mika251 mika251 komentáře u knih

Celkom humorná a čtivá vykrádačka Forresta Gumpa :) Pobavila, neurazila. Nič viac.

08.06.2015 3 z 5

Kto chytá v žite Kto chytá v žite J. D. Salinger (p)

Priznám sa, že je to jedna z mála knižiek, kde som hlavného hrdinu nemohla ani vystáť. Miestami som mala obrovskú chuť s ním zatriasť a nafackovať mu, nech sa spamätá. Holden proste nie je moja šálka kávy, tak znudeného, neambiciózneho, negativistického človeka by som asi v svojej prítomnosti nezniesla. Prečítala som ju dva krát, po prvom sklamaní som jej chcela dať ešte jednu šancu, ale bohužial - jediné, čo vo mne vzbudila bolo naštvanie nad tým nevďačným malým spratkom, čo nevie, čo so sebou.

02.08.2013

Príjemné oddychové dielko. Oceňujem zaujímavý nápad s fotografiami, dej nikde nehaproval, čítalo sa to dobre. Nie je to na Pulitzerovu cenu, ale neodradilo ma to - druhý diel si určite prečítam :)

06.10.2015 3 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Tess sa mi nečítala ľahko. Neznášam, keď sa niekomu deje krivda a v táto knižka je plná krívd. Bohužiaľ je zo života a je smutným dôkazom toho, ako dokáže byť spoločnosť pokrytecká, krutá. Morálka ako taká často nemá so zažitými konvenciami spoločnosti nič spoločné a i tá najčistejšia duša môže byť odsúdená a zničená. Veľmi poučné i pre dnešnú dobu.

19.08.2015 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Dostala sa ku mne príliš skoro - mala som sotva 12 rokov a zamávala so mnou tak, že si tie pocity dokážem jasne vybaviť ešte dnes.
Samozrejme z dnešného pohľadu a po prečítaní ďalších kníh tejto autorky musím úprimne napísať, že zrejme nebola celkom normálna. Príbeh je temný až naturalistický, o "skutočné udalosti" zrejme zavadil len malinko, ale musím povedať, že je skutočne napísaný tak, aby chytil a už nepustil a zanecháva stopu - zvlášť keď máte 12 a jediná bolesť, ktorú ste doteraz prežili bolo placnutie po zadku kvoli výnimočnej neposlušnosti.
Prečítala som celú pentalógiu a kvalita šla dolu - až posledný /nultý/ diel série ma opäť zdvihol zo stoličky - a definitívne utvrdil v tom, že autorka je prípad pre psychiatra.

08.07.2015 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Musím povedať, že toto je jedna z mála sérií, v ktorých kvalita s každou ďalšou knihou stúpa (i keď to samozrejme nedosahuje geniality iných fantasy autorov). S ohľadom na vek autora je veľmi podarený príbeh, autor ho vyskladal veľmi umne a čítalo sa to dobre. Musím priznať, že po prvej knihe som bola veľmi skeptická čo sa týka ďalších pokračovaní, ale autor veľmi príjemne prekvapil.

22.06.2015 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

I keď je táto séria určená mladším ročníkom a mne už dávno nie je -násť, musím povedať, že som ju zhltla ako malinu a veľmi som sa u nej pobavila. Asi som srdcom stále teenager, ale z Jesseho sa mi podlamovali kolená, ale to je proste sila fantázie :) Veľmi rada sa k týmto knižkám vraciam.

09.06.2015 5 z 5