Michaela999 Michaela999 komentáře u knih

Skvělá knížka, skvělý rozhovor. Určitě doporučuji přečíst. Pan Mareš je obdivuhodný člověk!

11.08.2023 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, přečteno jedním dechem. Asi proto, že mám ráda detektivky a puzzle, tak se mi skládání příběhu ze střípků líbilo. Trochu mě mrzelo,že nebyl věnován čas současnému vztahu Polly a Jess. Měla jsem pocit, že za dost věcí může ve výsledku Nora. Ta mi k srdci moc nepřirostla. A i když bylo řečeno to důležité, stále mám pocit,že můžu nad některými věcmi ještě dumat.
Každopádně za mě krásný román. První kniha od Kate Mortonové a myslím,že nebude poslední. Můžu jen doporučit.

19.01.2024 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

No teda...kde začít...kniha se čte jedním dechem,přečteno rychle. Je to svižné a číst dál vás nutí vaše zvědavost.
Ale proč proboha ty tučně zvýraznená slova, smajlíci, protahování slov? Prvních sto stran mě to děsně vytáčelo,měla jsem pocit, že to napsal amatér. Pak se to trochu zlepšilo nebo jsem si na to zvykla, nevím. Kniha ale útočí na vaše smysly a představivost a zvědavost,co za tím vším bude. Příběhově teda skvělé. Kdo čekal dobrodružnou záchrannou misi, bude zklamán. Trochu jsem čekala, že přijde na konci něco podobneho. Spousta věcí ale nebyla dovysvětlena, což je škoda, dal by se z toho napsat celkem slušný dobrodružný román. Takový námět by stál za obsáhlejší zpracování.
Styl psaní nic moc, ale příběh super.

08.03.2021 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Kniha se četla dobře, i presto jak je dlouhá, ale přišla mi trochu slabší než předchozí díly. Trošku mě mrzí stále stejná šablona. Ale celkově to nebylo špatné.

23.04.2024 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Jsou lepší díly. Ale bavilo mě to. Knihy Rollinse mě vždycky nutí se zamýšlet nad různými věcmi a něco si dohledávat. A právě proto mě jeho knihy baví...výstižně na konci napsáno hledejte a naleznete :)

20.06.2021 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi asi líbila víc než první díl. Pěkně psané.

08.10.2017 4 z 5

Skvělá knížka, mela by patřit mezi povinnou četbu;)

08.12.2023 5 z 5

Bradavická knihovna (box) Bradavická knihovna (box) J. K. Rowling (p)

Přečteno rychle. Bajky byly nejlepší. Pěkně doplnění, ale spíše pro dětské čtenáře.

29.08.2023 3 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Život a smrt
Ponaučení, smutek, slzy, uvědomění, prozření, soucit, odhodlání, lítost, radost, laskavost, upřímnost, beznaděj, odvaha, láska, inspirace, deprese a mnoho dalších pocitu a emocí, které ve vás kniha vyvolává...zanechává.
Doporučuji přečíst všem, život je krátký.
Autobiografický příběh

10.11.2022 4 z 5

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

Chtěla jsem si přečíst trochu něco jiného než ze svých obvyklých zanru a sáhla po této knížce. Nečetla se mi úplně moc dobre vzhledem k množství postav a stylu psaní. A místy me to nebavilo. Trochu jsem od toho čekala vic. Na druhou stranu si člověk popřemýšlí o životě, zauvazuje nad osudy lidí a životě ve společnosti. Ale jinak me kniha moc neoslovila.

02.03.2021 2 z 5

Štvanice Štvanice James Rollins (p)

Za mě super.

22.08.2019 4 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Přečteno jedním dechem. Parádní příběh, líbí se mi, že autor pracuje se skutečnými fakty, místy atd. Takže nejen že se ponořím do dobrodružného příběhu, ještě se dozvím spoustu zajímavých věcí. Takže za mě pecka!

29.12.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha nebyla špatná,taková rychlovka do vlaku. Do půlky knihy absolutně o ničem,autorka se pořád opakuje,na to,že už takhle je to psané "úsporným stylem" a ještě s opakují stejné fráze. V druhé polovině je to svižnější,rozuzlování přidává knížce aspoň trochu napětí. Ale teda nic převratného. U podobného tématu bych klidně brala propracovanější a delší děj,více bloumání,více zápletek. Opravdu strohé. Občas mi přišly vety takové kostrbaté, neosobní,jak spíchnuté horkou jehlou.

24.01.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkně se to četlo, skvělá předloha pro film. Čekala jsem od toho ale trochu víc.

23.09.2017 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Prostě super, napínavé, zamotané, prostě super čtení.

08.09.2017 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Na tuto knihu stačí jen jedno slovo-,,skvělá". Přečteno za chvilku,nemohla jsem se odtrhnout,prostě super.

09.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla napínavá,bavilo mě to číst,ale přišlo mi to jako klasická kriminálka,na kterou bych se mohla podívat třeba v televizi. Štvalo mě to dlouhé oslovování ,,detektive šéfinspektore...''. Jinak je to dobrá knížka,ale čekala jsem od toho trochu víc.

18.01.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Skvěle napsané, ač píše J.K.R. velmi dlouhé příběhy, čte se to jedním dechem.

08.01.2017 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Poslední díl se mi libil,bylo to svižné,přečteno rychle. Oproti třetímu dilu,kde bylo hodně nudných pasazi, byla tohle příjemná změna. Trochu závěr mě zklamal, ale aspoň to není sladký happyend. Když se podivam zpětně na celou sagu,trochu mě mrzí, že autor nerozvedl vice charaktery postav Aryi, Murtagha, Galbatorixe. Moc jsme se o nich nedozvěděli za celou dobu. U Orrika jsem taky čekala nějaký zvrat. Nebo nějakého Galbatorixova speha ve "skupině" jeho protivníků. Některé věci mi přišly prostě nedotazene a daly by se vice rozvést. Proste potenciál některých postav mi přišel nevyužitý. Každopádně přečteno a bavilo mě to.

23.02.2021 4 z 5

Nejlepší kniha o miminku... Nejlepší kniha o miminku... Kateřina Juríková

Mě se kniha líbila. Pár tipů jsem si z toho vzala. Je to sice jen o správném pohybovém vývoji. Ale maminku nasmeruje, co delat, když je miminko neklidné :) popisuje jak na sebe navazuji jednotlivé části pohybového vývoje.

18.02.2021 4 z 5