mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Toto je první série knih, která mě dokonale chytila a nechce pustit. Aktuálně jsem u čtvrtého dílu a po dočtení každého předchozího se již těším na ten další. Líbí se mi rozdělení dějových linek aniž bych se v příbězích ztrácela a především oceňuji, že s každou knihou nás autorka zavede do různých koutů světa.

06.09.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Autorka opět nezklamala a dostala jsem od ní přesně to, co jsem potřebovala. Milé, oddechové čtení, u kterého sice předem vím, jak dopadne, ale stejně mě to baví číst.

07.12.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nestárnoucí klasika, která mě nicméně vůbec nebavila číst.

10.10.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavé, netradiční, líbilo se mi to.

21.08.2022 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Smutný a zároveň krásný příběh, úžasný čtenářský zážitek! Měl jste někdo při čtení pocit, že také máte počínající fázi Alzheimera nebo ho doopravdy mám?

27.07.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hezký příběh, který mě bavil od začátku do konce a moc pěkně se četl.

21.01.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Za mě rozhodně nejlepší kniha, co jsem v uplynulém roce četla. Silný, poutavý a krásně napsaný příběh.

01.01.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Komisař Joona Linna mě baví čím dál víc. Knížky mají spád, jsou napínavé a hrozně dobře se čtou. Bohužel pro mě jsem je nezačala číst v chronologickém pořadí, ale napřeskáčku, tak se občas ztratím v souvislostech. I tak si to ale náramně užívám.

15.10.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Moc hezká milá knížka, která se pěkně četla. Doporučuji všem milovníkům zvířat!

09.10.2020 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Příjemné oddychové čtení. Nejvíce mne osobně oslovila povídka "Kočky milují nepořádek".

30.09.2020 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

První polovina knížky mě nijak moc nebavila, přišlo mi to takové zdlouhavé a ani nevím proč mne iritovalo vykání hlavních postav. Pak to ale nabralo spád a rozjelo se to. Bylo to smutné i veselé, dojemné a milé. Dočetla jsem s chutí a dokonce i nějaká ta slza ukápla.

06.11.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Po dlouhé době se mi konečně zase podařilo pořádně začíst, děkuji! Příběh byl poutavý, zajímavý, hodnotila bych určitě minimálně čtyřmi hvězdami. Tu pátou přidávám za doslov, který byl neméně zajímavý.

23.07.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Že všech knížek, které jsem od autorky zatím četla, mi tato přišla nejslabší. Ale stále bych to ohodnotila jako příjemné čtení, ač jsem u Moyesové zvyklá na vyšší standart.

17.02.2022 3 z 5

Opět krásná kniha rozhovorů od pana Palána. Bylo to trochu jiné než samotáři, ale opět krásně zpracované a super fotky. Nejvíce mne oslovily poslední dva příběhy a příběh paní Sieglinde, která mi připomněla moji milou babičku.

21.11.2021 4 z 5

Poslední dopis od milence Poslední dopis od milence Jojo Moyes

Krásná odpočinková knížka, která mě bavila od začátku až do úplného konce.

01.11.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kepler se mi vždycky moc dobře čte a ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh byl poutavý, napínavý, kapitoly tak akorát dlouhé. Ke konci to už ale nebylo úplně ono, za to dávám jednu hvězdu dolů.

07.10.2021 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Krásně napsaná kniha! Nevěřila bych, že mě tolik bude bavit číst o horolezení, které mě nikdy nelákalo.

21.07.2021 5 z 5

Hezčí svět Hezčí svět Barbora Šťastná

To bylo tak hezký čtení! Dlouho mě žádná knížka nebavila jako tahle.

29.03.2021 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Pro mě velké zklamání, přejmenovala bych sbírku na "Povídky o nefunkčních rodinách". Čekala jsem trochu humoru nebo milého pohlazení, ale bohužel jsem se nedočkala.

27.10.2020 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na můj vkus příliš mnoho postav, ve kterých jsem se čím dál víc ztrácela.

07.10.2020 3 z 5