Michelle.Bee76 Michelle.Bee76 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Robert Bryndza se tímto zařadil mezi mé oblíbené autory krimi. Tak skvěle se mi dlouho nějaká krimi nečetla jako od něj. Toto je má druhá kniha od tohoto spisovatele a doufám, že i další příběh bude opět tak skvělý. Krátké kapitoly mně bavily a ke konci podporovaly napjatou atmosféru. Vždy mou čtenářskou duši potěší, když narazím na knihu, která je čtivá a toužíte ji zhltnout za jeden den.

11.06.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Naprosto úžasný díl. Musím přiznat, že jsem knihám R. Bryndzy propadla a série Erika Fosterová je jako mi psaná na zakázku. Příjemnou změnou bylo, že se padající déšt změnil na padající sníh. :-D Znát vraha dřív bylo bezvadný, protože sledovat jak přemýšlí, jak se vyvíjí děj z obou stran a jak málo stačí, aby byl odhalen, je prostě skvělý. Chystám se i na další knihy, ale až dočtu tuto sérii vím, že mi bude po Erice hodně smutno..

19.07.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno za jeden den, jedním dechem.

20.11.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tato série "Erika Foster" mě fakt hodně moc baví! Jediné, co mě během čtení (nebo poslechu) už trochu nudí jsou neustálé scény v dešti a pití čaje. :-D Ale to mi nezabrání pustit se do dalšího dílu. Opravdu zatím velmi povedená série a skvěle napsáno.

06.07.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vážení, tak toto byla jízda!!! Byla to neskutečná knížka a nedalo se od ní odtrhnout. Závěr knihy tu některé rozesmutnil, ale mně osobně se nesmírně líbilo, jak knížka skončila. Úplně skvělý závěr ! Je to moje první kniha od spisovatelky Shari Lapena a bojím se, zda ty další od ní budou také tak napínavé, chytlavé a plné zvratů, u kterých si budete nahlas říkat "noo týý joo!" . Knihu jsem přečetla za jeden den. A za sebe doporučuji.

18.07.2022 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Super.

25.06.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Miluju duchařinu. A díky DK jsem narazila na tuto spisovatelku. Tato kniha byla moje druhá od ní (první byla "Duch domu Ashburnů" a třetí Duchové rodiny Folcroftů") . Lidi, mohu napsat jen jedno - za mě FANTASTICKÉ! Vykreslení atmosféry v domě, strachu z neznámého, okolní prostor a hustá atmosféra.. bože, naprosto dokonalá knížka! A ten závěr - nic jiného jsem si nepřála. Několikrát jsem si říkala, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby se někdo chopil iniciativy a podle této knihy natočil horor jako film. Protože to je prostě až neuvěřitelné, jak knihy od Darcy Coates umí vtáhnout do děje a nechat člověka zapomenout na okolní svět. Za mě absolutní nadšení z této knihy a vřelé doporučení všem šílencům do nadpřirozena. :-) A za mě zatím NEJ kniha od této spisovatelky. Ale kdo ví - čekají mě další...

10.03.2022 5 z 5

O této knize nejde napsat nic jiného než: VÝBORNÁ, SKVĚLÁ, SUPER. Je to stálice v mé knihovně a humor Šimka&Grossmanna je naprosto nenapodobitelný! Tuto knihu mám i jako audio nahrávku a není nic lepšího, než po blbém dni v práci pustit do uší Povídky.

22.04.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Parádní kniha. Celá kniha přečtena za 3 dny. Silný příběh a poutavě a detailně napsáno. Některé pasáže byly až hororového charakteru. Opravdu kniha mě pohltila a nepustila dřív, než jsem dočetla poslední písmeno na poslední stránce.

23.12.2017 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tato série je jako droga. Dočtete díl a musíte honem honem na další.

18.11.2023 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tento díl se mi líbil méně, než-li první. Jsem zvědavá, jak se bude série inspektora Ketta vyvíjet dál (po příběhové i obsahové linii).. :-)

20.11.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Jak tu něteří píší: jsem ráda, že jsem po dvou "nic moc" dílech dala šanci tomuto třetímu, protože zatím je nejlepší.

29.03.2024 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři příběhy, tři ženy, tři osudy.. Zajímavě napsaná knížka, tři na sebe nenavazující příběhy žen, jejich životní postoje k žití a (nejen) vnitřní boje z pohledu psychologa. Obzvláště se mi vryl do paměti druhý příběh s tématikou rodiny a vlivu náboženského fanatismu na ni.

15.02.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha je čtivá, napínavá a i když ne úplně na plných 5*, tak i přesto jsem nebyla schopná si poručit: "..dočtu tuto kapitolu a zase zítra..". Samozřejmě nesmíte přemýšlet o tom "jak to dopadne" a odhadovat "co bude dál", ale musíte se v klidu bez myšlenek nechat pohltit knihou, příběhem a nechat se unášet na vlně tajemna. O tom přece knihy jsou. Odreagovat se a vypnout hlavu.

Styl psaní Darcy mě naprosto pohltil. Ze série "Strašidelné domy" mi zbývají poslední dvě knihy (sérii jsem objevila v polovině března letošního roku a od té doby hltám jednu po druhé) a doufám, že u sedmi knížek Darcy v této sérii neskončí. Je obdivuhodné, jak i po pěti přečtených knihách je každá dějově úplně jiná. Ta dáma má neskutečnou fantazii. Za mně parádní mrazivě oddechové čtení.

24.04.2022 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha skvělá. Závěr je úžasným zvratem. Dobře se čte.

31.12.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Je to první kniha od této spisovatelky, měla jsem ji docela rychle přečtenou, protože se nešlo odtrhnout. Nejvíce tedy ke konci, to kapitoly opravdu nabraly spád. Co dát k dobru je, že jsou velice dobře popsány detaily domu, situace, postavy, prostředí a člověku jede fantazie naplno, jakmile se začte. Mínusem jsou leckdy dlouhé myšlenkové "pochody" hlavní hrdinky. Každopádně jako milovník duchařských hororů, dokumentů a nadšenec nadpřirozena jsem si tuto knihu nadmíru užila a od této autorky si sehnala ještě další dvě knihy. Za mě tato kniha na "seznámení se s autorkou" hodně dobrá. Kdo má rád duchařinu - doporučuji.

02.03.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Nebavilo, nezaujalo, protrpěno ("četla" jsem skoro 3 měsíce). K Bryndzovi nebo Fieldsové to má hoooodně daleko. Do dalšího dílu už se nepustím.

15.02.2024 2 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Série ukončena. Nejlepší byla první kniha (Doručovatelky) . U knížek se snažím "nemyslet dopředu" a nechat se unášet dějem.. bohužel třetí díl vyšel asi moc dlouho po prvních dvou, protože souvislosti jsem si nepamatovala, nebo si je vybavovala velmi mlhavě a chvílemi jsem měla dokonce pocit, že jsem snad vynechala jeden díl série. Každopádně mělo to spád, bylo to napínavé, atmosféra dobře vykreslená. Vypadá to, že jsme se tímto třetím dílem s rodinou Kettových rozloučili, ale ne ne ne, protože další díl v sérii má název "Smrtící kolotoč"..

01.10.2023 3 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Rozjezd pomalejší, závěr dechberoucí.. Svým způsobem smutná knížka o hledání lásky, štěstí a místa v životě.

12.04.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena opět nezklamala.

31.01.2023 4 z 5