Mindy Mindy komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jde poznat, že to psal někdo jiný, není to tak dobré, jako předcházející díly.

27.10.2017 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Do pokračování nejdu,po přečtení anotace jsem čekala asi něco jiného, nenadchlo mě to. Nechutné.

11.10.2017 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Na knihu jsem se moc těšila, dobře se četla, ale Zoo mi chvilkama šla hrozně na nervy,no nebylo to špatné

09.10.2017 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

To snad ani není Noah Gordon, přišlo mi to jak napsané na sílu,pro mě nuda,po Ranhojiči a Šamanovi velké zklamání

02.10.2017 2 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Taková milá, příjemná knížka, rychle přečtená, ale nějaký hluboký dojem ve mně nezanechala.

24.08.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Nejdřív jsem myslela, že to nedám. Ale pak se začal děj pozvolna rozvíjet. Potom začne úplně jiný příběh, který se s tím prvním prolne. Moje první kniha od této autorky a bohužel mě moc nepřesvědčila.

08.05.2019 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
Nenáročná kniha, která se dobře a rychle četla, ale klidně mohla být o třetinu kratší.

21.10.2018 3 z 5

Pes hledá člověka Pes hledá člověka Stefanie Zweig

Hodnotím jako dětskou knihu (četli jsme se synem). Je v ní hezky popsané, jak se lidé umí i neumí chovat ke psům, a jak psi vnímají pocity a nálady lidí. Hezký a poučný příběh.

13.10.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Tak proti prvnímu dílu tady panu Kaplanovi pěkně narostl hřebínek, je nějak víc ofrklejší. Jinak kniha pokračuje v naprosto stejném duchu, poklona překladateli, ale je to opakování stejného vtipu pořád dokola.

21.09.2018 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

To bylo strašně dlouhé. První část odehrávající se v Itálii byla fajn, ale v Americe se to vleklo, no každému se líbí něco jiného, toto nebylo nic pro mě.

01.08.2018 2 z 5

Osudy Osudy Jean Stone

Trochu přitažené za vlasy, takové hodně americké, už jen ta povolání hlavních hrdinek: fotografka, spisovatelka a slavná celebrita. Ale četlo se to dobře, během nemoci jsem knihu zvládla za jeden den.

29.03.2018 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Zajímavá, neobvyklá kniha, originální námět. Líbila se mi.

21.03.2019 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak jsem dočetla. Nebylo to špatné, ale závěr byl předvídatelný. Taky to upozornění na drastické scény mi přijde přehnané, když si uvědomíme, co se děje v jiných knihách ( King, Sund, Nesbo aj.). Takové oddechové čtení.

13.10.2018 3 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Nepřehledné, chaotické, zmatené, ale nakonec to má hlavu a patu. Četlo se mi to špatně a jsem ráda, že to mám za sebou.

20.09.2018 2 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Vyšetřování zločinu ve 13.století, v období vlády Přemysla Otakara II., takže příjemná změna. Jenom mi to přišlo trochu překombinované a až moc zavražděných.

19.07.2018 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

První polovina knihy je hodně zdlouhavá. Pak už se to celkem rozjede, ale se Sirotčincem bych tedy nesrovnávala, ten byl mnohem lepší. Nicméně je to kniha pěkná, čtivá, asi určena spíš pro mladší věkovou kategorii.

27.12.2018 3 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Kniha je pro mě bohužel zklamáním, od Merleho jsem čekala víc.
Postavy mi nebyly sympatické, ani Purcell. Ten mi šel svou dobrotou a laskavostí neskutečně na nervy a ta jeho naivita mě doháněla k šílenství. A to mám klaďasy vesměs ráda. Až moc se tam žvanilo, smálo, pusinkovalo a objímalo, jako nic proti tomu, ale k jejich situaci mi to prostě nesedlo.

22.05.2024 2 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Odpočinkové čtení, na dovolené přečteno za tři dny. Kniha má spád, čte se rychle. Hvězdy dolů za těžko uvěřitelnou odfláknutou práci policie a tři sestry = tři stejné naivky, které se nechají oblbnout od stejného chlapa?

11.08.2018 3 z 5