Merlin_CZ Merlin_CZ komentáře u knih

Invaze Invaze Roman Bureš

první díl byl výborný a bavil mě opravdu hodně :) druhý už byl malinko slabší, nicméně i tam se najdou světlé chvilky.(hlavně narážka na Stana Leeho a komix s wolverinem mě pobavil :D) každopádně jsme se z pekla (inferia) přesunuli o dvě patra výš a už víme jak to funguje v nebi - tam zase lidi (duše) používají na výrobu elektřiny.
Za mě se to četlo dobře, bylo to vtipné a dobře to odsýpalo, jen prostě první díl byl lepší (hlavně proto, že byl první :D)

27.05.2022 4 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Výborná fantasy oddechovka o "kouzelníkovi", který vlastně vůbec kouzlit neumí, epické tažení nepřátelské armády, ohnivé firebally a hlavně Holomráz. A co že to vlastně je ? no to si budete muset přečíst sami :D

20.04.2022 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Parádní čertovská jízda.
Výborně promyšlené, skvěle jsem se bavil. V příběhu nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, prostě to odsejpá a člověk se baví :)

04.03.2022 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

co kdyby Hitler skutečně poslouchal generály a ne patolízaly ? co kdyby se američani nevylodili .... dopadlo by to takhle ?
vyborné čtení o třetí říši která vládne světu :)
přečetl jsem to pomalu za den a fakt hodně bavilo.
dávám si autora do oblíbených, protože už druhá knížka od něj stojí za to :)

03.03.2022 5 z 5

slabší začátek se fajn rozjel a fakt se to četlo dobře :)
filmy jsem ještě neviděl (jen LOTR) takže jsem tak nějak nevěděl co čekat, ale příjemně překvapilo.

06.12.2021 4 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

pokračování "do pekla a zpět" a docela zajímavě se to zvrhlo :D
vidím tam inspiraci kulhánkem, ale to vůbec nevadí, hlášky jsou skvělé, akce taky. Prostě parádní oddychovka :)

19.11.2021 5 z 5

Muž v labyrintu Muž v labyrintu Robert Silverberg

Super scifi, muž ve smrtícím labyrintu, prohnaný politik, naivní mladík a mimozemšťani budou vždycky zajímavá kombinace.
Rozhodně mě to bavilo a doporučuji.

05.11.2021 5 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Prostě klasika, kterou jsem cetl kdysi pujcenou z knihovny.
Profesionální hráč Jason dinAlt a jeho zvědavost, která ho žene do nejrůznějších nebezpečí mě prostě bavi :)

A Pyrrus bych fakt rád navštívil :)

22.10.2021 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Výborná kniha z prostředí špionů, tajných služeb a nájemných vražd :)
čte se to dobře, není to rozvláčné, ale naopak pěkně akční.
Rozhodně doporučuji :)

15.10.2021 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Soubor kratších povídek, četlo se to dobře, jen v těch kratších příbězích nejde vybudovat tak mrazivá atmosféra jak v delších románech :)
i tak budou fanoušci kinga spokojeni :)

22.09.2021 4 z 5

Spálená země: kniha druhá Spálená země: kniha druhá Jakub Hoza

hoza mě prostě baví :)
uprimne - na JK nemá, ale to bohužel nikdo. Kazdopadne mam rad jeho styl, vyborne pokracovani a rozhodne doporucuju vsem fanouskum JK a FK :)

21.08.2023 5 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

výborné pokračování

31.07.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

další výborný díl :)

17.07.2023 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

výborně napsáno, nenechte se odradit obálkou :)

07.01.2023 5 z 5

Útěk z pekla Útěk z pekla Paul Herron (p)

fajn knížka, dobře se to četlo, mělo to spád. Příběh je sice trošku jednodušší a konec tak nějak očekávaný, ale rozhodně to stálo za přečtení :)

03.01.2023 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Přiznám se, že první díl byl lepší, ale tenhle mě bavil také. dobře napsané, svižné a napínavé. To že je to řekněme, hůře uvěřitelné... to už je věc jiná :)

24.11.2022 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

oproti předchozím dvěma dílům trilogie mi to přišlo poněkud slabší, jakoby tam něco chybělo.
Rozhodně to stojí za přečtení.

17.11.2022 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Serii s Martinem Servazem mam opravdu rad, tohle me bavilo take, ale uz ne tolik, prislo mi to ponekud slabsi.
nicmene fajn cteni na dlouhe vecery :D

30.10.2022 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

výborně napsaná kniha, jen je mi z ní tak nějak smutno.
Takový Forrest Gump, jen bez toho smíchu.

13.07.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

další fajn díl, dobře se to četlo (i když díly od Franty mi přijdou malinko lepší).

08.07.2022 5 z 5