minek minek komentáře u knih

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Příjemný exkurs do období kdy policajt byl váženou osobou a pánové ze "čtyřky" si vystačili s notesem a zločince honili v drožkách.

09.03.2018 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Jak píší i ostatní : dobrá kniha k oddychovému čtení. Jinak klasická úroveň knížek pana Vondrušky z této série.

08.03.2018 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Velmi dobrý thriller, který se čte jedním dechem. Michael Dabert je sice trošičku jako Chuck Norris, křížený s Jamesem Bondem, ale při troše dobré vůle a při rychlém spádu událostí to není vůbec na škodu.

04.03.2018 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Opět velmi dobrá kniha z pera autora, kterého jsem znal pouze z historických románů. Děj má spád a úsměvné jsou i narážky na aktuální témata současné "porevoluční doby".
Dopručuji k přečtení (a jde to hodně rychle).

04.03.2018 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Docela čtivá oddychovka, až na ten melodramatický konec.

02.03.2018 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Zajímavě psaná kniha. Zaujala mě schizofrenie hlavní postavy (nebo snad autora), která dala konci knihy úplně jiný rozměr, než jsem očekával. Těším se na druhý díl.

28.02.2018 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Přečteno tak jako předchozí díl jedním dechem. Odpočinková kniha, která poskytuje přesně to co od ní očekávám : odreagování a odpočinek.

27.02.2018 5 z 5

Dobývání domova II. Dobývání domova II. Karel Richter

Kniha na historických podkladech vypráví o osvobozování naší republiky a o mocenských bojích při obnově vlády v Československu. Ukazuje, že v té době nezáleželo nastupující vládní garnituře na co nejrychlejším ukončení války, ale na co nejpevnějším uchopením moci. Nic z toho v učebnicích dějepisu nebylo.

27.02.2018 4 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Třetí díl trilogie přinesl i docela akční zvraty děje. Bylo docela těžké se od čtení odtrhnout. Konec trilogie de facto zůstal otevřený a nechal na čtenářově fantasii, kterým směrem se bude ubírat.

27.02.2018 5 z 5

Hraničářská kalvárie Hraničářská kalvárie Jindřich Marek

Velmi detailní náhled do období mnichovské zrady a následujícímu obsazení ČR hitlerovskými vojsky. Ukazuje i v minulosti téměř utajované skutečnosti o později "polských bratřích" při okupaci Těšínska a anexi Podkarpatské Rusi.

31.01.2018 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Docela čtivé. Řekl bych že o trochu horší než prví díl, ale stejně je tu ta fantastická myšlenka konfrontace kultur a především zbraní z různých historických období , což dělá knížku opravdu jedinečnou. Zajímavý je také popis dvou náboženských proudů, které dotáhly svůj fanatismus až do extrémů (křesťané k honům na čarodějnice a muslimové založením isámského státu zastávajícího pouze právo šaríja). Jeden z nich známe z historie a druhý je přítomností.

21.01.2018 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Párádní čtení, přečetl jsem za jeden den. Vřele doporučuji, tak jako všechny knihy autora.

17.01.2018 5 z 5

Šílenství vládců Šílenství vládců Vivian Green

Doela čtivá kniha, ukazující jak nemoci (a nejen duševní) vládců zasahovaly do běhu dějin zemí a národů.
Uvítal bych ale širší a obsáhlejší pojednání o posledních zmiňovaných diktátorech (Hitlerovi, Stalinovi, Mussolinim....) i když o nich existuje faktografické literatury dost, ale v takto pojatém výběru své místo určitě mají.

17.01.2018 4 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Velmi zdárné a nedramatické ukončení trilogie, které umožňuje čtenářům zapojit vlastní fantazii.

10.01.2018 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Opět autor ukazuje surovost a těžký život obyčejných lidí a malých zemanů za hustských bouří. Velmi čtivé-přečetl jsem knihu během jednoho dne. Jediné co mě zarazilo byla fabulační linka s vlčicí - že by vzdálená inspirace Hrou o trůny :-)) ?

10.01.2018 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Velmi čtivá kniha (přečetl jsem ji na jeden zátah), která podává, v rámci možností a nenásilných odchylek od historických skutečností, obraz tehdejší doby - začátek církevních reformací, víceméně bezvládí Václava IV., boj o moc v Evropě a v neposlední řadě i život obyčejných lidí, sužovaných na jedné straně vrchností a na druhé straně loupeživými tlupami.

04.01.2018 4 z 5

Ivanova válka: Rudá armáda 1939-45 Ivanova válka: Rudá armáda 1939-45 Catherine Merridale

Opravdu obsažné pojednání o 2.sv. válce nezaujatýma očima. Popisuje skutečnou krutost války na obou stranách fronty a cynický přístup vrchních velitelů jak ruských tak německých.

02.01.2018

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Docela čtivá historická "detektivka". Hlavníhrdina je sice trochu sebestředný a zhruba od poloviny románu bylo jasné, kdo je atentátník. Přesto jsem knihu přečetl v jednom zátahu a jako odpočinkové čtení s náhledem do historických událostí a souvislostí ji doporučuji k přečtení.

16.11.2017 4 z 5

Intriky na českému trůnu Intriky na českému trůnu Slávka Poberová

Zajímavě podané. Historická fakta střídaná s fiktivními monology či dialogy tehdejších současníků.

12.11.2017 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Odpočinkové čtení, které se mi docela líbilo. Trošku je zde odklon od historické přesnosti, ale to má většina podobných knih. Škoda, že jsem začal až tímto dílem, budu se muset vrátit na začátek série Platnéř.

04.11.2017 4 z 5