mila2411 mila2411 komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Povedená ptačí ČESKÁ krimi, tentokrát z jižní Moravy. I na po osmé zajímavá zápletka, sympatický detektiv a řada překvapivých odhalení. Novinka nezklamala!

06.11.2023 4 z 5

Přes všechnu tu srandu to musela být hrozná doba! Zde to opravdu spíše jen baví (nutno psáti že výborně), ale je to humor sakra opravdu černý.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

KH napodruhé. Vraždy v mlze, vraždy v řekách, jezerech a nádržích pan RB prostě umí. Opět zajímavý příběh, zápletka i rozuzlení. Krimi jak má být.

31.10.2023 4 z 5

Aristokratka potřebovala RESTART. A ono JO. Tenhle díl, od kterého jsem pranic nečekal, neskutečně šlape a nechává vzpomenout na to nejlepší z dílu prvního. Úkrok do žánru "krimi" se povedl!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pěkné, milé, zábavné, čtivé... naštěstí i docela krátké. Posloucháno jako audiokniha při cestě na dovolenou: ideální.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

1o5% Za mě NEJ Qéčko. Výborně vymyšlený a odvyprávěný příběh. Mezi Carlem a Assadem to začíná fungovat. Severská krimi na plné obrátky...

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Po sedmi knihách série jsem se dostal k číslu JEDNA dle data vydání. Protože autor píše "na přeskáčku", není dodržení tohoto pořadí nijak důležité: pozdější knížky se vrací dějově podstatné hlouběji do 8o-tých let. Kniha paralelně vypráví dva případy, poměrně lehký a rychlý o vraždě staré paní a ten hlavní druhý, který popisuje "slavný" únos prezidentova syna za doby vlády Vlado Mečiara. Doba to na Slovensku musela být asi opravdu hrozná, spojení státních bezpečnostních služeb s mafiány a podsvětím až neuvěřitelné. Opět to pěkně odsýpá, ani na vteřinu nenudí, i když je to jen "politika" má to patřičné grády. Poslechnuto jako audiokniha a protože česká verze v této podobě není znamenalo to pro mě po dlouhé době setkání se slovenštinou. Přednes pana M. Geišberga je milý až návykový, sem tam mi nějaké to slovíčko už nenaskakovalo, ale i tak to bylo moc a moc pěkné!

26.03.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velký respekt k autorce! Příběh alternativní historie napsán výborně. Lehce se to nečetlo, ale kdyby to bývalo tenkrát nedopadlo, nepochybuji, že by to dopadlo přesně nějak takhle...

07.11.2023 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Za mě obrovské překvapení! Vzhledem k požehnanému věku originálu jsem čekal něco jako milé RETRO, ale NE: neskutečně to funguje i po 100 letech. Formu vyprávění, spád a dynamiku děju musí panu Stokerovi tiše závidět řada dnešních autorů. Genilání!

06.11.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

I tato krimi od MK se mi četla příjemně. Tak nějak si myslím, že českému policajtovi to více "sluší" v zemích Českých, ale proč ne.

06.11.2023 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Za mě nejlepší Čapek. Knížka, která předznamenala a předběhla dobu svého vydání. Jako sc-fi, jako drama, ale i jako komedie vynikající.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Klasika klasik. Když už víme, jak TO dopadlo a že autor MĚL sakra pravdu je to hodně hořké čtení...

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Za mě SUPER! Ani nevím proč mi to tak dlouho trvalo, než jsem se k této maxiknize dostal, ale stálo to za to. Dokustyl kombinovaný s klasickým vyprávěním mi naprosto sedl a s přibývajícími stránkami jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Výborná, sqělá kniha.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto upřímně přiznávám, že mě k autorovi přivedlo jen to, že to je audiokniha načtená Martinem Stránským. No a vyplatilo se. Dal jsem následně všech 11 knih, které dosud RB napsal. První Erika je taková britská klasika, okořeněná kriminalistikou zo Slovenska s neveselým životním příběhem. Celé to funguje, je to svižné a v rámci možností originální.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Co psát? Tady někde vznikla legenda zvaná dodnes "Severká krimi". Je to sqělé, je to čtivé, je drsné, je to napínavé do poslední kapitoly. Je to kniha, kde ani 10* nestačí, protože je to legenda...

Policie Policie Jo Nesbø

HH v plné formě, HH jak ho máme rádi! Pro celé vyprávění hodně stěžejní díl, hodně se vysvětlí, pár dějových linek z minulých knih uzavře. Severská krimi ve své vrcholné formě. Těším se na další díl a pomalu začnu číst znova i ty předchozí.

29.10.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další várka drsnosti, násilí a nelidsky trpících obětí. Je obdivuhodné jak autor "drží kvalitu" jak dějově, tak v těch nechutnostech co lze na člověku provést... jinak opětovně velice hutná a čtivá detektivka. Hlavní hrdinové stále baví a upřímně se na další díly "zla" i tak nějak těším :-)

22.01.2024 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Čapek varující, Čapek předpovídající... Čapek opět a napořád vynikající!

05.11.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moc pěkná knížka! Nemůžu hodnotit jinak něž na MAX hvěždiček. Výborná zápletka, netypický hrdina... Posloucháno jako audio a v podání Petra Olivy je to KONCERT. Za mě jedna z NEJ detektivek.

04.11.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

RH podruhé a opět je to RH pozitivní, tedy detektivka se vším všudy. Díky zkušenosti z prvním dílem už nepřekvapila hodně velké drsnost ve vyprávění, v Los Angeles to tak asi prostě mají... pěkné počtení, trojku a další díly dám určo brzy!

02.11.2023