michal2601 michal2601 komentáře u knih

Váš pes to ví Váš pes to ví Rupert Sheldrake

Velmi inspirující kniha o našich čtyřnohých přátelích.

24.01.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Velmi krásná kniha. Inspirující lidský příběh, plno moudrých myšlenek, přečetl jsem jedním dechem.

24.01.2021 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Roberta Fulghuma mám rád, ale tohle mi nějak nesedlo...

22.01.2021 2 z 5

Psaním ke svobodě: Cesta pravdy, transformace a sebenalezení Psaním ke svobodě: Cesta pravdy, transformace a sebenalezení Mark Matousek

Velmi inspirativní kniha, o tom, jak využít psaní na cestě k své vnitřní svobodě.

22.01.2021 4 z 5

Odložený Vesmír Odložený Vesmír Michal Čagánek

Poutavý příběh o tom, že změnit se může skutečně každý, největšího pitomce na světě nevyjímaje. :-) Silný příběh dokresluje množství inspirujících myšlenek a krásných ilustrací.

18.12.2020 5 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Překrásné pohodové čtení. Velmi rád se ke knize čas od času vracím.

08.11.2020 5 z 5

Odvaha milovat Odvaha milovat Michal Čagánek

Moje srdcovka. Kniha, která se dá číst stále dokola, nebo kdekoliv namátkou otevřít a potkat se s právě aktuální myšlenkou pro danou chvíli...

31.08.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jeden z nejkrásnějších a nejsilnějších příběhů, jaký jsem kdy četl. Rád se ke knize čas od času vracím, abych si připomněl nezlomnost lidského ducha.

18.02.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jeden z nejkrásnějších příběhů, jaký jsem četl. Opakovaně se ke knize vracím. Vřele doporučuji.

18.02.2020 5 z 5

Příběh: Kniha bílá Příběh: Kniha bílá D. D. Gabrová

Velmi čtivá kniha, která si na nic nehraje a prostým způsobem popisuje nanejvýš lidský příběh zdánlivě obyčejné ženy :-) Vřele doporučuji.

11.11.2019

Plyšový Buddha Plyšový Buddha Michal Čagánek

Hluboký lidský příběh o hledání klidu v neklidné době plný moudrosti, životního nadhledu i humoru.

10.11.2019 5 z 5

Sázka o Evu Sázka o Evu Michal Čagánek

Hluboký psychologický příběh z poloviny 90. let o nelehkém životě mladé dívky, její rodině a obyvatelích domu, ve kterém žije. Tíživou atmosféru umocňuje dešťové počasí a naopak zjemňují situace z dětmi na novorozeneckém oddělení, kde hlavní hrdinka pracuje. Kniha pro náročné čtenáře vyžadující plnou pozornost a soustředění na propletenec vztahů, pocitů a životních souvislostí.

10.11.2019 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Velmi inspirativní a laskavý příběh o lásce, která přečká i dlouhé odloučení. Doporučuji.

04.11.2019