Mindy Mindy komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Celou dobu jsem se nemohla pořádně začíst. Přitom vyšetřovatelé byli fajn, nikdo mi vyloženě nešel na nervy, což se mi u detektivek někdy stává, příběh byl dobrý (a strašný!), nevím, něco tomu chybělo. Dám autorovi ještě jednu šanci a uvidíme...

10.09.2023 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Mě takové sci-fi baví. A proto přimhouřím oko nad místy (ne)logičností. Líbí se mi tyto vyfantazírované světy, zajímalo by mě, jak to bylo předtím a potom, takže možná časem dojde i na další díly.

15.08.2023 4 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Další silný příběh z období války. Jak si osud s rodinou Kurcových zahrál, to nejde vymyslet, to musel napsat sám život (kniha je napsána podle skutečných událostí).
Očekávejte opravdu silný nápor na city - závěrečnou část jsem skoro celou probrečela. Výborný je i doslov autorky.

24.03.2023 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Krásné! Kniha mě úplně pohltila. Skoro se nechce věřit, jak vypadal život ve vesnici v čínských horách ještě před třiceti lety. Jejich kultura a tradice jsou někdy hodně drsné - usmrcení dvojčat po narození jakožto lidského odpadu bylo dost silné kafe. Ale i v tom tkví krása tohoto příběhu. Z postav mi byla nejbližší a-ma a Te-ču. Kniha končí až moc velkým happy endem, ale to se dalo předpokládat a ani mi to nevadilo, mám ráda šťastné konce.

21.10.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Děsivá verze života v budoucnosti. V knize bylo dost nezodpovězených otázek, ale jinak jsem příběh celkem hltala. Opravdu nemůže něco takového nastat? Otevřený konec mi nevadil, skoro jsem ho čekala.

09.08.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to zvláštní kniha. Syn ji měl na seznamu povinné četby, tak jsme si ji přečetli spolu. On to chápal jako pohádku, na mě to celé působilo tak nějak smutně. Nicméně je v ní spousta krásných myšlenek.

26.10.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Vynikající, skvělá sci-fi, tento žánr mě baví, doporučuji

08.10.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mě tedy tato kniha nenadchla. Té nenávisti je v ní až příliš. Všechny postavy se chovají nesnesitelně, hloupě,až absurdně. Navíc je to tak rozvláčně napsané, že jsem měla co dělat, abych to vůbec dočetla.

16.07.2023 3 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedná se o příběh dvou dětí, které byly uneseny Araby polskému a anglickému inženýrovi během stavby Suezského průplavu. Dětem se podaří osvobodit a podnikají strastiplnou cestu - pouští a pralesem - ke svým otcům, během níž zažívají neuvěřitelná dobrodružství.

13.07.2023 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Další kniha Håkana Nessera s vyšetřujícím inspektorem Gunnarem Barbarottim.
Tato kniha se mi líbila, jenom bych ráda věděla, díky čemu byl pachatel odhalen - ten detail! A taky, proč posílal dopisy právě Barbarottimu. A co se stalo Sáře v Anglii. Prostě dost nezodpovězených otázek, proto hvězda dolů.
Jinak mám moc ráda knihy tohoto autora, jeho styl psaní mi vyhovuje.

14.05.2023 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Mně se to moc líbilo. Nejradši bych se do Grany rozjela a v nějaké chajdě tam strávila celé léto a všechny ty stezky a chodníčky si prošla.
A snad zvládla i nějakou tu horu.

14.03.2023 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Mně se vůbec nechce věřit, že takový kocour opravdu existoval. Připadá mi neuvěřitelné, co všechno dovedl a jak se choval. A ještě navíc takový krasavec.
A velké uznání a pochvalu si zaslouží taky autor knihy, který se dokázal vyléčit ze své drogové závislosti.

16.10.2022 5 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Jsem ráda, že jsem se díky této knížečce ocitla v šedesátých letech - v době bez mobilů a internetu. Švédská a americká policie spolupracovala tak, že policista poslal ze Švédska poštou dopis a za deset dnů dostal z USA odpověď. A taky si posílali telegramy. A volali z telefonní budky. Dostala jsem se do takové nostalgické nálady.

01.06.2022 4 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Slovenská vesnice, 19. století. Hezky a uvěřitelně popsaný každodenní život na vesnici, tvrdá práce, život s radostmi i starostmi, nemocemi, životem a smrtí. I chování ostatních obyvatel vesnice - rychtář a jeho syn, farář, bylinkářka, učitel... plus nějaké to tajemno, velmi povedená kniha.

29.04.2022 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Super. Skvělé. Naprostá bomba. Čtení jsem si dávkovala po troškách, aby mi vydrželo co nejdéle. To se mi snad ještě nikdy nestalo. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

02.12.2019 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Já jsem si hned myslela, že to nebude dobrodružství ve stylu "Dva roky prázdnin". Asi polovinu knihy se děj dost vlekl, ale závěr to tedy vynahradil. Dokonale vygradované a jenom doufám, že mi ten ohryzaný nehet brzy doroste.

05.11.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná knížka, všechno ostatní už tady bylo řečeno.

29.01.2019 5 z 5

Děkuji panu Etzlerovi za to, že mi přiblížil práci zahraničního novináře.
Kniha se těžko hodnotí. Je mi těch lidí (v Číně) neskutečně líto. Ať se jedná o holčičky v gymnastické škole, sezónní dělníky, kteří se domů dostanou jednou za rok, nebo unesené děti, které jsou nuceny k otrocké práci v továrnách, a další a další a další... Rozhodně si pořídím druhý díl.

15.10.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Výborná kniha, neotřelé téma.
Jediná menší výtka je za nespisovnou češtinu, já prostě nerozumím tomu, proč ji současní autoři tolik používají.
Ale jinak super. Poučení z knihy: svině zůstane navždy sviní.

27.05.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Takže - v první kapitole je představena ONA. Ve druhé kapitole je představen ON. A čtenář už tuší, jak to celé asi dopadne. Nastává chvilka rozhodování - je potřeba číst těch 350 stran? Co když to zrovna skončí jinak? Ale ne - dočetla jsem a bylo to přesně tak, jak jsem tušila po přečtení těch prvních sedmnácti stran.
Chtěla jsem si přečíst aspoň jednu knihu z této série a v knihovně jsem si namátkou vybrala tuto. A není to tedy nic pro mě. Já to hodnocení 83% moc nechápu, ale čtenářů, kteří mají rádi nenáročnou romantickou slaďárnu, je asi pořád dost.

21.05.2023 2 z 5