mi-nul-o Online mi-nul-o komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Oddychovka, která nemá smysl a hodnocení 70%? Nechápu. Copak nevidíte Za? Tu hloubku, duši. Pokoru. K životu i k.. moudření. :)
Ano, je napsaná lehce, ale za tou lehkostí je strašně moc.
Ve mně zanechala hodně, takže - R.T. - děkuji.

11.01.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašné. Tak smutné, reálné, drásavé.

14.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Úžasná hra se slovy. Příběh v podstatě o ničem a přece je v něm všechno. A hloubka, ta hlavně.

27.09.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Proč jsem četla něco tak hrozného? Já hloupá. Teď mi krvácí srdce.

14.04.2024 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nic tak nudného jsem už dlouho nečetla. Jen výčet katastrof a nezajímavého každodenního dění.

12.05.2022 2 z 5

Podoba Podoba Tana French

To je tak úžasně napsané - inteligentně, vtipně, má to hloubku a možná i duši - může mít knížka duši? :)) Ten konec mě prostě dostal, ne ve smyslu kdo je vrah, ale jak to bylo popsáno, rozpitváno do poslední emoce.
Původně jsem chtěla dát 3* za rozvleklost, prostřední část mě vyloženě nudila, je o cca 2/3 delší, než by ji slušelo, konec to ale zachránil. :)

02.02.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Přečetla jsem to, protože Třeštíková, ale nic moc.. nic mi to nedalo. Zklamání veliké.

19.12.2021 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

(SPOILER) Strašně. Těžké. Čtení.

...

- Nevím, kdo z nás je vlastně naživu, jestli ty, nebo já. Kdo se ze mě stane, když už neuslyším tvé kroky?
- Už navždy mi bude chybět někdo kdo by můj život učinil veselejším. Ty.
- Mluvit o tobě znamená nechat tě žít, mlčet by znamenalo zapomenout.
- Vzpomínka na nepřítomné je v paměti těch, kteří žijí, silnější než smrt.
- Pokud je život jen přechodný pobyt, využijme ho alespoň k sázení květin.
- Noc nic nezastaví a nic ji nemůže ospravedlnit.
- Miloval jsem tě, miluji tě a budu tě milovat.
- Země tě skryje, ale moje srdce tě bude stále vidět.
- Myslíme si, že smrt je nepřítomnost, ale je to jen skrytá přítomnost.
- Už nejsi tam, kde jsi býval, ale jsi všude tam, kde jsem já.
- Její život je krásná vzpomínka. Její nepřítomnost tichá bolest.
- Velikost stromu se měří, až padne.
- Víme, že bys teď byl s námi, kdyby nebe nebylo tak daleko.
- Spi, tati, spi, ať už je nebe jakkoliv daleko, náš dětský smích tam dolehne.
- Jen procházím, už cítím druhý břeh.

27.04.2024 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Totální pecka! Dočetla jsem včera a nechce se mi začínat nic dalšího, protože toho mám plnou hlavu. Rozhodně nejlepší ze série!

17.03.2024 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Mádl do knížky nacpal všechno, co má rád - České Budějovice, sexuální hrátky :), italštinu.. Ale nemá to hloubku, jen slepené kusy myšlenek, námětů - zajímavých, to ano. Podle mě mu chybí životní zkušenosti, něco prožít, aby to mohl předávat dál.
Na knížku jsem se těšila, ale nebavila mě, škoda.

30.06.2022 2 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Skvělé, vtipné! Jo, jsem knihomolka, žiju knížkami, přiznávám. :)

06.04.2022 5 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Takové.. jednoduché, ale svižné a čtivé. Nejvíc mě bavilo, jak Naomi - slepá, jde po ní vrah - otevírá každému dveře, sice se bojí, ale vždycky otevře, ač netuší, kdo zvoní. :D

07.01.2022 4 z 5

Brilantně napsané, ale ocení to spíše lidé zajímající se o psychologii.
Přijde mi směšné, jak se v komentářích rozčilují nad krutými popisy - však co čekali od knihy tohoto typu? Mě naopak příjemně překvapilo, že se autorka zaměřila na popisování všech částí rozštěpené osoby - a suchopádného líčení dění v satanské sektě a popisování znásilňování v knize bylo jen pro pochopení okolností nezbytné minimum.

17.07.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jsem zhruba na 200 stránce, ale už teď vím, že to dočtu a že jsem tomu propadla. :-) Sice to není kniha, která by mě vzala za duši, ale je to velmi dobře napsané a - prostě proč ne. Jen nechápu ten povyk kolem, dle mého je to velmi dobře napsaný erotický román pro mladší ženy. Nic víc, nic míň. ... Ale tak, pokud to čtou pánové, dá se pochopit, že kroutí nevěřícně očima a nudí je to.
Jediné, co mi vadí, že přehnaná neohrabanost hlavní hrdinky a také časté "dýchej, Ano, dýchej". Podobá se to v mnohém Stmívání, souhlasím, ale nejsem si jistá, jak moc by mě to bilo do očí, kdybych si to nepřečetla tady.

Další dojmy přidám po dočtení, ale upřímně musím říct, že mi svým způsobem i vadí psát komentář - tato knih už jich má ažaž. Zbytečné šílenství.

Závěr: Žhavé. Sexy. Aneb v duchu knížky - byla jsem vlhká od začátku do konce.
NIcméně číst do podruhé? Není proč.

02.04.2013 5 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Báječný rok byl úžasný - (sebe)ironický, plný hlubokých myšlenek i života. Zrušený rok je o ničem, řemeslně napsaný dobře, to ano, ale jinak ze sta na nulu - plný chlubení a popisů prodejů knih a výčtu přátel. Copak Viewegh vidí svou hodnotu jen v počtu napsaných knih a uskutečněných souloží? Je mi ho líto.
Jak se sám diví 26. listopadu - ostatní věkem moudří x zatímco on (mými slovy) zalezlý doma chlastá víno, řeší své bolístky a zkouší masturbovat. Škoda ho, málokdy se stane, aby člověk postupujícím věkem svou hodnotu ztrácel.

27.08.2021 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Moc nevím, co si o tom myslet.. Víc než polovina knihy totální nuda, postavy se různě psychicky hroutí, Katniss skáče podle toho, jak kdo pískne.. Pak se konečně dá trochu do kupy a s pár věrnými se vydá zabít Snowa - cesta zrychlený přehnaný masakr, zbydou vlastně jen ona, Hurikán a Peeta - jak překvapivé, že. A na konci vyjde najevo, že to bylo úplně zbytečné, Kapitol byl dobit a Snow zajat i bez nich. Hmm.
A protože Hurikán vyklidil pole, Katniss zůstane s Peetou, vezmou se, mají dětičky a pohádka dobře dopadla.
Hmm. Nevím, no. Buď je tam jakýsi vyšší podtext nebo si to jen namlouvám, abych byla závěrečným dílem zklamaná o trochu méně. Jak tady kdosi psal - jakoby autorka uměla psát jen prostředí hladových her, podepsala smlouvu na 3 díly, tak se to snažila protáhnout a sezáplatovat, jak to jen šlo.
Škoda.
Ale přimělo mě to přemýšlet a celkově celá série za přečtení rozhodně stála, prostředí hladových her bylo úžasné, takže ano, dám tomu 4*.

07.05.2021 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Škoda toho konce.

15.09.2020 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Ten konec mě dostal a náhle mi i celá knížka přijde výjimečná. Nemůžu ji dostat z hlavy.

13.08.2015 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Nad touto knížku jsem si kdysi hodně pobrečela a myslím, že mi doteď zůstala vězet v hlavě - ta oddanost, nespravedlnost, to utrpení věrného milujícího pejska! Člověk si může vybrečet oči, ale v srdci zůstane jizva.
Pokud se nepletu a je to opravdu určeno pro mládež nebo spíše děti na zš, pak rozhodně nedoporučuji číst! Je to krutá knížka a.. no prostě je mi z toho zle ještě teď.

25.03.2013 5 z 5

Řekla jsem NE tyranovi Řekla jsem NE tyranovi Eva Hurychová

Nezpochybňuji příběh, autorka si určitě užila své, ale napadá mě, že od ní to nebyla odvaha, že to napsala, ale spíš jako kdyby to brala jako.. normální asi není správný výraz, spíše běžnou věc, že tohle se stává.
Podle mě to není dobře napsané, jde jen o kusé vypočítávání všeho špatného ze strany manžela. Špatně se mi to četlo a dočetla jsem to vlastně jenom proto, abych věděla, kdy a za jakých okolností se z toho autorka dostane. Ne ze zvědavosti, spíše jenom pro pořádek, abych měla jasno.
Samozřejmě chápu, že v tomto případně jde hlavně o příběh, ne o to, jak dobře či špatně je napsaný.

Co se mi ale nelíbilo po celé čtení, je to, že z vyprávění autorky mám pocit, že ona je.. téměř svatá, zatímco na jejím manželovi není ani půl procenta dobra. Kuse vypočítává všechny křivdy, ústrky, týrání, nadávky atd., které od něj trpěla - ale dobrého nic. To s ním byla jen tak, že se zamilovala do jeho očí nebo proč vlastně? Vadí mi ta neobjektivita. Neustále jenom opakuje, že peníze byly z prodeje jejího domu, další z prodeje jejího auta..
Raduje se, že děti četly smsky, o kterých jim potom lhal, že tedy samy vidí, kdo je ten špatný. Ale proboha - neměla by se spíš trápit a zoufat si nad tím, že děti v tomhle žily?? Autorka mi připadá jako tupá ovce, nechá se týrat a běduje nad tím, jak je jí ubližováno, ale neuvědomuje si, že největší dopad to bude mít na její děti, které si následky ponesou celý život.
Asi jsem zlá, vím a dobře chápu, že především o tom je domácí násilí - že jeho oběť neuteče, žije v tom a nedokáže se bránit. Ale současně si myslím, že matka by se měla chovat jinak a především si uvědomovat, že tohle je zlé, myslet na děti a ne na sebe.

Abych to shrnula - mně se knížka nelíbila, ani pro způsob psaní, ani pro obsah. Nicméně pokud někdo žije v podobné situaci, určitě ho povzbudí, že v tom není sám, že se z toho lze dostat.

20.03.2013 2 z 5