Mikik Mikik komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. To jak to bylo napsáno a popsáno... Před autorem klobouk dolů. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a ty hrůzy, co lidé prožívaly... Běhal mi mráz po zádech vždy, když jsem si uvědomila, že to takhle ve skutečnosti bylo.

11.04.2023 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Líbí se mi asi zatím skoro nejméně ze všech dílů. Ústřední dvojice mi nepřišla sympatická a té chemii mezi nimi jsem prostě nevěřila.

28.03.2023 3 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

První kniha od této autorky , tedy ta detektivní. Líbilo se mi, jak bylo napsáno, i když hlavní zápletka mi nepřišla moc propracovaná. Ale četlo se skoro samo a hlavní vyšetřovací dvojice mi byla sympatická, tak to asi ještě někdy zkusím znovu:-) .

28.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Příběh nebyl nijak složitě napsaný, ani se nejedná o nějaké závratné spisovatelské dílo, ale lidsky se mě opravdu dotklo a bude ve mně ještě nějakou chvíli doznívat.

20.03.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Líbilo se mi tedy méně než předchozí díl, ale nebylo to špatné. Ale jsem Drakulův fanoušek, takže i když je to naprostá fikce, ty dobové nesmysly mně tam opravdu vadily. Ale jinak příběh utíkal a četl se dobře.

20.03.2023 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Musím říct, že jsem byla naprosto příjemně překvapená. Krásná pohádka, která mě zahřála u srdce a ještě dlouho mě hřát bude.

20.03.2023 5 z 5

Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Manga Jókai: Děsivé pověsti z Japonska Sean Michael Wilson

Nenáročné, ale hezky zpracované. Myslím si, že Japonsko oplývá daleko děsivějšími pověstmi , takže to bylo trochu zklamání.

20.03.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Čteno ve slovenštině, ale pecka. Byla jsem nadšená. Dlouho jsem se na dalšího Harryho těšila, i když po minulém díle jsem byla na Nesba naštvaná, čemu všemu Harryho vystavil. Tahle postava mě provází už 13 knih. Tolik let.. Už jsme skoro stáří známí. A myslím, že mě nikdy neomrzí.
Vraha jsem věděla skoro hned, že bych konečně odhalila autorův vzorec? Ale musím říct ,že mi to vůbec nevadilo, že vím, kdo je vrah . Napínavé to pro mě bylo i tak :-).

08.03.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tak to byla jízda od začátku až do konce. Takhle si představuji napínavý thriller . Odsýpá to, má to spád a zajímavé hlavní postavy. Moje první setkání s touto sérii, ale už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

13.02.2023 5 z 5

Neuvěřitelné , co se na tom světě občas děje . Tahle tragédie zůstává často skryta a myslím, že by se o ní mělo mluvit mnohem víc. Příběh protkaný velkým množstvím fakt mi naprosto sedl. Není to román ale skutečnost. Je vidět jakou si autorka dává s historickými prameny práci, aby je vydala naprosto uceleně. Od teď budu všem lidem, co čekají na třetí díl Šikmého kostela, doporučovat tuto knihu a říkat jim, počkejte si, bude to stát za to. Musím ještě ocenit pokoru se kterou autorka přistupuje k událostem a všem, kterých se dotkly.

11.02.2023 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Kniha se mi moc líbila, ale musím říct, že jsem ráda, že převládala část z druhé světové války a knihovny :-) . Ta s Lily mi moc blízká paradoxně nepřišla. Ale prostředí knihovny, kde byli opravdu lidé na svém místě, to bylo moje.

09.02.2023 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Tak mě bohužel příběh vůbec nenadchnul. Nic jsem od knihy nečekala, ale vůbec jsem se nezačetla a nevytvořila si k postavám žádný vztah. Kniha nakusuje opravdu vážná témata, ale že bych byla tímto příběhem něčím obohacena , to ne. Tak snad příště.

02.02.2023 2 z 5

Tak to tedy byla jízda. Naprosto chápu, proč jsou tyto knihy tak dobře hodnocené. Skvělé beletristické vyobrazení faktických historických událostí. Musím říct, že sympatie ke Kateřině jsem pocítila okamžitě a mrzelo mě, kolik příkoří musela snášet. O to víc si ji cením, že je snášela s noblesou a pokorou. Zároveň však bojovala za to, co považovala za správné a pro své svědomí důležité. Nádhěrně vyobrazený příběh první královny. Těším se na další díly, ale myslím, že Anne mé sympatie rozhodne nezíská, už teď ji nemám ráda :-D .

27.01.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Mě to prostě bavilo:-). Autor si nehraje na všeznalého cestovatele, ale na obyčejného kluka, který se sbalí a jde projít svět. Přiznává , že i cestování je občas nudné a popisuje krize po cestě. Po dočtení ve mně převažuje ale naprosto pozitivní pohled na svět a lidi v něm a dobro v nich. Jsem ráda, že jsem si přečetla :-).

22.01.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná klasika, až mě mrzí, že jsem se k ní nedostala dříve. Ale i teď musím ocenit lehkost a vtipnost, se kterou se mi tento román četl. Hlavní postavy se mi velmi líbily a jejich popisy byly úplně skvěle vykreslené.

09.01.2023 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Četlo se mi velmi dobře, ale upřímně jsem čekala, že kniha bude o Trifidech mnohem víc. Mohlo to být víc rozvedené a scény s nimi propracovanější.

06.01.2023 3 z 5

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Taková romantická jednohubka. Neurazí, ale ani nenadchne . Hlavní postavy mi k srdci moc nepřirostly.

01.01.2023 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Nebyla jsem z toho tedy úplně odvázaná, ale četlo se to docela dobře. Jen mi přišlo, že by kniha s tímto tématem na mě měla mnohem víc zapůsobit, ale to se nepodařilo. Za mě tedy trochu zklamání po tom, jaké má kniha odezvy..

12.11.2022 3 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Neuvěřitelné v jaké formě spisovatel píše už dvacet pět let... Od Zápisníku jedné lásky uteklo už moře času, ale Přání mě dostalo do doby, kdy jsem se se Sparksem setkala poprvé. A i když si autor jede po své romantické šabloně, nejsem vůbec zklamaná. Už od prvních stránek je jasné, komu Maggie svůj příběh vypráví. Ale nevadilo mi to, příběh byl tak romantický na jednu stranu a tak tragický na stranu druhou. Bylo to přesně to, co od Sparkse čekáte. Nádherně napsané.

08.11.2022 5 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Musím říct, že jsem z této vánoční sbírky trochu rozpačitá. První povídka byla rozjetá opravdu dobře, až na ten konec. To je tak nereálné, až to bolí. Druhá mě ničím nezaujala a třetí to aspoň trochu vyspravila . Moc se mi líbila, že byla historická a romantická. Takže tato sbírka za mě spíše slabší průměr bohužel.

07.11.2022 3 z 5