhodně nenudí.

10.11.2014 4 z 5

Poslední tóny Poslední tóny Carolyn Keene

První ze série detektivek, které jsem hltala jako malá holka. Hrdinky na konci knihy lstí přimějí vraha k přiznání a tak to má ve správné detektivce být.

05.11.2014 3 z 5

Zabij mě líp Zabij mě líp * antologie

Kniha se četla poměrně rychle, ale trochu mě zklamaly ty konce, přišly mi takové hodně zmatené. Nejlepší povídka byla Kousek Leslie Wildové, ta byla napínavá a hlavně měla překvapivý konec.

05.11.2014 2 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Knížka se mi dějově moc líbila, zasazení příběhu je neobvyklé. Autor měl vynikající nápad. Rozhodně si přečtu pokračování.

21.10.2014 5 z 5

Výborná knížka, hrozně mě vtáhla do děje. Přečetla jsem ji během pár hodin. Hrozně jsem té holčičce fandila, aby vše dobře dopadlo a až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak kniha skončí - jestli dobře či špatně. Rozhodně po ní v budoucnu ráda znovu sáhnu.

21.10.2014 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Další skvělé pokračování této série, které obsahuje lásku, napětí a nadpozemské bytosti. Moc se těším na závěrečný díl.

16.10.2014 5 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Knížka se mi docela líbila, byla to taková oddychovka. Jen ten konec mohl být lépe propracovaný. Ale jinak to nebylo špatné.

03.10.2014 3 z 5

Pro jednu noc Pro jednu noc Andrea Rimová

Knížka se dobře četla, začátek a konec byl velmi napínavý, námět to byl zajímavý, jen je škoda, že to velké kamarádství mělo takový smutný konec.

29.09.2014 3 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Tuto knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst, zaujala mě obálkou. Když jsem ji konečně sehnala, tak jsem se do ní nějak nemohla začíst. Druhý díl si nejspíš nepřečtu.

26.09.2014 2 z 5

Putovní upíří show Putovní upíří show Richard Laymon

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem něco jiného. Sem tam jsem si říkala, že ji snad ani nedočtu a párkrát jsem u ní dokonce i usnula. Kdyby autor stáhl z 200 stran, kde se nic neděje na to nejdůležitější, byla by mnohem čtivější.

16.09.2014 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Ke knize nemám co vytknout, četla se mi velmi dobře. Rozhodně si přečtu druhý díl. Zápletka byla očekávající, ale člověk se při čtení rozhodně nenudil.

10.09.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha měla zajímavý námět, akorát konec mohl být trochu lépe propracovaný. Jinak byl děj zajímavý a dobře jsem se do něj začetla, rozhodně si Erebos přečtu zase někdy znovu.

26.08.2014 4 z 5