Menagerie Menagerie komentáře u knih

Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Zdál se mi zase ten stejný sen 1 Joru Sumino

Můj první japonský komiks. Zvláštní styl, překvapily mne některé expresivní kresby, ale co se týká emocí, Japonci jsou takoví... Příběh ale není špatný, je aktuální, věřím, že osloví hodně teenagerů.

06.02.2023 4 z 5

Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Ajahn Brahm

Skvělá knížka, vede k zamyšlení. Příběhy jsou krátké, takže můžete i přeskakovat. Odebírám hvězdičku za příšernou korekci textu a časté chyby ve slovech a slovosledu.

05.09.2022 4 z 5

Poprvé v horách Poprvé v horách Shōda Michiko

Krásná knížka, i málo veršíků zavede k zamyšlení. Moc pěkné ilustrace, krásný papír :-).

01.09.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Klasika, která mne neskutečně nudila. Film určitě stačí, netřeba trácet čas četbou této knihy :-).

27.08.2022 1 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Z online antikvariátu mi přišly Italské listy a ke vší smůle bez obrázků. Čapkovy cestopisy bez obrázků jsou jako studentská pečeť bez těch všech oříšků, rozinek a želé. Knížka je plná památek, umělců, takže když nejsou obrázky, je lepší ji číst s wikipedií :-). Jinak se mi zdají slabší než třeba Anglické listy.

13.07.2022 4 z 5

Mezi svými Mezi svými Amos Oz (p)

Moje první kniha od Amose Oze a jsem moc ráda, že mě k ní čtenářská výzva přivedla. Příběhy jsou napsány docela lehce, ale jsou velmi silné, zůstanou v paměti a když si na ně vzpomenu, vyvolají u mě melancholický úsměv. Knížku bych každému doporučila.

09.06.2022 5 z 5

Chlapectví Chlapectví John Maxwell Coetzee

Kniha se mi četla těžko, jak jsem překročila polovinu, bylo to lepší. Asi nejsem typ čtenáře držitelů Nobelových cen... Některé "zážitky" utkví asi napořád, jejich surovost je chvílemi hodně velká. Poslední třetina knihy mě bavila, připadne mi, že se až v této části pořádně rozběhla. Další knihy od tohoto autora asi nechám jiným čtenářům.

25.04.2022 3 z 5

Kopie filmu, lépe první film, pro větší představivost.

25.04.2023 4 z 5

Povím vám o ADHD Povím vám o ADHD Susan Yarney

Kniha je tenká, ale nabízí dokonalý pohled do mysli ADHD dítka. Jako máma jednoho takového to mohu potvrdit. Přidává taky tipy, čeho se vyvarovat a s čím počítat. Mohu vřele doporučit těm, u kterých se tato porucha objevila a samozřejmě hlavně rodičům a sourozencům, některé učitelky by si ji mohly také přečíst...

08.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od Coelha a obávám se, že i poslední. Děj nudný, náboženský obsah až obtěžující, spíš sektářský. Chtěla jsem dočíst jen kvůli výzvě, což se mi povedlo, ale mám po něm pachuť jako po ranní kávě na lačno...

17.05.2022 1 z 5

Moje krásná sestra Moje krásná sestra Brigitte Blobel

Knihy Blobelové jsem měla v poubertě hodně ráda. Jsou čtivé, v 90. letech aktuální a řešily i témata, která byla docela nová (anorexie, bulimie, apod.). Moje krásná sestra je kniha z mého vlastního dětství a dospívání (bohužel), s hlavní hrdinkou jsem se ztotožnila, nyní jsem si zavzpomínala, jaké mé dospívání bylo. A jaké bych nechtěla, aby měly moje děti.

24.02.2022 5 z 5