Miladad Miladad komentáře u knih

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Do téhle knížky jsem se totálně zamilovala. Stylisticky mi přijde dokonalá, obdivuji jak dokáže autor pracovat s jazykem, jaké formy používá - například rejstřík uprostřed knížky to mě fakt bavilo, rozhovor s autorem, dvě kapitoly vyprávěné z perspektivy hlavní postavy a tak dále a tak dále. Pořád jsem přemýšlela jak moc je ten příběh autobiografický, jak je někdo ochoten odhalit tolik o svém soukromém životě a jak na to asi reagují další partnerky Jana Němce? Zajímavý vhled do toho jak muž prožívá vztah ( i když toto asi není "typický" muž). Po přečtení jsem měla chuť napsat autorovi mail, zeptat se na plno věcí, sdělit mu moje zážitky z čtení knihy, prostě opravdu mě to pohltilo. Těším se, až si přečtu Dějiny světla.

28.08.2021 5 z 5

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

Alea je zpět! Byla jsem na tento díl hodně zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Plno zajímavých událostí, nové zvraty, nové postavy. Tak teď zase čekat než vyjde další, ach jo.

30.05.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Jde z toho mráz po zádech a dost se to podobá našemu světu.

23.02.2020 4 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Takle knížka je naprosto úžasná. Styl vyprávění života ve společenských souvislostech. Pohled na lidský život prostřednictvím toho co se děje kolem a jak se náš svět mění. Škoda, že tolik neznám francouzské reálie, chtěla bych si přečíst stejnou knížku z českého úhlu pohledu. Vzhledem k tomu, že už taky stárnu jsem četla mnoho pocitů podobných těm mým. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

07.05.2024 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Každý máme nějaké to tajemství a hrdinové této knížky jich mají hromadu. Je příznačné kolik věcí se za jeden rok může změnit. A hodně výstižně popisuje Třeštíková dospívající děti a jejich vnitřní svět, toje téma, které momentálně řeším, proto mě asi knížka dost bavila. A děj je celkově hodně bohatý...

05.02.2023 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Stojím si za tím, že Jan Němec opravdu umí psát. Tenhle románový životopis mě strhnul a díky němu jsem si také dohledala plno informací a děl Františka Drtikola, kterého jsem v podstatě neznala. Němec ukazuje, že se dokáže ponořit do lidského nitra. Knížku rozhodně doporučuji.

18.11.2022 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

(SPOILER) Karkulka se jmenuje Scarlett, místo čepečku má kapucu a místo vlka zmutovaného Měsíčňana, který vyje na měsíc. Je zvláštní číst prastarý příběh v novém hábitu. Když jsem začínala se Cinder, neměla jsem k retellingu moc důvěry, ale nakonec jsem propadla. Tuhle knížku jsem přečetla za dva dny. A jsem opravdu zvědavá jak s příběhem zamává zlatovláska. A pevně věřím, že nakonec si princ Popelku vezme za ženu ;-)

01.08.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Knížka o přerodu dívky v ženu o tom jak v tomhle věku máme pocit, že všemu nejlíp rozumíme a až s odstupem pochopíme, že matčiny rady měly své opodstatnění. Kniha o ženské síle a síle ženské pospolitosti. O mužském světě ve kterém žijeme.... Při čtení mi často přicházely na mysl Hunger games, podobností tam vidím mnoho ale děj mě tolik nestrhnul. Až terpve na konci mi všechno zapadlo do sebe vidím, že knížka má obrovskou sílu. Asi záleží na věku čtenářek co si z ní vytáhnou pro sebe a těch věcí je tam opravdu dost. Zajímalo by mě jak knížku vnímají muži, pokud jí nějací čtou.

07.01.2022 4 z 5

Bombastická kniha. Na začátku jsem si myslela, že mi její čtení zabere dost času, nakonec to bylo jen pár dní. Skvělý popis reality současné Číny s mnoha silnými momenty. Věci, které člověk taknějak tuší ale když to potom čte z přímé zkušenosti je mu z toho úzko. Mimoto jsem si uvědomila, kolik práce za sebou má jedna TV reportáž, nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Konec vyznívá tak trochu, jakoby měl vyjít druhý díl, to by mě určitě moc zajímalo.
Rozhodně doporučuji každému, kdo chce nahlédnout do hlubin čínské reality...

16.12.2021 5 z 5

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Líbí se mi jak autorka upozorňuje na problémy životního prostředí a seznamuje tak mladé s těmito důležitými tématy. Četlo se mi dobře ale ten konec... Co bude dál?

26.09.2020 4 z 5

Z druhé kapsy mě bavily víc. Oba díly jsou ale super Čapek odhaluje lidskou povahu v její pravé podobě často maloměšťácké a přízemní motivy jednání lidí.

15.02.2020 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

V knize je promě několik témat, která se přímo dotýkají mého života - hory a láska k nim, dětství spjaté s přírodou a krajinou a samota jako životní volba. Asi právě proto mě čerba bavila

22.10.2023 4 z 5

Liliputin: Povídky z války Liliputin: Povídky z války Jan Němec

O válce přemýšlím od té doby co začala. Zprvu víc, teď už méně často. Pořád je to ale něco, co tu je kousek od nás a musíme se s tím učit žít. Chápu, že spisovatel, se snaží popasovat se s takovou záležitostí po svém - psaním. Pět příběhů, který v knížce jsou nahlíží válku z různých úhlů. A za mě je to zajímavé čtení, pestré a nečekané souvislosti. Tradičně kvalitní jazyk a originalita. Ano, je to depka, protože válka prostě je depka, ale knížku mohu jen doporučit...

05.07.2023 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

(SPOILER) Tak tlustá knížka a člověk jí tak rychle přečte. Konec se samozřejmě dal očekávat, ale bylo to celou dobu napínavý a plný zvratů. Nejděsivější mi připadá využívání lidí pomocí ovládání mysli, ta válka pak vypadá opravdu příšerně. Winter a její psychologie je moc hezky vykreslená. Všechny postavy mi přirostly k srdci, škoda že tohle je konec série. Každopádně moc doporučuji.

18.08.2022 5 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

To je týrání čtenářů. Jak mám teď zase vydržet rok čekat, abych se dozvěděla co se stane v dalším týdnu dobrodružství Aley a jejích přátel? Jako obvykle mě knížka pohltila a nepustila dokud jsem jí na jeden zátah nepřečetla. Dramatických situací bylo sice míň, ale zase objevují nové postavy, nové magické bytosti a "nové" ekologické problémy a o dějové zvraty taky není nouze. Tak zatím můžeme přemýšlet jak bude všechno pokračovat a představovat si jaké by to bylo ocitnout se v magickém vodním světě na vlastní kůži...

25.06.2022 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

fajn knížka, která ukazuje na věci v životě důležité, je dobré si všechno tohle občas připomentout, v románovém podání i vtipně popsané s příběhem kolem (určitě zábavnější než číst nějaké návody "jak žít spokojený život"). Potěšilo mě když jsem spočítala počet písmen v názvu :-)

28.03.2021 5 z 5

Zajímavý pohled na americkou společnost. Výborná investgace, odvaha vyrazit mezi lidi jiných názorů a hledat z čeho pramení.

07.03.2021 5 z 5

Promiň Promiň Dr. Filipitch (p)

Skvělé básničky - velmi inteligentní a citlivé. Slam je vždycky lepší slyšet naživo, ale mít možnost se k básním vrátit doma klidu má taky něco do sebe. Z této sbírky mám nejradši 21 strof o tobě.

12.05.2020 5 z 5

Vlastně mi ty knížky připomínají 1984 - svět, kde by nikdo z nás nechtěl žít a kde dokážou každému na míru vymyslet tu nejhorší mučící metodu. Přečetla jsem všechny tři knížky jedním dechem. Ikdyž od začátku jsem měla pocit, že se tam prostě děje moc věcí a některé jsou prostě proto, aby čtenáře vystrašily nebo ohromily, nakonec jsem si i pobrečela, chvílema četla se zatajeným dechem a strachem co bude dál a jak to dopadne a dost zvratů v trilogii je opravdu nečekaných. Zajímavá je hlavní hrdinka s její povahou, kterou se čtenář jen těžko snaží rozklíčovat. Jedna z věcí, co mě zaráží je jak může autorka vymyslet tolik hrůzných situací, které hrdiny potkávají. Na film se nechystám, nechám si své představy, kde není zase tak moc krve. Knížky každopádně doporučuji, pokud nemáte problém s pesimistickými vizemi budoucnosti.

09.05.2020 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Strhující závěr. Čapek jde zase až na dřeň. Chtěla bych vidět v divadle.

16.02.2020 4 z 5