Mikik Mikik komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moc pěkná kniha ze série. Musím ale říct, že jsem tentokrát mnohem více vnímala samotný příběh a vztah mezi hlavními postavami než vykreslení místa a prostředí.

28.03.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Ani nevím, jak začít. Musím říct, že je to asi ta nejlíbeznější kniha, co jsem kdy četla. Pro nás knihomoly a zároveň i knihkupce, kteří berou své povolání spíš jako poslání, to je naprosto dojímavý příběh. O starém pánovi, kterému knihy dělají tu největší radost. Snad ještě větší mu ji dělají jen věrní zákazníci, kteří čekají, jaký krásný příběh jim pan Knihonoš zase přinese. Nebo snad čekají na něco jiného ? Když se k tomu všemu přidá ještě úžasná devítiletá holčička je o srdceryvný příběh postaráno.
A jak bych si dovolila citovat : " Je jedno, kolik knih člověk přečte, vždycky je jich víc, které ještě nečetl. " Tuto si do svého seznamu určitě přidejte. Zaručuji se Vám za to, že Knihonoš před vás postaví příběh tak kouzelný, že byste rádi byli jeho součástí.

27.03.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tak musím říct, že po dlouhé době jsem sáhla po knize, kterou jsem nemohla odložit. Parádní zpracování. Skutečný příběh vražedkyně zasazený do románové fikce. Velmi podařené dílo. Postavy skvěle vykreslené, děj poutavý, skvěle popsané události. Vážně se četlo velmi dobře

17.03.2022 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Já vám nějak nevím, zápletka docela zajímavá, ale to provedení už bylo horší. Nijak to ve mně nezanechalo nějaky lepší pocit.

13.03.2022 2 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Tohle bylo hodně špatné. Nuda po většinu knihy a o hlavní postavě škoda mluvit. Pro mě obrovské zklamání..

03.03.2022 odpad!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četlo se dobře, ale nijak zvlášť mě to bohužel nenadchlo..Hlavní postava Eriky mi byla docela sympatická, až na její smůlu na nefunkční telefon, zajímavé. No a vše okolo bylo špatně. To jí všichni házely klacky pod nohy schválně? Pokud si jí její šéf nevážil, proč jí tedy tu práci svěřoval a pak hned podle něj vše dělala špatně. Nebylo to reálné a ostatní postavy mi opravdu neseděly. Konec mi rozhodně nepřišel vůbec překvapivý, od začátku to k tomu směřovalo. Takže mě opravdu neláká už žádná další kniha od tohoto autora.

24.01.2022 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tuhle sérii jsem si asi úplně zamilovala. Čistě náhodou jsem narazila na Zabijáky a teď jsem tuhle zhltla skoro na posezení. Líbí se mi Carl. I Asad. I jejich netradiční vztah. Autor skvěle umí vygradovat napětí. Těším se na další díl :-) . Mimo jiné doporučuji i filmové zpracování. :-) .

29.11.2021 5 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Nenáročné romantické čtení, od těchto knížek přece nečekáme nějaký hlubší dosah. Ale když hlavní hrdinka svému protějšku řekla asi po desáté " to si děláte "legraci, s chutí bych ji dala facku a řekla ne nedělá :-D .
Vánoce ale miluji a tahle kniha měla vše, co by vánoční romanťárna měla mít :-) .

18.11.2021 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Závěr fakt pecka, konečně kniha, která překvapí a všechno zamotá. Líbil se mi námět, propracování i průběh děje, opravdu dobře se četlo .

16.10.2021 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Jedná z nejlepších povídkových knih. Povídky byly místy pořádně brutální, šokující a napínavé. Přesně jak jsem u Kinga zvyklá. Velký řidič mě bude pronásledovat ještě hodně dlouho. Mrazí mě z toho, co má pan spisovatel v hlavě a na hrotu pera...

21.09.2021 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Čtyři povídky a čtyři různé reakce. Jak už tu bylo několikrát zmíněno Telefon pana ... je prostě super, spolu s Krysou se mi líbily nejvíce. Telefon byl více propracovaný a opravdu navodil skvělou atmosféru. Druhá postapo..povídka mě moc nezaujala, ale propracovaná byla taky skvěle . Když teče krev se mi četlo docela dobře a ani mi nevadily obsáhlé popisné a dialogové pasáže . Určitě jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Takže směle do toho a pozor na krysinky...

21.09.2021 4 z 5

Dobrodružství  medvídka mývala Dobrodružství medvídka mývala Libuše Radová

Mývalové jsou moje láska a tahle knížka, byť asi hlavně pro děti, ve mně zanechala obrovskou stopu něhy a laskavosti, kterou v sobě hlavní postava má. Stará se v německém "zooparku" hlavně o chov vlků, ale když se k ní dostane malé mládě mývala, neodmítne mu pomoc. Doslova ho vypiple do krásného mývala a celou tuhle cestu a nejen ji kniha popisuje. Vše doprovází nádherné fotky. díky za tento počin a za vaši práci.

19.09.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Je to romantická, odpočinková kniha. Autorka umí pěkně vykreslit prostředí, autenticky popsat úplně vše, co postavy dělají a vidí. Se Švýcarskem vsadila na jistotu, protože jak říká Mina, ukažte mi člověka, co nemá rád čokoládu.
Kniha Vám nezmění život, ale líbezně Vás naladí.

12.09.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak tohle byla top kniha. Pro mě asi jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla. Skvěle vystupňované napětí, několik dramatických dějových linek, sympatická hlavní hrdinka a do toho všeho zuří druhá světová válka. Vůbec se mi s Marií -Laure nechtělo loučit , možná i proto mi konec přišel opravdu rychlý. Ale je to kniha , kterou opravdu stojí za to si přečíst.

11.09.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Velmi tenká kniha na Nesba. U většiny povídek jsem už od poloviny věděla, jak se to stalo . A rozhodně si nemyslím, že by to bylo mým ohromným pozorovacím talentem, ale bohužel spíš tím, že byly opravdu hodně předvídatelné . Jako jednohubka to nebylo špatné, ale na Nesba trochu málo...

08.09.2021 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Konečně kniha, která mi po dlouhé době fakt sedla. Skvěle napsané, poutavé a zároveň svižné. Stránky ubíhaly a najednou přede mnou bylo rozuzlení. Atmosféra vybombardovaných Drážďan se mě opravdu dotýkala. Autor skvěle vykreslil i ta největší lidská dramata na pozadí šíleností, co se v té době děly.
Mám další oblíbenou knižní sérii a těším se na pokračování s Maxem.

03.08.2021 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Moje první seznámení s autorem. A s klidnou duší můžu říct, že i poslední. Tohle opravdu ne. Nebavilo mě tam skoro vůbec nic, ten konec jsem opravdu dočetla jen s velkým sebezapřením. Snažila jsem se tam najít cokoliv, co by mě zaujalo. Ale ne. Nevadí mi vulgarismy, chápu, že žil alkoholem, sexem a vším možným, ale na to, jak byly povídky krátké, jsem s nimi bojovala opravdu dlouho.
Určitě má svou fanouškovskou základnu a pro spoustu lidí je to modla, ok, když to sedne, asi to přijde čtenáři super provokativní.
Mně to ale nesedlo vůbec.

04.07.2021 1 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Na knize nejlépe hodnotím ilustrace, které byly opravdu top. Jinak většinu citátů člověk už určitě někde slyšel nebo četl, ale vůbec mi nevadilo si je tímto milým počinem připomenout. Novým Malým princem bych to určitě nenazvala, ten je přece jen někde trošku jinde. Ale to vůbec nevadí, příběh o chlapci a jeho kamarádech je něžný příběh, který má trochu ohleduplnosti vnést do nás všech.

24.06.2021 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Ze začátku mě to moc nebavilo a byla jsem zklamaná, že to bude jedna z mála Kingovek, co mi prostě nesedne. Ale jak se příběh rozvíjel, oblíbila jsem si i postavy i děj, takže za mě příjemné pohádkové překvapení. Jen škoda, že to nebylo víc o těch dracích :-)

08.06.2021 4 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Mistrná Christie. I když jde o kratičké povídky, dokáže Vás vtáhnout do děje a nepustit. Některé povídky jsem již viděla zfilmované, ale většina mě opravdu překvapila. Jak autorka na pár stránkách dokáže vykreslit neuvěřitelnou záhadu, a pak ji naprosto jednoduše a samozřejme vyřešit.

05.06.2021 5 z 5