Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

Za mě spíše trochu lepší Baklyovka :-) Bohužel tyto povídkové knihy jsou prostě takové od mega náseru až po průměr a odpad.. já prostě raději romány. Nicméně fanoušci budou spokojeni. Čte se to dobře. 70%

04.09.2021 4 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Psát cestopisy není švanda, kor z cest kde už cestopis psalo více lidí. Tenhle se povedl a navíc rozebírá i praktické věci, jako použitelnost vybavení na trailu, jídlo a jiné maličkosti, které potěší. 90%

09.06.2021 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Dobrá kniha, zápletka akorát, prostředí, sympatický hlavní hrdina. Škoda trochu ucvaknutého finále, které působí jak z novely či povídky. 70%

05.04.2021 4 z 5

Válka vládců noci Válka vládců noci James Palmiotti

Dobrý komiks z westernového Gothamu. 70%.

13.09.2020 4 z 5

Berserk 1 Berserk 1 Kentaró Miura

První svazek neurazil.. kresba pěkná, hrdina sympaťák a prostředí krvavě temné. Fajn je i sidekick, který je dost nechtěný, avšak bojuje o přízeň hlavního hrdiny. Scénáře nejsou komplikované a příběhy snadno pochopitelné. Osobně za tohle dát 250kč je trochu moc, ale dá se koupit i za 186kč a to už si myslím je odpovídající cena za knihu kterou přelouskáte u cíga za jedno odpoledne. 70% a další díl si určitě koupím.

17.07.2020 4 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Dobrá sci-fi kterou jen tak neodložíte. 80%.

08.07.2020 4 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Má první kniha od tohoto autora nezklamala, spíše příjemně překvapila. Dobré nápady, avšak nic co by člověka nutilo sednout si na prdel. 70%.

31.05.2020 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Sci-fi co se už vlastně děje.. 80%.

31.05.2020 4 z 5

Cestopis o cestě viz. název. Ačkoli zrovna láskou k dredatým lidem neoplývám, tak se mi Lucčin postoj k životu a i samotné vyprávění prožitků z cest líbilo. Je to psané svým invididuálním způsobem, kdy jsou užitné informace trochu v ůstraní, ale je to sranda a je to Lucčina kniha.. tyhle trail knihy se dají napsat mnoha způsoby a myslím že tohle je jeden z těch lepších. I výbava knihy je na úrovni, když dostanete i záložku pěknou a uvnitř jsou i fotodokumentace, ke kterým se odkazuje přímo z textu. Za mě 80% a už se těším na další Lucčino putování a knihu. :-)

06.05.2020 4 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Hodně light detektivka lepší jen o to, že je psána z pohledu psa. Dobrý nápad, který umřel na půli cesty. Dočíst to byl nadlidský úkol.. 50% a to jen za ten nápad. Zbytek šrot, ačkoli hlavní protagonisté nejsou špatně napsaní, jenom příběh a scénář trochu kolísá, napětí nulové.. proč to číst? Má to i druhý díl ;-)

18.04.2020 2 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Druhá kniha rozšiřující první hlavně o fotografie a obsahující jen pár nových informací. 40%.

11.04.2020 2 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Dobře nakopnutý úvod serie.. 90%.

26.03.2020 4 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Komiks kanadského střihu o lidských vztazích a vše tím související. Ukápne i slzička(y) Za mě 90%.

24.03.2020 4 z 5

Řezbářství Řezbářství Marek Minář

Tahle kniha je dalo by se říci úvod do zpracování dřeva, truhlařiny a řezbařiny, což je něco, co každý chtěl, pokud si tuto knihu koupil. Navíc je ilustrována (spíše prošpikována) nádhernými kresbami k daným tématům. Za mě 100% bez debat..

20.01.2023 5 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Psát hodnocení na Michalovu prvotinu se mi nepíše lehce, ptž každý asi ví kdo to je a kdo neví tak si to může zjistit. Vlastně ano, přečetl jsem si i hodnocení pode mnou a s některými argumenty musím souhlasit. Nicméně holý fakt je ten, že kniha byla vlastně jen jednou z možností a nabídek, jak by se její autor chtěl vyjádřit. Dost se to promítá i do jejího obsahu, kdy není zařazena ani do jednoho spektra (YT fanoušek/Twitch/fitness/cestopis) a ve výsledku celá koncepce je povrchní pro každou skupinu a neuspokojí nikoho. Prostě by se spíše na konci psaní musela celá kniha předělat a to se nechtělo nikomu a už vůbec ne, když je prodej zaručen tak jako tak :-) (možná) Jenže já nejsem jeho fanoušek, já jsem jen člověk co ví, že tam někde v té Americe je a že se mu tam nejspíše i daří, což pro někoho může být i inspirativní. Musím hodnotit knihu, která se mi četla dobře a to je prostě holý fakt. 70%

20.01.2023 4 z 5

Inspektor Šin'ja Kógami 1 Inspektor Šin'ja Kógami 1 Midori Gotó

Nová serie sci-fi mangy někde z budoucnosti. Kresba dobrá, scénář, svět a příběh docela zamotaný, kdy se vám toho moc nevysvětlí a musíte si spoustu věcí odvodit. Co mě vadí je klasika, spoustu stejně vypadajících charakterů, myslím vzhledově, kdy jeden vypadá jako druhý a potom se v tom člověk i ztrácí. Naštěstí je na konci druhého dílu bestiář postav :-) 70%

17.01.2023 4 z 5

Motorovka vs. netopýr Motorovka vs. netopýr Tacuki Fudžimoto (p)

Pokračování správné japonské úchylárny :-)) 80%

25.12.2022 4 z 5

Jak překonat stydlivost, ostych a nesmělost Jak překonat stydlivost, ostych a nesmělost Nina Deissler

Dobrá kniha, díky které dokážete (možná) to co slibuje ve svém názvu. Krom jiného přináší nadhled a pár technik, které se hodí i jindy. Za mě kniha, kam se budete vracet, nebo si ji vyzáložkujete na vybraná místa, kde vás to zajímalo nejvíce.. 90% a škoda, že další knihy této autorky nejsou na našem trhu k mání..

20.11.2022 5 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Pro Cyberpunk fandy.. ať hry a nebo takového. Kresba cajk, rychle se to čte, příběh vcelku košer. Pro mě mírně subjektivních 80%. Pro ostatní 70%.

10.05.2022 4 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Třetí díl a zdá se že i nejlepší. Trochu mi vadí to retrospektivní vracení do minulosti, kdy se vypráví, co bylo v jedničce, co ve dvojce.. nasrat! Buď ať si to lidi přečtou a nebo je na začátku knihy nějaké sesumarizování předchozích dílů a potom ať už se s tím neotravuje, ptž pokud někdo čte ty díly hned po sobě, tak je to neskutečnej opruz. Jinak fakt fajne kniha! Těším se na pokračování.

05.10.2021 5 z 5