Mihal27 Mihal27 komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Ja nemám slov...
Pecka. Tak toto som dlho nezažil aby som mal takéto pocity. Autorka ma veľmi milo prekvapila. V jednej kapitole sa usmievam na vtipnej hláške a druhej mi behá mráz po chrbte. Peter to mal veľmi tažké či už od niektorých dedinčanov alebo nadprirodzených síl. Ocitol sa chlapec v ťažkej situácií. Krásne autorka popisovala okolie a ľudske vzťahy. A Imbus tak ten bol neskutočný. Zbožnujem psíkov a hlavne v takýchto knihách.

Za mna super kniha. Vrelo odporúčam.

28.10.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

(SPOILER) Kniho som si musel prečítať druhý krát, taká je skvelá.
Úplne som z nej hotový, skvelé postavy, príbeh a ešte k tomu aj môj obľubený šport hokej. To je najlepšia kombinácia. Teším sa na ďalšie dieli ktoré nasledujú. Hannah a Garet sa skvelá dvojka. Veľmi pekne napísaná kniha, odpúčam všetkými desiatimi.

25.04.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

(SPOILER) Táto kniha bola neskutočne skvelá. Musím ju len vychváliť, pre mňa táto kniha mala všetko čo si predstavujem. Skvelá téma, skvelý príbeh a postavy ktoré sa vyvíjali a to stupňovanie deja. 2 svetová vojna je proste moje. Viem opakujem sa. Spojenie detektivky a 2 svetová vojny bol majstrovský kúsok. Autor sa vyhral s príbehom s postavami aj zápletkami. Koniec ma trochu prekvapil. Franz- drsný gestapák ktorý nepozná nič iné len rozdávnie rán a nakoniec sa čo s neho stalo? Úplne niečo iné.
Mina- dobrosrdečná, odvážna a krásna aristokratka žijúca v Berlíne.
Simon- no ten bol pre mňa tochu čudný. Využival nacistické paničky pre svoju rozkoš. To sa vačšinou nevypláca a nevyplatilo sa to ani jemu ale inak celkom sympaťák.

"Buď dnes večer, nebo nikdy, musíš mi říct jedinou věc: jestli mě miluješ..."

11.04.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

No... Tatko. Nebolo to to čo som očakával, prvá polovica knihy ma nebavila a bol to pre mňa boj. Druhá polovica už bolo iná káva. Knihu som chcel odložiť ale nakoniec som ju dočítal a nebanujem. Koniec bol veľmi napínavý a mrzí ma že skončil ako skončil. Lori som si obľúbil a chápem ju prečo sa rozhodla ako sa rozhodla.

05.02.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Jednoducho "SKVELÉ". Krásny príbeh v krásnom prostredí. Stále sa tam niečo deje a nenechá vašu predstavivosť na pokoji. Do poslednej stránky som ani len netušil kto je vrah, Laurel je božská a skvele sa hodi K Huckovi. Spolu tvoria skvelú dvojicu. Spolu s Aenasom samozrejme. Dúfam že sa dočkáme pokračovanie. Už teraz sa neskutočne teším.
"Nejhorší nepřítel bezmocného člověka je představivost".

17.07.2023

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Výborné pokračovanie prvého dielu. Skvelý dej a prostredie kde sa všetko odohoráva. Pekne to nadvezovalo na prvý diel. Veľmi sa mi to páčilo. Mohlo by byť aj pokračovanie kde by mohol byť príbeh Rickiho a Tori. To by bolo za mňa super pokračovanie

" Než umřu, trochu sa pobavit...
Bude to paráda.
Tancovat celou noc, dokud slunce nevyjde..

22.01.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Jednoducho "WAU". Neskutočný príbeh a tak neskutočne som hltal kapitolu za kapitolou a čakal čo bude dalej. Sam Porter je sympaťák ale neviem si pomôcť ale aj Bishopa obdivujem. Áno možno som divný ale co už...
Denník Bishopa sa mi neskutočne páčil ako nám rozprával príbeh z jeho detstva a čo všetko ako rodina zažívala. A čo mu otec vštepoval má niečo doseba.

" Jestli má padnout král, je treba obětovať pěšáky"

"Nečiním zlo"

16.05.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Veľmi slušná kniha. Túto autorku mám veľmi rád. Tento príbeh ma zaujal niečím iným ako ostatné. Partia kamarátov ktorý spravia veľkú hlúposť a s následkami si nevedia poradiť. Jedine ten koniec ma malilinko sklamal.
Nevadí. Aj tak tomu dám plný počet.

21.08.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Jednoducho skvelé. Cecily si toho užila hodne. Skvelý príbeh, krásne prostredie, skvelé postavy a skvelý námet na knihu. Veľmi sa mi táto kniha páčila a veľmi som si ju užil až som bol smutný že som na jej konci. Určite je doporučujem.

11.02.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Túto knihu somm si neskutočne užil. Príbeh bol veľmi dobrý, postavy sympaticé. Zoe a Tatum k sebe jednudochu patria. Najlepší bol Marvin s tými pilulkami. Určite knihu odporúčam a tešim sa na další príbeh. Hodnotim ju plným počtom hviezdiciek.

12.12.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

(SPOILER) Krásne pokračovanie, opäť nemám čo vyčítať tejto úžasnej knihe a sérii. Jednine jedno ale to je pre banalita - že chalani hraju za Boston Bruins. Čo nie je moja šálka kávy čo sa týka NHL. Inak super kniha a teším sa Deana a Allie.

02.05.2023

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

(SPOILER) Skvelá kniha. Veľmi sa mi páčil príbeh Moniky a Olivera. Len škoda že to bolo krátke ale nevadí. Takéto príbehu ja osobne môžem a knihu som zhtol. Vidno že autorka sa v tomto žánry vyzná a má plus že príbeh zasadila do známej krajiny. Mamina tam bola a nevedala si to vynachváliť.
Teším sa na ďalšiu knihu od autorky.
Krása.

20.02.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

(SPOILER) Vážne dobrá knižka, veľmi ma zaujala či už príbehom, hlavnými postavami alebo zápletkou. Hlavný šéfinšpektor Logan mi sadol a jeho spôsob vyšetrovania je trochu nezvyklí ale zato úspešný. Kniha rýchlo ubieha a ani sa nenazdáte a už je koniec, bol som smutný že som už na samom konci. V niektorých pasážiach som sa veľmi pobavil, boli veľmi vtipné čo u mna je veľké plus. Nemám žiadne mínusy ktoré by som zmienil.
"BÉÉÉÉÉÉ.
Logan zamrkal a rozhlédl se kolen sebe. Asi sedm metrú od sebe spatřil pár vyboulených očí zasazených do protáhlé tváře, která na něj zasmušile civěla.
"To si ze mě děláš srandu," zamumlal sám pro sebe. Lusknutím prstú pokynul jednomu z uniformovaných policistú, který stál opodál. "Hej vy. Co je krucinál tohle?"
Policista konstábl si nepatrně posunul čepici směrem dozadu. "To je ovce pane." "Jo, ja vim, co to do pr-" Logan si stiskl kořen nosu. " Ja vím, co to je. Poznám ovci, když ju vidím. Ale co krucinál dělá na mým míste činu?" Policista stočil pohled směrem ke zvížeti " Jenom tam stojí, pane." " Ježiši Kiste. Jak vás mohli vzít k policii, človéče? To vás tam losovali?" neudržal se. Vztekle ukázal na zvíře prstem a vyštekl. "Koukejte se jí zbaviť."

" Zde v království z kostí přebývajú ty hrúzne bestie"

21.08.2022 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

(SPOILER) Skvelé pokračovanie. Milujem vyšetrovanie vrážd v podaní Nini. Proste to je pre mňa neskutočná droga. Čo ma trochu mrzí bolo záverčné objasnenie. Autorka to mohla zakomponovať nejak inak ale to určite nehodnotím negatívne. Je to len môj názor.
Mohlo by byť ešte nejaké pokračovanie....
Bee a Nina skvelá dvojka a k pridal sa k nim aj agent Kent.
Určite knihu doporučujem.

18.02.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Odobočka v lesích je skvelá kniha. Niečo podobné som už dlho si chcel prečítať. Kniha je famózne napísaná. Od prvej stany ma chytila za moje čitateľské srdce a nepustila. Partia kamarátov sa výdá na dovolenku do lesov na chatu ako sa to všetko môže skončiť? Každý z nich si siahne na svoje dno. Pri čítani mi behali zimomriavky a to je neskutočné. Tomu sa nevyrvoná žiaden film.

24.02.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Skvelo napísané. Veľmi som si užil všetky príbehy. Jeden lepší ako druhý. Nesbo sa zukázal že je majster svojho remesla. A vie písať napínavé príbehy kde mrazí až do morku kostí.

19.09.2023

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Naprostá pecka... Úplne som sa v nej stratil čo som sa nevedel nabažiť. Stránky ubiehali strašn rýchlo a až som bol smutný že už je koniec. Príbeh bol usper a takto nejako si predstavujem detektívku. Nina bola neskutočná. čo všetko zažila aby nakoniec dostala " Šifru" .

"Mám pocit, že mu nechávame delší konec lana v nedaji, že se na něm sám objesí. Ale na múj vkus je to až moc".

"Její netvor byl i jeho netvorem"

03.10.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Veľmi podarené pokračovanie, dej ubiehal veľmi rýchlo. Páčilo sa mi stýl vyšetrovania a to ako ich "subjkt" dokazal sledovať a mariť im vyšetrovanie. A aj to ako to pekne navezovalo na prvý diel a to ako sa z nechceného dieťata stalo milované " Mi´ja". Koniec knihy bol krásny. Všetko dobre dopadlo.
Dúfam a pevne verím že s Ninou sa ešte stretnem.
Knihu jednoznačne odporúčam.

28.10.2022 5 z 5

Živí a mrtví Živí a mrtví Josip Mlakić

Zaujímavé čítanie a zvláštny koniec. Neviem moc som tomu koncu nepochopil ale inak dobrá kniha. Pekne sa tam prelínali dejové línie.

"Není ťežké předsaviť si ráj, ale je k tomu zapořebí alespoň jednou zažít peklo"

20.03.2023 4 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Táto kniha bola pre mňa výnimočná, dozvedel som sa veľa nových informácií a hrozných veciach ktoré sa diali v KT. Pre mňa boli všetci muži hrdinovia ktorý boli uveznený v KT a museli tam pracovať v neludských podmienkach. Strašné veci sa tam diali a neviem si predstaviť čo zažívali všetci tí ľudia ktorý tam boli uveznení a aj zomreli. Viem že takéto knihy sú plné hrozných vecí ale pre mňa je to niečo výnimočné a rád čítam tieto knihy. Obdivujem Witolda a mnoho ďalších mužov ktorý sa obetovali pre svoj národ a slobodu. A nakoniec ich to stálo život, čo ma veľmi mrzí ale čakal som že to skonči trochu štastnejšie. Ale aj dnes je všetko naopak...

19.03.2023 5 z 5