minde minde komentáře u knih

No bylo to nelehké smutné čtení. Styl psaní byl zvolen dobře, četlo se to dobře, spojení krátkých příběhů s historickými fakty dal čtenáři možnost víc proniknout do této tragédie, a uvědomit si, že se to opravdu stalo.

02.06.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Bylo fajn se znovu ocitnout v Kingsbridge, i když teprve v jeho počátcích. Bylo skvělé sledovat, jak se malá zapadlá vesnička mění a rozrůstá. A v momentě, kdy mi to došlo, tak mě to začalo bavit ještě víc. Už teď se těším, jak si znovu přečtu Pilíře země a Na věky věků.

18.07.2021 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Krásná kniha, silný příběh, nemohla jsem přestat číst.

05.04.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tak jsem si po letech znovu přečetla Eragona. Vlastně mě k tomu "donutil" můj syn, protože ho kniha tak chytla, že hned přečetl všechny dily cele ságy najednou, které ja jsem cele roky odkladala :-) A tak jsem mu musela slíbit, že až to dočte, tak si celou ságu taky konečně přečtu :-) A po dočtení Eragona se už opravdu těším, jak příběh pokračuje dál, protože to opravdu nevím, syn mi nechtěl nic prozradit :-) "Mami, tak čti a uvidíš..." :-)

20.07.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pilíře země jsou u mě jednou z mála knih, po kterých je mi po přečtení strašně smutno, jakoby mi pořád něco chybělo, a nedokážu se pořádně začíst do žádné jiné knihy. A i když jsem ji četla dlouho, snad celou věčnost co se stavěla ta katedrála :) i tak to bylo málo a hrozně rychle to uteklo. Moc jsem si to užívala, kniha má všechno, co mám na čtení ráda. Příběh mě hned od začátku vtáhl, jako bych se na kus života skutečně ocitla ve středověké Anglii. Ani na chvilku jsem se nenudila. Úžasný, strhující děj. A postavy mi, také díky skvělému filmovému zpracování, přirostly k srdci.

K Pilířům země se budu ráda často vracet :-)

07.02.2016 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Opět úžasné čtení. I když Pilíře země se mi o půl hvězdičky líbily vic. Asi to bude tím,že Pilíře země jsou první knihou a naprosto mě to uchvátilo. A Na věky věků jsem si taky moc užila :-) Jsem ráda, že ty knížky mám doma a můžu se k nim kdokoliv vrátit. Ohnivý sloup už mám taky doma,na který se už taky moc těším ☺

08.11.2018 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

No a co, že se Christopher Paolini inspiroval Tolkienem, a že se jeho dílo tak moc podobá Pánovi prstenů. Mě to vůbec nevadí, právě naopak. Jako bych se vrátila tam, kde už to dobře znám... elfové jsou opravdu elfové - sliční, vysocí, tajemní...A když Eragon se svými společníky poprvé vstoupí do lesa elfů a pak se v Ellesméře potkají s královnou Islanzadí, jako bych znovu vstoupila se Společenstvem do Lórienu a přede mnou se zjevila Galadriel :-)
No výcvik Eragona by se možná nemusel tak protahovat, ale asi to byl záměr, že to není jen tak, se ze dne na den změnit v Jezdce. A Safira se zde taky ukázala, jako ještě "nezralé mládě", které dospěje. Pak už se to začalo pěkně rozbíhat na plné obrátky. Jedno překvapení za druhým, propojení dějových linií, spojení všech ras v bitvě...a otevřený konec, který slibuje, že Brisingr bude ještě lepší :-)

07.08.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super čtení, napínavé až do konce, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

14.08.2016 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Mám ráda historii Starověkého Egypta, cokoliv co se týká Egypta...co se mi dostane pod ruku si přečtu :-) Ale Sinuhet se mi nějakým záhadným způsobem vyhýbal, ani nevím proč, i když jsem o této knize ze všech stran slyšela. Pořád jsem si říkala, že si Sinuheta jednou přečtu, a uvidím, jestli je to tak skvělá kniha.
Jednoho krásného dne jsem si konečně šla pro Sinuheta do knihovny. Když jsem knihu začala číst, nějakou dobu mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní způsob vyprávění, které autor používá, ale pak mě kniha chytla...příběh mě začal bavit víc a víc...a mě začal být ten příběh hodně povědomý, jako bych už to někdy četla....Až skoro v půlce knihy jsem si uvědomila, že jsem už Egypťana Sinuheta dávno četla, a o to víc jsem si tu knihu užívala...:-)

25.06.2013

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Skvělá kniha, dobrý zajímavý způsob, jak se zamyslet nad svým životem. Úplně mi to sedlo, jakobych viděla samu sebe. Člověk má kolikrát v životě pocit, že mu nic nevychází, kolik věci spackal, co všechno promarnil....a že by chtěl žít jinak, jiný život. Někdy je dobre takovou knihovnu navštívit a vyzkoušet si jiné životy, jaké by to bylo kdyby... Až nakonec zjistíme, že ten svůj život máme stejně nejraději, a ten jediný je správný.

09.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

No taková sladká romantická jednohubka vonící po kávě :-)

07.01.2022 4 z 5

Jo líbilo se mi to, bylo fajn se zase vrátit do toho světa. Sice jsem podle ohlasů moc od toho nečekala, a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že je to divadelní hra, ale nakonec jsem si to užívala. Děj díky tomu svižně ubíhal, nikdo se nezdržoval zdlouhavým popisem krajiny, místností, prostředí (i když tohle mám na čtení ráda), ale hned se všechno řešilo. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych seděla v divadle a vše si mi odehrávalo před očima na jevišti. Bylo fajn číst a vrátit se do doby, kterou znáte :-) Ale asi by se to nemělo srovnávat s ostatními knihami HP, těm se to nevyrovná, spíš je to takový milý doplněk. Taky bych tuhle divadelní hru někdy ráda shlédla. A kdo ví...možná někdy natočí i film...i když nevím, asi by to už nebylo ono.
Každopádně knížku doporučuji všem fandům HP :)

17.11.2016 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Bavilo mě to víc, než první kniha, a tím se víc a víc dostávám do světa Zaklinače. Už teď se těším jak se budou dál odvíjet osudy Geralta, Yennefer a Ciri :-)

10.02.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha mi taky připomínala Dívku ve vlaku - skoro stejná zápletka, podobná hl. hrdinka. Děj byl předvídatelný, prostředek mě trochu nudil, jak se vše pořád točilo dokola, ale ke konci kniha nabrala spád až k neočekávanému zvratu. Kniha není špatná. Čte se dobře. Takový nenáročný psychothriler na ukrácení času.

09.11.2018 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Po dočtení celé ságy mě jen napadají Paoliniho slova na konci knihy:
A je to tu. Konec! Už není co dodat. Následuje ticho...

Ale určitě se k této nádherné fantasy sérii zase vrátím :-)

18.10.2018 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Souhlasím, moc milá knížka, pohlazení po duši pro knihomoly. A se šťastným koncem :-)

10.09.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Cestování po Evropě s Ladíkem bylo opět skvělé a zábavné. Už se těším na Prázdniny v Česku.

04.01.2022 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů je prostě moje srdcovka :-)

26.08.2021

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Knihu jsem si vybrala nezávisle na knižní výzvě. Nalákalo mě doporučení George R. R. Martina a taky anotace. Když jsem pak přemýšlela, zda bych ji mohla zařadit do výzvy, hned mě napadl bod č. 7. No ano, kniha mě zaujala svou obálkou,hned jsem se chytla. Obrázek hodně lákavý a navíc doporučení G.R.R.Martina. Samozřejmě srovnávat to s Hrou o trůny nemá smysl, i když se tam taky jedná o boj o trůn. Děj je o hodně jednodušší, přímočarý, bez postrannich dějových linií. Ale dobře se čte, chytne vás to hned na začátku a nepustí až na konci. Sice mi tam trochu chyběli draci, elfové nebo nějaká magická kouzla (nemusí být zase všude že :-) ), ale i tak je to pro mě po dlouhé době skvělá fantasy. Už teď se těším na další díl :-)

09.01.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Přiznávám, že tohle zrovna není snadné čtení. Už jednou jsem se pokoušela Žítkovské bohyně číst, ale brzy jsem to vzdala. Teď jsem se do knížky pustila znovu. Sice jsem ji nakonec přečetla celou. Příběh samotný, vyprávění Dory, i její pátrání po bohyních bylo hodně zajímavé a poutavé, ale pročítání dokumentů mě chvílemi nudilo a musela jsem se nutit to přelouskat. A konec?...ještě teď mi leží v hlavě...

03.03.2018 3 z 5