MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Na tuhle knížku už jsem asi stará, nic co by mě nadchlo, možná až na poslední povídku, ta se mi celkem líbila.

19.07.2021 2 z 5

Příběhy naděje Příběhy naděje Heather Morris

Od knihy jsem očekávala něco jiného, měla jsem tendenci některé opakující se události přeskakovat, ale nakonec jsem se zdárně pročetla až ke konci knihy. Na samotnou knihu mi to přišlo trochu málo, očekávala jsem asi více informací o tom, jak probíhaly rozhovory s Lalem, ale po přečtení jsem pochopila, že je to asi vše, co šlo o těchto setkáních napsat... Jen to mohlo být součástí doslovu Tatéra a bylo by to pro mě příjemnější. Tohle byla spíš taková autorčina osobní zpověď. Na druhou stranu chápu, že se s ní chtěla podělit, a že může některým lidem její život inspirovat. Pro mě byl na knize nejzajímavější konec, ve kterém jsem se navnadila na knihu, kterou autorka plánuje a tu si určitě mile ráda přečtu, protože mám ráda autorčin styl psaní.

25.06.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Námět je to určitě zajímavý, ale za mě to bylo zbytečně dlouhý a hrozně se to vleklo. Kdyby byla knížka poloviční, mělo by to podle mě rychlejší spád a bylo by to o dost zajímavější. Takto jsem knihu četla asi na čtyřikrát..

12.05.2021 3 z 5

Cesta Vikingů Cesta Vikingů Kieran Fanning

Tak takhle knížka mě neskutečně bavila a to nejsem cílová skupina :-) Děti si procvičí matematiku, orientaci v mapě, morseovku a procvičí si logické uvažování při luštění šifer.

Tajemství žlutého kufru Tajemství žlutého kufru Ursel Scheffler

Knížka s kouzelnou lupou, která nutí děti k zamyšlení a použití detektivního čuchu. Musím říct, že série Klubu záhad se mi líbí více.

12.05.2021 4 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

Krátká kniha určená pro nejmenší. Popisuje cestu Buřtíka a Špejličky do Žatce za výdělkem. Už od pohledu nemohli být více rozdílní, ale je s nimi legrace.

Poklad hraběte Domanína Poklad hraběte Domanína Vojtěch Steklač

Tuto sérii jsem v dětství úplně hltala a i teď, po téměř 12 letech jsem se u ní skvěle bavila. Doporučuji všem malým detektivům.

12.05.2021 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a případ falešného kuchaře Čtyři a půl kamaráda a případ falešného kuchaře Joachim Friedrich

Pro dnešní děti je kniha modernější, já jsem jako malá četla klasiku a ta se mi tedy líbila více, textem i obrazovým zpracováním.

12.05.2021 4 z 5

Neviditelná bestie Neviditelná bestie Thomas Brezina

Jako malá jsem tuto sérii hltala, teď jsem se ke knížce vrátila díky četbě na vysoké škole a opět to bylo velmi zajímavé. Ta lupa knížce dodává kouzlo, které neomrzí ani po 12 letech.

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Moc hezká knížka, miluju cestování a díky této knížce jsem se dokázala k protinožcům přenést společně s Aničkou. Myslím, že děti, které rády cestují, knížka určitě zaujme.

12.05.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Knížka je vhodná na oddechové čtení, která se hezky čte, ale nepřináší nic nového. Navíc už na začátku je jasné, kdo s kým skončí a jak to dopadne.

04.05.2021 3 z 5

Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Kniha je psána opravdu čtivě, ale příběh už bohužel tak čtivý nebyl. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická a chvílemi jsem litovala Camerona, protože být s takto psychicky nevyrovnanou osobou si opravdu nezasloužil...

24.04.2021 3 z 5

První velký případ První velký případ Dana Rusková

Nejsem cílová skupina, ale když jsem byla mladší, tyto detektivní příběhy mě moc bavily. Stejně tak by tomu bylo i u této knihy, kterou jsem však poprvé četla ve 24 letech. Nemohu proto soudit, jak moc okatý ten padouch je, ale mě to bylo jasné hned. Chápu ale to, že dětský čtenář by se snadno nechal zmást a objevení padoucha by ho na konci příběhu překvapilo.

15.04.2021 4 z 5

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Iva Procházková

Knihu jsem četla do seznamu k literatuře pro děti a mládež na vysoké škole. Z mého pohledu mě knížka nijak nezaujala, a nemyslím si, že ani v mladším věku by mě zaujala. Mnohem více jsem měla radši knihy od Lenky Lanczové, které pro mě mají kouzlo i teď.

12.04.2021 3 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Škoda, že jsem na tuhle sérii nenarazila, když mi bylo 10, určitě bych ji hltala. Avšak i v tomhle věku mě bavila a za hoďku jsem knihu přečetla :-)

12.04.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Třetí kniha od této autorky, a za mě zatím nejlepší. Zápletka velmi zajímavá, i když asi se dalo lehce odhalit, jak to s tou biologickou matkou bude. Pohled do budoucnosti je taky velmi zajímavý, i když v některých ohledech dost smutný a doufejme, že je to pouze fantazie autorky, a že skutečná budoucnost nebude založená na chytré inteligenci, jak je to popisováno v této knize.

30.03.2021 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Za mě mnohem slabší než předchozí dva díly z této série. Přišlo mi to hrozně moc přehnané a protahované. Zápletka taky nic moc.. Kdybych přeskočila prvních 100 stránek, které jsou jen o tom, já ho chci / já ji chci / ona mě asi nechce / on mě asi nechce, asi bych to hodnotila jinak.

22.03.2021 4 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Námět knihy moc zajímavý, a líbilo se mi, že jsem celou dobu přemýšlela nad tím, jak to asi dopadne. Nějak jsem si říkala, tak třeba se probere, a zjistí, že se jí to vše jen zdálo.. a dopadlo to teda úplně jinak než jsem čekala, ale tak nějak mě i tohle ukončení potěšilo. Líbil se mi vývoj Lucy, ze sobecké holky na holku, která chtěla upřednostnit štěstí toho, koho miluje před svými potřebami, to chce dost velkou odvahu a vůli..

03.03.2021 4 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Tak tenhle předposlední díl mě absolutně nebavil. Nedělalo problém mi knihu odložit a vrátit se k ní až po pár dnech, a to se mi u předešlých dílů nestalo. Bavilo mě až posledních 30 stránek, kde byla konečně nějaká akce, ostatní nudaa..

12.02.2021 3 z 5