Mindy Mindy komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

700 stran nepředstavitelného utrpení, zvěrstva, násilí, bolesti a - smrti. Ať už v Americe, Německu, Litvě, Polsku nebo na Slovensku. Smrt na vás dýchá opravdu takřka z každé stránky. Je to úžasná a zároveň otřesná kniha.

01.02.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Kladně hodnotím slušnou dávku napětí a krátké kapitoly, díky nimž je kniha rychle přečtená. Celkově mi ale přijde taková nedomyšlená, že by se takto chovali téměř třicetiletí lidé - no nevím. Postava mi tedy nebyla sympatická ani jedna a to vysvětlení mě taky nijak neohromilo.

17.01.2023 3 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

Celkem fajn knížka. Sice dost pomalý rozjezd, až ve druhé polovině začal děj odsýpat. Ale líbila se mi ta pozvolná změna Susan i lidí okolo ní a taky to záhadné tajemství, to jsem nečekala.

11.01.2023 3 z 5

Četla jsem tuto poměrně krátkou knížku několik dnů. Rychleji to nešlo. Zvládla jsem přečíst vždy jen pár stránek a musela jsem přestat. Totálně to se mnou zamávalo a moc si vážím toho, v jaké době teď se svou rodinou žiju.
Velké uznání patří autorce za nashromážděné informace o této tragédii.

09.01.2023 5 z 5

Lipová alej Lipová alej František Nepil

František Nepil - to je u mě sázka na jistotu. V této knize nás provází po jemu blízkých místech naší vlasti (v době vzniku knihy tedy ještě Československa). Vyprávění je doplněno mnoha historickými zajímavostmi a životními moudry. Moc pěkné.

03.01.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný příběh, který nám vypráví psík Gump. Líčí nám své zážitky a zkušenosti s různými lidmi (a psy), s kterými se setkává. Je to moc pěkné čtení, které nás má přimět se zamyslet nad naším chováním ke zvířatům.

29.12.2022 5 z 5

Paní Curieová Paní Curieová Ève Curie

Marie Curie Sklodowska - výjimečná, geniální, obdivuhodná polská vědkyně, která získala dvakrát Nobelovu cenu - v roce 1903 za fyziku za výzkum radioaktivity (spolu s manželem Pierrem Curie a Henri Becquerelem) a po manželově tragické smrti sama za chemii za izolaci čistého radia v roce 1911.
Měla dvě dcery - Iréne, která taktéž obdržela Nobelovu cenu společně se svým manželem Frédéricem Joliotem v roce 1935 za objev umělé radioaktivity. Druhá dcera Ève se stala spisovatelkou a novinářkou a je autorkou tohoto dechberouciho životopisu. Ève zemřela v roce 2007 v New Yorku ve věku 102 let.

28.12.2022 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Já tedy půjdu proti proudu a musím říct, že nechápu tak vysoké hodnocení.
450 stran jenom nuda, samá nuda. Za mě ztráta času.

18.12.2022 2 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Po Čajové dívce se mi dostala do rukou další kniha této autorky a já jsem znovu nadšená. Děj knihy nás zavádí opět do Asie, tentokrát je to Korea, a jedná se o nesmírně zajímavý příběh o ženách, které se věnují potápění a lovení v moři, čímž živí své rodiny.
Taky jsem se hodně dověděla o korejské historii, o které jsem tedy nevěděla skoro nic - o Incidentu 43 jsem slyšela poprvé a při čtení mi doslova běhal mráz po zádech.
Je to úžasná a obohacují kniha, po jejímž dočtení jsem si musela hned na tabletu vyhledat dokumenty o henjo a ostrově Čedžu.

08.12.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Po dočtení se u mě žádné nadšení nekonalo - spíš úleva, že už to skončilo. Děj je tak nějak divně překombinovaný, plný zvláštních náhod a chování některých osob bylo silně nepravděpodobné - např. rodiče Jenny nebo samotná Izzy. A ty oblázky nebo rozbitá zrcadla? Těchto fantasy prvků mohla být kniha klidně ušetřena.

30.11.2022 3 z 5

Dvojnásobný dvojník Dvojnásobný dvojník Zdeněk Rosenbaum

Celkem čtivé sci-fi povídky, které se odehrávají převážně v budoucnosti. Nechybí tedy roboti, cestování časem či osídlování jiných planet. Některé zaujaly více, jiné méně.

24.11.2022 3 z 5

Annin vysnívaný domov Annin vysnívaný domov Lucy Maud Montgomery

Tak za mě je první díl o Anně prostě nepřekonatelný, ale tento, v pořadí již pátý díl, je moc, moc povedený.
Anna nám dospěla, vdala se a v novém domově poznává nové přátele. Kniha je plná veselých i smutných příhod a osudů a pro ty, kdo ještě nečetli - připravte si krabičku kapesníků.

24.11.2022 5 z 5

Snachy za všechny prachy Snachy za všechny prachy Aurélie Valognes

Po počátečním nutkání knihu odložit jsem se přece jen začetla a dočetla. Vztahy mezi členy této rodiny byly naprosto šílené a nepředvídatelné. Každou chvíli se mezi sebou dohadovali, navzájem se uráželi a dělali si naschvály, aby si o pár stránek později náramně rozuměli a na konci knihy se měli všichni rádi. Aspoň to bylo rychle přečteno.

19.11.2022 2 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Téměř pohádkový příběh z přelomu 18/19 století. Slavnosti, plesy, intriky, falešné zprávy, zakázaná láska... To, že jsem nečetla předchozí díly (toto je třetí kniha z pětidílné série) , ničemu nevadilo.

16.11.2022 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Třetí kniha o kocourovi Bobovi, tentokrát navíc opatřená nádhernými ilustracemi. Autor popisuje, jak ho soužití s Bobem ovlivnilo a udělalo z něj jiného - lepšího člověka.
Dokonce jsem se už podívala i na film (pro nás kočkomily téměř povinnost) a můžu jen doporučit.

10.11.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tak to bylo velmi podivné přátelství. Lila se chovala příšerně, vůbec jsem jí nerozuměla. Ani se nedivím, že letěla oknem. Celá kniha je velmi zdlouhavá, celkově mě zklamala, do dalších dílů se pouštět nebudu.

07.11.2022 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Obrovská porce romantiky, doslova dvojnásobná, protože v knize se prolínají dva příběhy - jeden současný a druhý z 9.století z období Vikingů. A v obou se odvíjí zamilovaný příběh.
Jako čtení do vlaku a autobusu ideální, podnikla jsem teď delší cestu do zahraničí a s touto knihou mi vcelku rychle uběhla.

31.10.2022 3 z 5

Rukojmí Rukojmí Elmore Leonard

V knize je popsán jeden nevydařený únos. Počínaje špatným načasováním, potom co jde, to se podělá a vše končí nečekaným spřátelením osob, do kterých byste to na začátku příběhu zrovna neřekli.

25.10.2022 3 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Krásné! Kniha mě úplně pohltila. Skoro se nechce věřit, jak vypadal život ve vesnici v čínských horách ještě před třiceti lety. Jejich kultura a tradice jsou někdy hodně drsné - usmrcení dvojčat po narození jakožto lidského odpadu bylo dost silné kafe. Ale i v tom tkví krása tohoto příběhu. Z postav mi byla nejbližší a-ma a Te-ču. Kniha končí až moc velkým happy endem, ale to se dalo předpokládat a ani mi to nevadilo, mám ráda šťastné konce.

21.10.2022 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Mně se vůbec nechce věřit, že takový kocour opravdu existoval. Připadá mi neuvěřitelné, co všechno dovedl a jak se choval. A ještě navíc takový krasavec.
A velké uznání a pochvalu si zaslouží taky autor knihy, který se dokázal vyléčit ze své drogové závislosti.

16.10.2022 5 z 5