michall17 michall17 komentáře u knih

Skvělé...není co vytknout..doporučuji..

01.04.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihu jsem konečně po třech měsících přečetl. Hodnocení 4* dávám hlavně za téma..jinak bych asi trochu ubral na počtu stránek a objemnosti textu(min o třetinu). Některé pasáže- kapitoly mě trochu nudily a jine zase naopak..jinak velmi slušné dílo..

14.03.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha se čte velmi dobře..je to takové oddechové čtení..při některých pasážích jsem se opravdu velmi dobře bavil. Další díly asi už číst nebudu soudě dle komentářů

05.10.2019 3 z 5

Ještě žiju Ještě žiju Phil Collins

Kniha se mi velmi libila pro svou otevřenost, upřímnost a humor Phila Collinse. Hodně mne překvapila informace o jeho zdravotních problémech a o jeho alkoholickém období. Knihu jsem přečetl hned dvakrát a jeji kladné hodnocení umocnil skvělý koncert v pražské O2 aréně. Překlad výborný, ale v textu je spoustu překlepů a dokonce i pravopisné chyby se tam najdou..

04.06.2019 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Skvělá kniha nejen pro milovniky cestování a legendární dvojice H+Z. Vřele doporučuji. Pan Zikmund je úžasný člověk a tato kniha "cestopis životem" to jen dokazuje..kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a dokumentů..pánové Horký, Náplava, Kroc a Zikmund si dali opravdu záležet..

10.03.2018 5 z 5

Kniha - rozhovor Aleše Palána s mým oblíbeným členem DJC. Velmi zajimavý rozhovor nejen o divadle Járy Cimrmana, ale i o literatuře, hudbě a životě vůbec. Příjemné čtení...

11.04.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje prvni setkani s princem Ládìkem a hned jsem okouzlen jeho zapisky z cest po Evrope..velmi se mi kniha libila..vrele dopurucuji a tesim se na dalsi jeho cestopisy

09.02.2020 4 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Kniha určitě stojí za přečtení..i když jsem nikdy nebyl fanouškem K. Gotta, přesto jsem se do čtení knihy pustil a rozhodně nelituji..kniha vypraví příběh o K. Gottovi, a zároveň i o době, kterou jsem tak trochu zažil..

01.05.2023 4 z 5

Přečetl jsem celou epopej ..poslední díl už nebyl tak skvělý jako ty předchozí zejména první čtyři díly..ale i tak musím napsat že celá epopej je výborná a poučná..řekl bych, že mi toto dílo ujasnilo chápání husitskeho století a pro mě nesmyslných a zbytečných husitských válek o víru..

27.02.2019 3 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Tento text jsem si ted prectl vubec poprve a libil se mi vic nez dva texty z tohoto vzešlé (Krasosmutneni a Harlekynovy miliony). Pro mně jedna z nejlepších Hrabalových knih.

19.11.2018

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Společně s Perličkou na dně patří Pábitelé k mým oblíbeným knihám Bohumila Hrabala z 60.let. mám rád jeho styl vyprávění a jeho poetiku.

30.03.2018

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

tato Hrabalova prvotina patří k mým oblíbeným...už když jsem ji před nekolika lety četl poprvé, mne zaujal jeho styl psaní i jeho poetika pábení..

30.03.2018 5 z 5

Novosvětská Novosvětská Miroslav Ivanov

Knihu jsem precetl jiz podruhe (poprve v Dansku v roce 1999) a opet nezklamala..je to velmi zajimave a ctive dilo..

24.12.2017 5 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Knihu jsem si zakoupil a přečetl protože jsem se chtěl dozvědět něco o Diane Sternbergové..letos jsem navštívil zámek Častolovice (sice ne prohlídkový okruh) ale nádvoří, park a okolí zámku a musím říct, že tam na mne dýchla užasná atmosféra toho místa. Určitě se na zámek ještě někdy vydám..kniha se četla velmi dobře a to co jsem se chtěl dozvědět o paní Dianě jsem se dozvěděl..je to podle mně užasná noblesní dáma..

05.12.2022 5 z 5

Umění vnímat umění pro děti a rodiče Umění vnímat umění pro děti a rodiče Michael Třeštík

Zajímavě velmi poutavě napsaná kniha...průvodce světem zejména českého výtvarného umění..pro mně podrobnější seznámení s díly českých malířů jako byli Kubišta, Filla, Čapek, Slavíček, Kupka a další..

21.08.2022 4 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Velmi příjemné čtení rozhovoru p. Janouška s Janem Werichem..

22.05.2022 4 z 5

Příběhy české šlechty Příběhy české šlechty Vladimír Votýpka

Skvělá kniha..doporučuji všem kdo se zajímá o historii české šlechty..

20.03.2022 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Výborná kniha plná smutných, veselých ale i dramatických zážitků s panem prezidentem Havlem, sepsaná jeho mluvčím Ladislavem Špačkem..

10.11.2021 5 z 5

Tajemství Barunky Panklové Tajemství Barunky Panklové Helena Sobková

Výborná kniha...stručně, ale přitom velmi výstižně napsaná..je vidět že paní Sobková je odborník na Boženu Němcovou..knihu doporučuji

03.05.2021 5 z 5

Rukověť pábitelského učně Rukověť pábitelského učně Bohumil Hrabal

Konečně jsem přečetl původní verze této povídkové knihy..slavnosti sněženek jsem znal jen z oficiálního vydání z roku 1978 a samozřejmě díky legendárnímu filmu Jiří Menzla..toto vydání myslím to původní autorem zamýšlené je dobré si přečíst a porovnat s tím oficiálním..mě se asi líbilo víc..

03.10.2020 4 z 5