mina_harker mina_harker komentáře u knih

Nebeská koruna Nebeská koruna Juliana Stadler

Na knihu jsem narazila náhodou, nezalekla se většího rozsahu a dobře jsem udělala. O křížových výpravách jsem si toho z dějepisu moc nepamatovala, takže se mi dostalo zasvěcení do tématu. Postavy byly dobře napsané. Na románovou prvotinu více než ucházející.

12.03.2023 3 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Na knihu jsem narazila v rámci čtenářské výzvy a příjemně mě překvapila. Je napínavá i dojemná a docela temná. Můžu doporučit.

22.02.2023 3 z 5

Dámy a pánové Dámy a pánové Terry Pratchett

Nějak mě to úplně nebavilo.

19.11.2022 2 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Příjemná kniha. Občas mě docela chytila za srdce.

04.10.2022 3 z 5

Vodopád Vodopád Lauren Kate

Druhý díl série mě hrozně zklamal. Bylo to depresivní a zmatené. Nudila jsem se.

03.10.2022 1 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Zajímavá young adult fantasy. Podivuji se tak nízkému hodnocení, knihy nesrovnatelně horší mívají vyšší hodnocení.

22.09.2022 3 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

V knize byly i vtipné momenty, ale celkově zpracovává vážná témata a není to úplně oddechové čtení.

16.09.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Skvělá kniha. Líbil se mi ten pomalý posun od nesnášení se přes přátelství až po lásku.

23.08.2022 3 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Knihu jsem si přečetla jen díky čtenářské výzvě. Povídky mě překvapily svou bezútěšností, bylo dost depresivní číst, jak kibuc drtil touhu po svobodě, po lásce, možnost rozhodnout se sám o svém životě.

14.08.2022 3 z 5

Odvážná dáma Odvážná dáma Sabrina Jeffries

(SPOILER) Na hlavním hrdinovi bylo zajímavé jeho trauma pramenící z krvavých jatek ve vězení, kdy nemohl nic dělat. Kdy mi byl ale strašně nesympatický - ve scénách, kdy se mu manželka musela naprosto podrobit...

12.06.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Opět skvělá knížka od autorky Dopisů ztraceným a Na co slova nestačí. Kvalitní young adult román, který se nebojí vážných témat a má věrohodné a psychologicky propracované postavy.

29.05.2022 3 z 5

Dobrá sci-fi, plná bezútěšné atmosféry. Film se knihou inspiroval jen lehce.

05.05.2022 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Zpočátku mě kniha nebavila - vadilo mi protivné chování hlavní hrdinky. Ale postupem času se začaly odhalovat motivy, proč se tak chová a taky se snažila změnit a nebýt pořád nevrlá (hlavně tedy na jednoho mládence). Nakonec se z toho vyklubal pěkný příběh o přátelství, vztazích rodičů s dětmi, lásce (ale o ní ta knížka většinu času opravdu není), o nutnosti najít vlastní cestu životem, dospět... Fajn knížka.

10.03.2022 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

(SPOILER) Opět nic skvělého. První část - kdy Michael miluje Francesku pouze tajně, oba jsou zdrcení úmrtím její manžela, je dobrá. Jakmile se děj přesune do Skotska, neděje se vlastně vůbec nic - vše se točí kolem sexu. Komu to nevadí, ať si přidá ke knize hvězdičku navíc, já postrádám alespoň maličko propracovaný děj a uvěřitelné postavy.

05.03.2022 2 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

(SPOILER) Tento díl patřil k nejslabším v sérii. První část, evokující Popelku na plese, byla fajn. Až do momentu, kdy hrdinové dorazili na Moji chatu. Pak ale začal Benedict Sophii nechutně uhánět, neváhal ji vydírat, pořád na ni někde číhal - takhle si sympatického romantického hrdinu nepředstavuji. Konec ve vězení byl dost ušitý horkou jehlou.

28.02.2022 2 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Pro mě zatím nejlepší díl. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí.

26.02.2022 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Tato kniha je ze série o Bridgertonových třetí, kterou jsem četla. Nejdřív mi přišla hodně slibná, ale nějak jsem si nemohla Phillipa úplně oblíbit.

18.01.2022 3 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Před takovými 15 lety bych dala nejméně o hvězdičku víc. Buď jsem moc vyrostla nebo nejsem ve správném rozpoložení. Asi to druhé. Knížka byla fajn. Smrť je super postava a mágové ovlivnění "hudbou s kamením" byli opravdu vtipní.

14.01.2022 3 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Tři hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Často jsem se při čtení nudila. První díl byl určitě zajímavější. V této knize se Nemesis jen pohybuje od jedné bezvýchodné situace k druhé. Lepší spisovatel by z námětu mohl vyždímat více.

03.01.2022 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Nikdy jsem nečetla Alenku v říši divů, ale viděla jsem film a na odkazy na toto dílo jsou součástí mnoha jiných knih a filmů, takže mi postavy přišly známé. Krásná, křehká romantická linka, humor, akce, ale i spousta smutku. Pro mne příjemné počtení a těším se, že zkusím od autorky něco dalšího.

27.10.2021 3 z 5