MilkyA MilkyA komentáře u knih

Ovocie hnevu Ovocie hnevu John Steinbeck

Matka v ovoci hnevu je jedna z najsilnejsich zenskych postav, o ktorych som kde citala. Najsilnejsi a najrozumnejsi clovek v celej knihe. Prekvapive. Rodinne vztahy a hodnoty Joadovcov ma neustale dojimali a posuvali v knihe dalej. Zboznujem klasiky, sice si to asi len tak niekto neprecitala, ked mu poviem, ze je to o zberacoch bavlny, ale taketo knihy sa mam pocit uz moc nepisu. :) Je to skoda.

06.04.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Scéna odohrávajúca sa po výbuchu je napísaná vynikajúco, hovorila som si pri nej tak toto áno to bude možno naj postapo, ale... ale potom sa kniha uberá viac menej spôsobom, ktorý mne osobne nevyhovuje aj keď je napísaná kvalitne, ja len tak trochu od postapa očakávam skôr distópiu ako utópiu, po prvotnom výbuchu má pre mňa málo napätia a zvratov, všetko sa tak viac menej dá očakávať a hlavná partia zo všetkého vyviazne bez väčších alebo zásadných problémov. To ten Emanuel bol iná hlavička, keď všetkých pre.ťal, malo by sa to premenovať na Emanuel Comte - Last intelligent person on Earth. A bola by som veru zvedavá ako by prestála tá ich politika ohľadom žien a ich vlastného výberu s kým budú súložiť ak by si nejaká mladá dáma vzala do hlavy, že proste s nimi súložiť nebude :D To by to šlo všetko do toalety, mali celkom šťastie že im skočili hneď dve vysoko promiskuitné devy do rany

14.05.2018 4 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Opat raz kniha, pri ktorej clovek pochopi, ze vacsina nametov uz tu v minulosti bola a bola spracovana zvacsa kvalitnejsie ako dnes.

05.04.2024 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Velmi divne sa mi to citalo, divne vyjadrovanie, rec casto v naznakoch, nedopracovane detaily, takze si clovek vela toho domysla cestou, ale napriek tomu je to proste Masterpiece, je to kniha o niecom a nie akcnom nicom.. Spokojnost :3

31.03.2021 5 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Prechadzka po emocnej duhe. Na zaciatku smiech, v strede nadej, v zavese frustracia, na konci slzy.
".. A ja som sa zlakol ze som nespravil test. Tak som mu povedal ze je to velmi pekni obrasok atramentu s krasnimi botkami na krajoch ale pokrutil hlavou tak ze to nebolo ono." :D :D

12.03.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Polamal si mi srdce Kazuo.. by ma zaujimalo ci len zenske maju take sprosto komplikovane priatelstva.. mozno dystopia malo vysvetnena to ano , mozno ze nakoniec ani tak nezalezalo na prostredi, ale vztahoch medzi nimi troma a tie boli vykreslene podla mna dokonale. Mne taketo very soft scifi vyhovuje...

11.05.2019 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

pamätám jak sme sa v krčme nad vínom s kamoškou učili naspamäť Smrť umelcov :D neviem či to bolo z kvetov zla, ale určo od Baudelaira...snáď by sme ju ešte aj dali dokopy ak by sme sa stretli :D

13.07.2011 5 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

skor nez zahulis, precitaj si stepneho vlka! :D :D psychedelicka kniha

12.04.2011 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nepatrim medzi boh vie akych fanusikov filmu, ale hej kniha je velmi vtipna! Kto by to bol cakal.. Ako povedala kamoska-Nesud knihu podla jej filmu :D

26.03.2021 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Klasiky Scifi skutocne nebyvaju akcne jazdy, ale skor filozoficke diela a preto ich milujem :)

21.02.2021 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Takto krásne symbolicky som na Veľký piatok za pomoci corona vírusu dočítala Quo Vadis a pripomenula si vo veľmi živom opise ukrižovanie a iné muky kresťanov hádzaných do arén pre všeobecné potešenie Rimanov. To bola tá zábavnejšia časť... Inak to mohlo byť trošku kratšie (aj o 200 strán s prehľadom :D), skoro som to nestihla dnes dočítať. Nevadili mi ani tak siahodlhe historické opisy ako niekedy už vážne po miliónty raz spomínaná láska Vinícia k Lýdií a jeho súženie, lebo to nielenže už 300 strán dávno vie ja, Peter, Pavol, Ježíš a Boh, ale aj chudera moja mama, ktorá ma sledovala ako sa snažím v horúčkovitom záchvate dočítať ku koncu. Takmer človek kričí na knihu, nech ich už pre lásku božiu hodia tým levom, tak to ujo Henryk nekresťansky napínal ... Inak pekná knižka. Páčil sa mi rozpor medzi kresťanským učením a gréckou filozofiou a musím teda priznať, že Peter ma nepresvedčil tak ako Petronius. :D

10.04.2020 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jednoducho NUDÁ, prečo si nepriznať, že to nebavilo a nič nedalo okrem jednej záchvevnej chvílky na konci...nechápem prečo to toľko vychvaľujete...asi by pár ľuďom prospelo, keby boli farboslepí plus dyskalkulici

21.09.2011 2 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

výborné dielo, ktoré je vpodstate thriller, ale s velmi decentným násilím, kde sa stretnú dve úplne odlišné osobnosti, jeden predstaviteľ človeka bez vlastných názorov ( radový, priemerný človek /ovca ) a umelca, človeka tvorivého, žijúceho, ktorému je odoprená sloboda.. prvá polovica knihy je rozprávaná z perspektívy únoscu, zberateľa motýlov, ktorý vyhral veľký obnos peňazí a rozhodol sa uniesť svoju vysnívanú ženskú, aby ho spoznala a druhá polovica je písaná z pohľadu Mirandy, mladej maliarky, unesenej neznámym mužom a zavretej do luxusne, ale nevkusne zariadenej pivnice ... často sú v nej rôzne odkazy na maliarov, na umelecké diela, fajn sa to číta, odporúčam :)

10.07.2011 5 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Intímna spoveď zarytého surfera a karavanistu Matúša.....oukej? Je to milé, jednoduché a teoreticky aj zaujímavé si prečítať ako taký bežný človek v 50tke vníma život.. Veľkú teóriu Greenlights poznáme aj my doma, akurát tomu hovoríme život na dobrej vlne XD

15.08.2021 3 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Moja druha kniha od Merleho a teda mozem povedat, ze sa to cita neskutocne lahko, odhliadnuc od tematiky. V oboch jeho knihach sa mi stalo, ze som si na jednom mieste skoro grcla jak ma natiahlo. :,D To teda klobuk dole, ale akosi sa neviem zbavit pocitu, ze spracovava namety velmi priamociaro az naivne. Chyba mi v tom hlbsi filozoficky presah, alebo nieco na zamyslenie, nie vsetko naservirovane na tanieri.. Toho skoda.. (Vyrok storocia, Bola to nudna praca..#Thug life#Epic-kamenak jak svina)

04.03.2021 4 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Odpocinkova zabavna scifi, pri ktorej clovek nemusi rozmyslat len sa nechat strhnut dejom. Postavy,ich vztahy a udalosti vnimam ako zamernu parodiu a celkovo mam podozrenie, ze Heilein celu zapletku vymyslel, len aby mohol vyzliect do naha prezidenta, armadu a USA.. Niekto to chce tocit ako film??? :D :D

03.03.2021 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

To bola velmi zaujimava zmeska od komunistickej kulturnej revolucie, cez imaginativnu VR hru a dokonca miestami hororove prvky? A nakoniec je to este uplne o niecom inom? XD A ono to aj funguje dokopy? XD hahhah mee likeee :) som zvedava na dalsie diely.. Vlastne vazne to bola dost strasidelna kniha, ked sa to tak vezme 0.0 :3

07.10.2020 5 z 5

Súmrak dňa Súmrak dňa Kazuo Ishiguro

Genialne? Mozno.. Zabavne? Ani nahodou.
Strata casu to urcite nie je, Kazuo velmi dobre vykresluje ludsku psychiku, ale teda nalepia na to vsade nobelova cena za literaturu a clovek si povie na konci meeeh, skoro jak oskari, nobody cares.. Co su to vlastne za ludia, co to udeluju tie ceny vobec?
A celkom ma zaraza vysoke hodnotenie u knihy ako je tato, lebo si myslim, ze si to vyzaduje urcity typ cloveka, co si dokaze uzit nulovy nudny zivotny pribeh toporneho stareho anglickeho komornika, v ktorom citatel ako chirurg musi vypiplavat schovany zmysel a jemne nuansy. (hej kazuo! Knihy nie su krizovky!) Ahh nevadi, aspon to malo pointu. XD

19.06.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ja neviem príde mi to strašná škoda, že pri toľkých dobrých nápadoch, pekne vykreslenej atmosfére to akosi vôbec nie je napísané tak aby sa človek aspoň trošku vydesil, ani len v napätí som nebola. Nie som si istá či pre hardcore hororových fanúšikov je tento proklamovaný majster žánru dobrou voľbou. Ťažký mainstream, keď to môže prečítať moja babka a stále zaspať, nie je to horor. :D

14.05.2018 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Ujo Simmons ma teda neuveritelnu predstavivost. Spoiler alert: na konci sa nic clovek nedozvie, leda tak to, ze ho caka dalsich 1000 stran ak je zvedavy. XD

24.03.2021 4 z 5