Mikanadeta Mikanadeta komentáře u knih

Pohádky Hanse Christiana Andersena (7 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (7 pohádek) Hans Christian Andersen

Měla jsem jako dítě, teď jsme ji objevili u našich a čteme s dětmi. Líbí se jim...

30.10.2020 5 z 5

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Příjemné oddechové čtení, přečteno během jednoho dne. Nika mi byla velmi sympatická, těmi lumpárnami.

22.07.2020 5 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Přiznám se, že mi dost trvalo se do knihy začíst. Nevím proč, téma rozhodně zajímavé, napsáno hezky, ale stejně... Nebylo to takové to, že čtu v každé volné minutě.

03.06.2020 3 z 5

Náchodsko krajina magické krásy Náchodsko krajina magické krásy Lubomír Imlauf

Samozřejmě je nutné brát v úvahu, že kniha je 26 let stará, takže některé fotografie už nejsou aktuální. Knihu jsem si vybrala jako dítě za vysvědčení a už tehdy mě moc bavilo si prohlížet fotky. Později když jsem byla starší, jsem si četla i texty a historii, která je psána formou úryvků z knih místních autorů (Jirásek, Čapek, Němcová...). Pocházím z této krajiny, tak proto se mi kniha líbí.

07.04.2020 5 z 5

Divoška Kim Divoška Kim Anna Lorencová (p)

Četla jsem asi v 15 a byla super. Oddechová, zábavná a s dobrým koncem.

Deník matky na pokraji šílenství Deník matky na pokraji šílenství Niamh Greene

Super oddechovka, bavila jsem se. Velmi mě bavila a bylo mi až líto když byla kniha u konce.

07.04.2020 5 z 5

Vánoční zázraky Vánoční zázraky Alexander Stainforth (p)

Ideální v předvánočním čase nebo na Vánoce. Povídky jsou čtivé, akorát krátké aby se jedna dala přečíst naráz.

28.12.2023 5 z 5

Prsten Prsten Jana Javorská

Milá oddechovka. Přečteno za 30 minut. Příběh se mi líbil.

25.12.2022 5 z 5

Volného flákanec aneb Volič mezi politiky Volného flákanec aneb Volič mezi politiky Eva Hrindová

Pana Volného jsem zaregistrovala právě až do korona době. Jelikož na celý Covid a vše kolem mám svůj názor (opačný než většina populace), hledala jsem lidi s podobným viděním toho celého šílenství. A narazila jsem na Volný blok, který mne zaujal a názorově s ním souzním. Kniha byla velmi zajímavá, dozvěděla jsem se spoustu informací o panu Volném z jeho života, o kterých jsem vůbec netušila. Díky.

25.06.2022 5 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Tahle kniha ve mně bude asi nějakou dobu doznívat... Ráda bych ten příběh viděla zfilmovaný :-)
Mylène mi byla nesympatická hned od začátku, jak mluvila se svým otcem. No být na místě táty, asi ji jednu vrazím. Patrick, namyšlený arogantní a nesympatický. Ostatní mi nevadili. Emmy mi bylo místy i líto. Jen na konci jsem nepochopila Camille, vše mohla řešit úplně jinak, ale to je jen můj názor, autorka to zamýšlela jinak a já jí to nijak nevyčítám.
Styl psaní mi vůbec nevadil.

04.09.2021 5 z 5

Popelka Libuše Šafránková: Hvězda našich srdcí Popelka Libuše Šafránková: Hvězda našich srdcí Dana Čermáková

Krásně sepsaný život mé oblíbené herečky.

16.08.2021 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Knížka se mi líbila, konec nečekaný. Zhruba od poloviny mne to nutilo otáčet stále další stránky. Laura mi byla velmi nesympatická, tak lež to byl mazec, to by snad žádná normální máma z pusy nevypustila. Naopak Cherry si mě docela získala.

31.05.2021 5 z 5

Dar Dar Danielle Steel

Krásný dojemný příběh.

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Velmi zajímavě prolínané příběhy postav. Četlo se to hezky a ač jsem mnohdy s chováním postav nesouhlasila, kniha se mi líbila.

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Přečteno za necelé 3 dny. Jsem nadšena! Tak napínavé, že jsem četla i v mezičase než se mi uvaří voda na kafe. Je tam dost zápletek. Dobře a čtivě psané. Moje třetí knížka od autorky a ze všech jsem nadšena.

17.02.2024 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Fíha, tak to bylo něco. Jedna z mála knih, která mnou rezonuje ještě 14 dní po přečtení. Přečteno za 3 dny, ale schválně jsem si nechala napsání hodnocení na později, abych se ujistila, že je kniha opravdu tak skvělá, jak mi přišla hned po dočtení. A je. Osobně tedy vůbec nechápu tak nizké hodnocení, já bych dala i 10 hvězd kdyby to šlo. Opravdu ji řadím k jedné z nejlepších a nejnapínavějších knih, jaké jsem četla.

02.06.2023 5 z 5

Vánoční dárek Vánoční dárek Jana Javorská

Pro vánoční období skvělé, krátké kapitoly ubiíhaly samy a dobře se to četlo. Jen ty povídky byly, až na tu poslední, dost depresivní, smrt téměř všude...

25.12.2022 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Zajímavý námět, kniha mne bavila a pohltila, přečteno za 2 dny. Toto je má třetí kniha od autorky a určitě ne poslední.

25.10.2022 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Plný počet hvězd. Moc mě bavilo. Napětí od první do poslední stránky. Kdyby mi čas a děti dovolili, přečetla bych snad na jeden zátah. Zdánlivě spolu nesouvislé věci nakonec souvisí víc, než si myslíte. Těším se na další díly série.

04.03.2022 5 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Zas tak strašná jak se tu píše mi kniha nepřipadala. V pohodě jsem dočetla. Ale je pravda, že jsem takových deníkových knih četla více, a byly lepší.

06.04.2021 3 z 5