Příběh služebnice přehled

Příběh služebnice https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365387/bmid_pribeh-sluzebnice-QYb-365387.jpg 4 2811 2811

Proslulý román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti Spojených států amerických, které se z demokratických výšin propadly do všeobjímajících hrůz totalitního režimu. V okovech nemilosrdného klerofašistického režimu se z každého, kdo se proti němu jakkoli prohřeší, stává otrok. Z plodných žen pak ještě něco mnohem horšího – služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají… Kniha byla odměněna Cenou Arthura C. Clarka pro nejlepší román roku a následně se stala předlohou pro filmové a aktuálně také pro úspěšné seriálové zpracování.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Argo

The Handmaid's Tale , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh služebnice. Přihlašte se a napište ho.

Věra91
12.05.2024

Viděla jsem seriál a proto jsem chtěla vědět jako se to liší od knih. Upřímně zase se tolik neliší, ačkoliv nějaké rozdíly tu jsou. Já z ní měla směsici pocitů od úžasu až po odpor. Čtenář se zhrozí, zamyslí se a děkuje kde vlastně žije.

Lole
05.05.2024

Bohužel mě ta knížka nezaujala, jak jsme čekala. Možná styl vyprávění a možná se tolik nelišila od seriálového zpracování místy? Nevím něco jsem v tom textu nezvládla. Mrzí mě to, ale bohužel nemohu hodnotit pozitivně. Nechci dávat hodnocení knihy jsem nedočetla a tak nemám komplexní obrázek ale za mě nedoporučuji :)

ArwenAragorn
29.04.2024 4 z 5

80%

Výborně vymyšlené a chvílemi dost otřesné. Jedná se o knížku, která mi určitě utkví v paměti. Děsná představa blízké budoucnosti v totalitním režimu. Jinak se přikláním k dalším pozitivním hodnocením tady.
Doporučuji!

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Žárlit se přece dá jen na člověka, který má něco, o čem si myslíme, že bychom to měli mít sami.

Ocenění knihy (3)

1987 - Arthur C. Clarke Award
1987 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Canada and the Caribbean)
1986 - Los Angeles Times Book Prize (Fiction)

Kniha Příběh služebnice v seznamech

v Právě čtených70x