minek minek komentáře u knih

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nebylo to špatné, ale dějově odhadnutelné. Charakteristiky osob (kromě hlavní osoby) velmi "ploché" a až křiklavě antagonistické (Servírka versus Vymítač). Srovnání s Hunger Games nelze použít, je to úplně jiná kategorie (samozřejmě nižší).

04.11.2017 3 z 5

Černí lovci Černí lovci Christian Ingrao

Zajímavá kniha z pohledu informací o existenci této jednotky. Občas ale až moc podrobné informace o počtu příslušníků a dalších detailů, které vlastně s informační hodnotou knihy nijak nesouvisí.
O filosofování autora už tu bylo psáno.

04.11.2017 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Až na zjevné historické nepřesnosti (školáci to číst nemůžou-měli by z dějepisu za 5) je to zase Vondruškova klasická historická detektivka s detektivem Oldřichem z Chlumu.

22.10.2017 4 z 5

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Otomar Dvořák

Dosti Dänikinovské podání předložených příběhů, nechávající rozuzlení na čtenářích a jejich fantazii. Jinak docela zajímavé a někdy netušené záhady.

22.10.2017 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Velmi zajímavý spisovatelský nápad, velmi dobré a napínavé čtení. Doporučuji ke čtení.

03.10.2017 4 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Docela dobrá historická detektivka, která může klidně konkurovat obdobným příběhům Vlastimila Vondrušky.
Doporučuji k přečtení.

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Velmi dobře popsané strasti princezny (později královny) Alžběty, především v době vlády její sestry "krvavé" Marie. Při přečtení ostatních knih autorky popisujících dobu tudorovců pak dává celkový obraz o této době, plné intrik a mocenských a náboženských bojů.

Děti Anglie Děti Anglie Alison Weir

Velmi dobrá kniha, zakládající se na historických faktech, která líčí osudy dětí kontroverzního tudorovce Jindřicha VIII.
Vytvoříte si celkový obraz mocenských a náboženských bojů v této době. Doporučuji přečíst ještě další tituly z této doby - Eduard VI., Šest žen Jindřicha VIII., Kateřina Aragonská a jednotlivé životopisné příběhy Marie, Alžběty a "devítidenní královny" Jany Greyové.