Michelle.Bee76 Michelle.Bee76 komentáře u knih

Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Ivan Krejčí

Takový slabší průměr, ale na odlehčení od "vážnějšího čtení" je to velmi příjemné. Souhlasím s komentářem, že chvílemi kniha koketuje spíš s pornem, než s erotikou a že je lepší si knihu "dávkovat" po pár kapitolách a nečíst ji na jeden zátah. Ale jako pauza mezi čtenářsky náročnějšími knihami, proč ne. :-)

13.12.2022 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Od začátku do konce jsem měla pocit, že čtu knižní předlohu seriálu "Zoufalé manželky". Kniha mě ničím neuchvátila, ale ani zásadně nezklamala. Bylo to takové pohodové čtení před spaním. Po přečtení ve mně kniha zanechala příjemný pocit, protože se vše uzavřelo a vyřešilo. Ráda si od autorky zkusím ještě něco přečíst. Knihu hodnotím jako průměr - tedy 3*.

11.04.2022 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhý díl měl těžkopádnější rozjezd a byla jsem trochu zklamaná, ale vydržela jsem a odměnou mi byl skvěle zpracovaný námět. Jsem zvědavá na třetí knihu.. Hodnotím 4,5 z 5. :-)

28.10.2023 4 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Wau! Druhá kniha od Magdy Váňové a opět jízda emocí. Rozhodně mi její styl psaní sedí. To, jak se z minulosti dostává do přítomnosti, souvislosti událostí, vykreslená atmosféra.. Snažila jsem se držet si nadhled čtenáře, ale chvílemi jsem nevěděla, zda Rivu litovat nebo ji nenávidět, i když jsem ji svým způsobem chápala. Zvraty v ději nejsou žádné sci-fi, v životě se stává, že náhody jsou neuvěřitelné, ale existují a mohou v žití člověka spustit i "dominový efekt". Za mně skvělá knížka.

18.09.2023 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tento díl série jsem nedočetla a to jsem zkusila se zatnutými zuby celkem asi 4x pokračovat a prokousat se obsahem. Pořád jsem si říkala, že to vždy má pomalé rozjezdy, ale ne. Téma "filmového plátna" mě vůbec nezaujalo. Pro mě zatím nejnudnější díl z dosavadních dílů v sérii.

05.06.2023 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Lepší než díl č. 4, ale podle prvních tří dílů byl díl č. 5 slabší. I když představa Rakera v neoprenu ... hm hm.. :-D

18.04.2023 4 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

.. právě jsem dočetla poslední stránku, ještě ve mně doznívá závěr této knihy.. a upřímně nevím v tomto okamžiku, co bych k této knize napsala... určitě zajímavé a chytlavé počtení - doporučuji.

01.08.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Knihu i spisovatelku jsem objevila díky DK. A tato knížka mě strašně moc bavila! Knize dávám obrovské ANO! :-) Hodně mi to stylem psaní připomínalo Darcy Coates a možná i proto se mi to tak dobře četlo (Darcy je moje "hororová" TOPka). Od spisovatelky McMahon je to úplně první kniha a mohu říct, že rozhodně ne poslední (momentálně začínám číst "Zimní lidé").

Plný počet hvězdiček dávám velmi, opravdu velmi výjimečně, ale tato kniha mě tak nadchla, ohromila, pohltila a bavila od začátku do konce, že si je ode mě zaslouží. :-)

25.05.2022 5 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Zklamání. Knihu jsem po pár stránkách odložila a už se k ní vracet nebudu. Přišlo mi to těch pár stránek strašně divných, dějově zmatených, postav jak na orloji a úvod jsem si dokonce četla dvakrát, protože jsem nepochopila zda to je sci-fi nebo autorka popisuje nějakou skutečnost (chyběl aspoň náznak toho, kdy a kde se to odehrává). Navíc mi přišlo nechutné, jak se spisovatelka vyžívala v popisu špíny a odpadků (ale to je samozřejmě jen a jen můj problém). Za mě velké NE a s bídou 1*.

11.04.2022 1 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Úžasná, neobyčejným stylem napsaná kniha. Naprosto mě dostala!

23.12.2017 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

No. Ačkoliv zde většina pěje ódy na tento díl, pro mě byl jedním z nejhorších z celé série a velkým zklamáním. Vůbec jsem se nemohla dostat do děje, prokousat se první polovinou knihy bylo jako trest za to, že jsem se pustila do čtení této série a několikrát jsem knihu odložila. Sebedestrukční počínání Avy už byla nuda. V knize byla hluchá místa vyplněná vatou Avyna sebemrskačtví. Mám pocit, jakoby autorka už měla této série dost a rozhodla se zničit všechny a vše, co v předchozích dílech pracně budovala. Ačkoliv námět jako takový byl dobrý a zajímavý, bylo cítit, že spisovatelce dochází dech stejně tak, jako jejím hrdinům.

03.01.2024 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Slyšela jsem jako audio knihu. Jan Šťastný - to byla trefa. Příběh jako takový - zdvojený - se mi už tak moc nelíbil, i když jisté okamžiky překvapení zde byly.. Jsem zvědavá na další knihu v sérii. Každopádně protagonisté jsou sympatičtí. :-D Tato knížka je za 3*.

06.11.2023 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Velké zklamání a zatím nejslabší díl této rozsáhlé série. Klasik by řekl: "Člověče, máte tam postav jako na orloji!" Některé kapitoly jsem skoro přeskakovala, nebavilo mě to, musela jsem se nutit to dočíst, ani téma mě tentokrát nezaujalo, ale protože díly série vždy na sebe nějak navazují a jsou vzájemně propojeny, musela jsem číst až do konce. Aspoň ten konec, že byl hezký a vynahradil to dějové utrpení mezitím.

Doufám, že další David Raker bude zase čtivý jako první tři díly, které jsem doslova zhltala.

08.04.2023 2 z 5

Dům stínů Dům stínů Kay Hooper

Tato kniha si jistě čtenáře najde, ale mně nezaujala. Od distributora popis knihy vůbec není pravdivý, protože v knize nikomu dramaticky o život nejde, název knihy také vůbec nevystihuje děj knihy, spíše je zavádějící. Je tam neuvěřitelně postav, ve kterých než se zorientujete, tak jste v půlce knihy a bolí vás hlava. U knihy jsem i několikrát usnula. Závěr knížky byl hooodně velké sci-fi. Dvě hvězdičky jsou za to, jak krásně uspávala.

18.07.2022 2 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Moje první kniha ve slovenštině. Knížka měla hodně dobré zvraty v ději. Ze začátku je potřeba se prokousat několika "nezáživnými" kapitolami, ale potom už to máš pořádný spád. Kniha se mi moc moc líbila. I nápad vyprávět to z pozic několika postav příběhu byl tady přínosem. Dala bych klidně i 5*, ale ještě něco tomu malinko chybělo..
Za mě dávám 4 a 1/2 hvězdičky.

22.06.2022 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Podlehla jsem Darcy Coates a hltám jednu knihu za druhou. Tajemství sídla Craven Manor měla pěkný rozjezd. Obdivuji jak umí spisovatelka vykreslit atmosféru, máte pocit, že tam jste, že to vidíte, cítíte.. Bohužel hlavní hrdina knihy Daniel mě postupem času velmi iritoval svojí snahou pořád všechny zachraňovat. Poslední kapitoly knihy mi přišly příliš spádovité s touhou dostat se k rychlému ukončení hlavního děje a trochu mi pokazily pocit z celé knihy.

18.03.2022 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Děti mají matku v nemocnici a po dobu její hospitalizace se o ně mají postarat příbuzní - babička a dědeček. Ale všechno je nakonec jinak.. Zatím nejslabší z knih od spisovatelky, ale i přesto se to parádně četlo a zatáhlo do děje. Knížka a děj mi přišlo spíš jako napínavý příběh pro mládež 12+. Ale opět autorka nezklamala co se týká detailních popisů okolí a scén. Děj mě vtáhl, vcucnul, někdy jsem měla chuť hlavní hrdinku "proplesknout" a nevěřícně jsem kroutila hlavou nad některými jejími stupidními postupy, ale tak dobře, no. :-) Odpuštěno. :-D

10.03.2022 2 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Mám ráda povídkové knížky. A ty ve stylu "To na tobě doschne" obzvlášť. :-)))

02.03.2022 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Do knížky je potřeba se ponořit a plně se soustředit na děj a děje postav. Knížku jsem měla rozečtenou a asi 4x jsem se k ní vracela a 4x ji četla znovu a znovu od začátku, protože způsob, jakým je napsaná (z pohledu několika osob) je náročný na soustředění a na "dostání se do děje". Ale v závěru lze říct, že knížka byla celkem dobrá.

02.03.2022 3 z 5

Ďáblovy dveře Ďáblovy dveře Lee Mountford

I když je kniha vedena jako 2. díl trilogie, doporučila bych ji číst jako první. Od prvního dílu byla k druhé části docela velká časová prodleva a jen stěží si člověk vzpomínal na první díl a propojoval si spojitosti.

29.03.2024 3 z 5