Michaelkaa Online Michaelkaa komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Ikdyz od počátku jsem tušila kdo a co se bude odehrávat, byl hodně predvídatelny tak i tak me zarazila surovost a dobře vypocitane kroky. Horší je, že se toto děje všude po světě a přijít na něco takového je obtížné. Kniha se cetla lehkostí a moc me příběh bavil :)

04.01.2019 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Začátek knihy a najednou konec, klidně bych si dala další pokračování :) Krásná oddychovka.

02.06.2017 5 z 5

Král šedých medvědů Král šedých medvědů James Oliver Curwood

Krásný pohled na dění kolem medvědů :)

27.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po dlouhé době me nějaká kniha takto zaujala, sice některé pasáže byli zdlouhavé a roztahane, tak az za polovinou knihy jsem začala teprve tušit kdo to mohl byt z oné rodiny, což ze je to z rodiny se dalo očekávat od začátku, nevěděla jsem přesně kdo. Za me dobra kniha :)

16.02.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Úžasně čtivá kniha, která vtáhne do děje, hned při prvních stránkách.

30.07.2015 5 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Kniha mě mile překvapila, avšak jsem se do knihy byla schopna pořádně začíst až od poloviny. Co mi na knize vadilo, bylo zvolené psaní, bohužel se mi z počátku těžce četlo, než jsem si na to zvykla.

17.02.2019 5 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Pro mladší čtenáře dobrá, mě začala trochu bavit v druhé polovině, ucházející kniha.

02.02.2016 3 z 5

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Čtu jí nějakou dobu a né a né se začíst. Jsem za polovinou a mám chuť jí odložit, ale zase si říkám, když už jsem tak daleko tak jí dočtu. No, styl psaní, hrozně dlouhé pasáže, které se dali vynechat, nebo jinak nahradit, je to prostě dlouhéé.

05.07.2016 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Doufám, že tuto knihu nedostanu u maturity. Vůbec nevím co bych o ní řekla. Knihu jsem musela přečíst 2x, původně jsem jí přečetla rychle a nepobrala celý děj. A ani pak mě nezaujala.

13.09.2015

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Po prvních stránkách se mi chtělo knihu odložit a že si jí přečtu až budu mít nouzi. Nakonec jsem si řekla, že když jsem jí rozečetla, tak jí dočtu do konce. Kniha mě zprvu vůbec nebavila, četla jsem jí násilím, později kdy se začalo něco dít, tak jsem se do děje nějak začetla, bohužel mě bavila až druhá polovina knihy a to až více ke konci. Není podle mého pro menší čtenáře, neboť kniha podle mého, by byla na ně trochu složitěji psaná co se děje v paranormálním a reálným světě, občas jsem se ztrácela co kdo řekl. Další věc mě zarazila a to řada chyb v knize. Kniha nakonec byla hezky dokončená.

22.07.2015 2 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Přečetla jsem cca 100 stran a knihu odložila, nijak me do děje nevtahla a poprvé si nepamatují, co jsem četla :( uvidím, třeba za rok zkusim znovu vzít do ruky.

05.03.2018

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Velmi pěkné a záživné čtení jako u předchozích dílech. Knihu jsem četla hned jak vyšla a byla z ní nadšená. Bohužel nesplnila mé očekávání na závěr. Díky závěru si každý čtenář může svojí fantazií příběh sám dokončit, či představit co asi následnovalo.
Byla bych ráda, kdyby Paolini pokračoval v další knize a našel nějakého dalšího "padoucha", který by jim chtěl překazit své snažení :) Myslím, že nesplnitelné přání :)

30.07.2015 5 z 5

Odkud přicházejí? Odkud přicházejí? Ivan Mackerle

Jelikož se již hezkých pár let zajímám o paranormální jevy, padla mi do ruky i tato kniha. Pro lidi co se o to nezajímají, či nezajímají dlouho, tak kniha docela pěkně popisuje věci, avšak většina jich je smyšlných.. pro mě byla kniha inspirací se zajímat o další zjevení, jelikož né o všech jsem slyšela, když mě nějaký zaujal, bohužel byl většinou pouze smyšlen, což mě zklamalo. Většina "příšer" jsou pověry ve vesnicích a žádný hmatatelný důkazy. Většinou to je tak, že jeden člověk něco vidí a ostatní to začnou říkat taktéž, začne se to přibarvovat až z toho u někoho může vzniknout panika a "vidět" to též..

28.07.2015

Poslední ples Poslední ples Ilona Fryčová

Kniha mě zanesla zpátky do historie. Kniha byla rychle přečtená, dobře se četla. Čekala jsem více drama, které se bohužel dostavilo až na konci knihy, ale i tak to bylo příjemné čtení a mohu doporučit :)
Jelikož nějaké zámky/hrady znám mohla jsem si lépe představit děj :)

24.07.2015 4 z 5

Zlatý skarabeus (3 povídky) Zlatý skarabeus (3 povídky) Edgar Allan Poe

Krátké a krásné příběhy. Kniha se velmi příjemně čte a do děje je velmi snadné se dostat :) knihu jsem přečetla jedním dechem :)

22.07.2015 5 z 5