MijamiMysel MijamiMysel komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kniha byla užasna a to ze všech směrů. Kniha je jak ušitá pro lidi co milují Japonsko a jejich zvyky v každodením životě včetně metra. Čtenář si připadá jako by tam byl a i samotný příběh naší hrdinky mě zaujal a musím říct že se mi společně s paříží zatím líbila nejvíc.

16.10.2022

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kniha se mi velice líbila. Způsob jak se to psalo byl velice jedinečný a na rozdíl od prvního dílu mě bavil hned od začátku. Taky se mi velice líbily rozdíly mezi knihou a filmem.
Ve filmu mi občas něco nedávalo smysl a měla jsem otázky které mi kniha jsme tam dokázala občas odpovědět.
Takže doporučuji přečíst.

16.05.2021 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha se mi velice líbila. Způsob jak se to psalo byl velice jedinečný a přestože mi to zezačátku přišlo trošku zdlouhavé jsem se po čase do příběhu zamilovala. A tak s radostí doporučit pro váhající čtenáře. :-)
A málem bych zapomněla kniha je mnohem lepší než jeho filmová adaptace.

01.05.2021 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Když jsem si knihu pořídila přemýšlela jsem z jakého důvodu je to populární a tak doporučované na internetových sítích. ALE teď už to chápu ! Kniha je vtipná, romantická, uvěřitelná a prostě to člověka nadchne. Nevím jak ostatní ale já ji milovala od začátku až dokonce. Nepřeháním protože jsem po předčtení byla tak nadšená že jsem dobrých několik dní furt jen nakukovala zpátky do knihy a četla si mé oblíbené scény. Rozhodně doporučuji ji mít ve své knihovně protože to je opravdu topka toho dle roku! (Aspoň podle mě).
Takže pokud o ní přemýšlíš klidně si pár stran v obchodě přečti a pokud tě to zaujme tak jako mě tak na co čekáš a hned ji kup! :-D

23.07.2023

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Jakož to milovnice srdcerváču jsem si knihu hned zamilovala takže každý kdo má serii rád doporučuji.

16.10.2022

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Po shlédnutí seriálu Cizinka jsem se rozhodla že si přečtu i jeho knižní předlohu.
Byla jsem dost skeptická ale po několika stránkách se mi knížka zalíbila.
Styl psaní v první osobě mám ze všeho nejradši takže už jen to ji připisovalo body, násilí které mi připadalo v seriálu až moc časté mi v knížce až tak časté nepřišlo takže jsem byla na nejvýš spokojená. Pro ty co stále váhají můžu už jen dodat že kniha je mnohem lepší než seriál s více informacemi o postavách i historii a mnohdy lepšími scénami.

23.08.2021

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Super kniha, dokonce se mi líbila víc jak film.!

21.12.2018 5 z 5

Odvážná dáma Odvážná dáma Sabrina Jeffries

Kniha se mi velice líbila a rozhodně si přečtu i další knihy ze série. Byla zábavná a postavy mě bavily takže knihu vřele doporučují.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha Světlo a stíny mě mile překvapila. Četla se úplně sama a její inspirace Ruskem my přišla jako závan jedinečnosti do klasické fantasy literatury. Podivuhodný svět do kterého mě kniha zanesla měla dle mého hlavu a patu což se mi u fantasy příběhů líbí. Postavy samotné zejména tedy Alina z jejíž pohledu příběh je vyprávěny bych řekla je taková mastná a nemastná a člověk si po celou dobu knihy nemůže být jistý co si o ní má myslet. Pokud bych ale měla brát knihu jako celek rozhodně ji doporučuji na přečtení, je to jedinečný příběh který si zaslouží šanci jelikož je o co stát.

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Hezká povídka která se zdá ze začátku nevině, ale pak se to rozjede do klasického G.R.R. Martina.

15.05.2023

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Kniha se mi velice líbila i když potřeba obě dvě hlavní postavy fláknout holí po hlavě se mě držela po celou dobu čtení. Před přečtením této knihy jsem ale udělala tu chybu že jsem si četla zdejší komentáře a dost jsem se zalekla jaká hrůza mě čeká ale naštěstí to hrozné opravdu nebylo. Kniha se mi velice líbila stejně jako ostatní knihy z této serie a můžu knihu vřele doporučit

18.02.2022

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Taková hezká romantická oddechovka.
Samozřejmě s troškou ohraného tématu (ale nestěžuju si). Jinak osobně se mi příběh velice líbil a doporučuji ji ho dalším lidem.

30.08.2021

Kapitánova žena Kapitánova žena Annie Burrows

Musím říct že to byl nejlepší díl z celé série, i když mě kapitán Fawley v tomhle díle nesmírně a nesmírně rozčiloval. Zatím co Deboru jsem nesmírně litovala.
Jinak doporučuji.

29.08.2021

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Musím přiznat že tato kniha na styl totalitarismu zaměřeného na náboženství je opravdu jedinečná a zajímavá.
Pokud jde ale o čtení celkově, vůbec mě to nebavilo. Čtení my připadalo z dlouhavé a o ničem, nevím je si je to tím že jsem vydělá první seriál a až potom si přečetla knihu ale prostě mě to nebavilo. (Nejspíš jsme měla příliš velká očekávaní)
Nemůžu však říct že bych litovala že jsem si knihu přečetla.

25.08.2021

Popelčiny slzy Popelčiny slzy Annie Burrows

Knihu jsem přečetla jedním dechem, opravdu se autorce příběh povedl. Do budoucna mám nachystáno k přečtení i další dva díly z této série Popolušky.
Takže vřele doporučuji.

26.08.2021