Mindy Mindy komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Trápila jsem se přes dva týdny, protože jsem chtěla vědět, jestli zlo nakonec zvítězí, nebo ne. To, že tam bylo strašně moc postav, mi ani nevadilo (jak se postupně navzájem vraždili, tak jich ubývalo), ale bylo to ták dlooouhéé.

25.11.2023 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Páni! Já jsem ze začátku měla dojem, že Izzy je nějaká postižená, ale to byla úplně normální, jenom nepochopená, přehlížená, přitom nadmíru citlivá a inteligentní holka. Z celé knihy mě její postava oslovila nejvíc. Dokonce lehce zastínila hlavní zápletku - komu soud určí do péče malou holčičku, když obě matky (pravá i adoptivní) mají pohnuté osudy. Ale zpět k Izzy, respektive k její matce Eleně. Vůbec se mi nedařilo pochopit její jednání. Jak se může starost a strach o dítě změnit v nevraživost, podrážděnost až nezájem a zlost. No a pak tu jsou i další postavy - Mia a její dávné odvážné rozhodnutí, nebo Lexie se svou složitou situací. Moc dobré čtení.

05.11.2023 5 z 5

Eliza je sama doma Eliza je sama doma Jane L. Rosen

Ze začátku strašně moc postav, s každou kapitolou přibývaly další a další. Postupně se v nich už dalo orientovat a chvilku to vypadalo na příběh se zajímavou zápletkou, ale pak to sklouzlo do průměru.

22.10.2023 3 z 5

Děkuji panu Etzlerovi za to, že mi přiblížil práci zahraničního novináře.
Kniha se těžko hodnotí. Je mi těch lidí (v Číně) neskutečně líto. Ať se jedná o holčičky v gymnastické škole, sezónní dělníky, kteří se domů dostanou jednou za rok, nebo unesené děti, které jsou nuceny k otrocké práci v továrnách, a další a další a další... Rozhodně si pořídím druhý díl.

15.10.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Nenáročná, odpočinková, rychle se čtoucí, ale až moc natahovaná kniha. V tomto případě by méně (stran) bylo více.

15.10.2023 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jestli tento tým vyšetřovatelů má být jeden z nejlepších v Norsku, tak potěž pámbu. Ústřední dvojici tvoří Hulger Munch, který se neobejde bez cigarety - budiž. Ale Mia Krügerová, údajně ta nejlepší, neustále koketuje se sebevraždou, nejlépe jí to myslí, když panáky jügera zapíjí pivem, druhý den jí třeští hlava (čtenáři jí má být asi líto), celé noci nespí, je unavená a ve stresu, a proto si dá radši další pivo, aby jí to lépe myslelo. Nejsympatičtější z celého týmu je ajťák Gabriel. Nene, s tímto autorem kamarádi nebudeme.

01.10.2023 2 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

(SPOILER) Já se tedy nepřipojuji k tomu všeobecnému nadšení tady.
Dějová linka z 1.sv.války byla zajímavá, ale čekala jsem těch informací o fungování špionážní sítě víc.
A druhý příběh byl tak nereálný! Charlotte během pár týdnů dokáže vypátrat informace, které Eve nezjistila za 30 let, a jak se nakonec všichni mají rádi - rodičům stačí vidět chlapa v obleku a v novém autě a hned se usmiřují a všechny rozepře jsou zapomenuty?
A těch 500 stran je strašně moc.

23.09.2023 3 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Úsměvná knížečka, při které si člověk zavzpomíná, jaké to bylo s prvorozeným prevítem. Jak jsem byla nevyspaná, unavená a vyčerpaná. Přesto to bylo krásné období, na které moc ráda vzpomínám.

11.09.2023 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Celou dobu jsem se nemohla pořádně začíst. Přitom vyšetřovatelé byli fajn, nikdo mi vyloženě nešel na nervy, což se mi u detektivek někdy stává, příběh byl dobrý (a strašný!), nevím, něco tomu chybělo. Dám autorovi ještě jednu šanci a uvidíme...

10.09.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Sonda do geniálních mozků šachistů. Jak jim to v té hlavě musí šrotovat! Předvídají a kombinují spousty různých možností, deset, patnáct tahů dopředu, není divu, že někdy hodinu sedí nad šachovnicí a zvažují jeden tah. Úžasná knížka.

02.09.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Slovensko máme moc rádi, hodně jsme ho procestovali i prochodili. Ale přiznám se, o Tribeči jsem slyšela a četla poprvé. A docela ráda bych se tam podívala, ale semínko pochybností a strachu bylo po přečtení této knihy zaseto. V každém případě - je to výzva. Takže - pokud časem přestanu psát komentáře a dávat palečky, tak jsme jeli na Tribeč...

25.08.2023 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Mnohem víc mě bavila historická část, která se zakládala částečně na pravdě, než přeslazená a naprosto neuvěřitelná současnost. Celkově zklamání.

18.08.2023 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Mě takové sci-fi baví. A proto přimhouřím oko nad místy (ne)logičností. Líbí se mi tyto vyfantazírované světy, zajímalo by mě, jak to bylo předtím a potom, takže možná časem dojde i na další díly.

15.08.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nenadchlo mě to. Evelyn jsem měla problém cokoli uvěřit a Monique mě o tom, že by byla vynikající novinářka, taky nepřesvědčila. A slovo životopiskyně je příšerné.

25.07.2023 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Děsivé, ale přitom místy zábavné. Kniha se velmi dobře a rychle čte. Ale obávám se, že příští generace neosloví tak, jako nás teď, protože jména současných politiků, která se zde vyskytují (Babiš, Bartoš, Okamura), budou nejspíš zapomenuta. Při citaci premiéra: "Musíme zamésť před vlastním prahem. Mějtě oči otevřené..." si budou myslet, že se jedná o chybu tisku.

18.07.2023 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mě tedy tato kniha nenadchla. Té nenávisti je v ní až příliš. Všechny postavy se chovají nesnesitelně, hloupě,až absurdně. Navíc je to tak rozvláčně napsané, že jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla.

16.07.2023 3 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedná se o příběh dvou dětí, které byly uneseny Araby polskému a anglickému inženýrovi během stavby Suezského průplavu. Dětem se podaří osvobodit a podnikají strastiplnou cestu - pouští a pralesem - ke svým otcům, během níž zažívají neuvěřitelná dobrodružství.

13.07.2023 5 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Kniha nám přibližuje část ruské historie, o které se toho moc neví - osudy potomků německých obyvatel, kteří přišli do Povolží na pozvání carevny Kateřiny II., osídlili toto území, dodržovali zde své zvyky, používali svůj jazyk...
Překrásné. Ať už se jedná o popisy přírody, řeky Volhy nebo samotný příběh Bacha, Kláry a Anče... Nemám slov. Už dlouho jsem nečetla něco tak krásného.

27.06.2023 5 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Knížka je z roku 1979, a proto se zde objeví občas nějaký soudruh a 18000 je obrovský balík peněz. No ale příběh je aktuální, takové osudy se odehrávají pořád a stále budou. Do Jany jsem se vcítila, musí to být složité vyrovnat se se smrtí manžela, zjistit, že měl milenku, vyřizovat pozůstalost, fungovat v práci a řešit napjaté rodinné vztahy. To jediné bych Janě vytkla - bránit čest nevěrného manžela před dospělými dětmi za každou cenu. Až jsem si myslela, že nakonec zůstane sama. Velmi uvěřitelný příběh.

09.06.2023 4 z 5

Most času Most času Bruce Leininger

Některé pasáže byly strašně zdlouhavé a hlavně zbytečné. Např. popisování nákupu včetně rozhovoru s dvouletým dítětem typu: "Vločky nekoupíme, protože v nich je moc cukru. Vezmeme místo nich šest tuňákových konzerv." Nebo: "Tady máš za odměnu čtvrťák. Můžeš se za něj povozit na kolotoči. Ale nejdřív se na něj podívej a zkus mi říct jméno prezidenta, který na něm je ".
Jinak příběh to je moc zajímavý. Je to těžko uvěřitelné, ale pokud to není vymyšlené, tak jak to tedy bylo? Já si myslím, že je prostě něco mezi nebem a zemí, o čem nevíme, protože občas se takové nevysvětlitelné záhady objevují.

06.06.2023 3 z 5