Meii Meii komentáře u knih

Perníková panenka Perníková panenka Rachel Cohn

Nenárořné, oddechové čtení pro slečny.. četlo se to jedním dechem, měla jsem ji hned přečtenou, bylo to moc pěkné čtení :)

04.01.2015 3 z 5

Velká ryba Velká ryba Daniel Wallace

Neskutečně výborná kniha. První jsem viděla film, který mimochodem patří mezi mé nejoblíbenější, na knihu jsem natrefila až později. Film i kniha se od sebe liší, to ale vůbec není na škodu. Kniha se perfektně čte, vtáhne do děje a nápad je originální. Já se do ní prostě zamilovala =))

17.05.2012 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

kniha, která chytí za srdce.. neuvěřitelný příběh, neuvěřitelné emoce... patří k mým nejoblíbenějším..

12.05.2012 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Nejvíce se mi líbí styl, jakým je tato kniha napsána, na jedné straně lehce a bezstarostně, ale výstižně a okamžitě vás to vtáhne do určité doby.. Brilantní

23.01.2012 5 z 5

Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Dívky, 16: Bohyněmi za sedm dní Sue Limb

sice jsem už z těchto knih částečně vyrostla, ale občas se ráda k tomu žánru vrátím a prostě si užívám tu nenáročnost a naivitu... a musím říct, že konkrétně u této jsem se smála každou chvíli, je nádherně vtipně napsána

15.01.2012 3 z 5

Ve službách Nuly 1 Ve službách Nuly 1 Nana Močizuki

rozkošné n_n líbí se mi to

07.08.2011 3 z 5

Holky jako nitky Holky jako nitky Jordi Sierra i Fabra

tato kniha mě prostě děsně vtáhla.. toto téma mi vůbec není cizí.. žádný přeslazený románek se nekonal..

21.07.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

poslední díl skládačky do dokonale vymyšleného světa.. fascinuje mne jak měla Joanne všechno od základu promyšlené a od prvního dílu vše navíjela na sebe a objasnovala to. pro mne prostě kult.. a k závěrečnému dodatku.. bylo to na mne trošku moc přeslazené a nehodící se k celé knize, ale moc dobře autorku chápu.. za prvé - chtěla zakončit ságu happyendem a udělat tak dobře dětem a romantickým duším a za druhé - chtěla si hlavně pojistit, že nikdo nenapíše pokračování a nikde nebudou kolovat pokusy o znovu obživení Voldyho ;D prostě jizva už 19let je pouhým "suvenírem na minulost"

11.07.2011 5 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

no.. s dívčími románkami jsem skončila asi v 15 a tenhle jsem si půjčila ze zvyku asi před půl rokem.. poslední dobou čtu naprosto jiný žánr a tak jsem se do něj pustila jen abych ho konečně mohla vrátit.. překvapilo mě ale jak někdy člověku přijde vhod něco strašně rozkošného a sladce naivního.. jenže kdo tyhle problémy neřešil a možná neřeší dodnes.. a přiznejme si to, někdy se v těchto knížkách skrývá docela dost pravdy ;) na rtech mi to vyčaruje úsměv, hlavně po čtení Zabijáka od Zoly nebo nejnovší Kingovky..

11.07.2011 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

další Kingovka a opět nezklamala... podle mne výborně promyšlené a propletené a realistické.. opět jsem ani nedýchala a nemohla se od knihy odtrhnout.. a pár dní po přečtení jsem měla v noci vážně nahnáno, pořád jsem měla pocit, že mě někdo sleduje.. opravdu skvělé dílo..

11.07.2011 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

nádherné dílo.. ukrývá v sobě hluboké myšlenky jež jsem v dětství neviděla.. a kdo ví, třeba za pár let je pochopím ještě jinak.. každopádně jsem si Malého prince zamilovala..

06.07.2011 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

naprosto dokonalé dílo.. minimálně na úrovni Kruhu.. dost emotivní zážitek

12.06.2011 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

když jsem začala PM číst, měla jsem chuť to roztrhat, až tak jsem byla otrávená.. dost mi vadí to okecávání o ničem v některých pasážích a ubohý děj.. přiznám se že minimálně 4 povídky jsem vynechala... plánuju si to přečíst znovu, až bude víc času x).. ale na druhou stranu, když jsem se dostala k povídkám jako je např.Přivedla žebráka na mizinu, Doktor Kazisvět a Psáno o letošních dušičkách, našla jsem si tam to svoje a dost mě zaujaly.. takže právě kvůli těmto "klenotami mezi hráchem" dávám 3 hvězdy ;)

02.06.2011 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

podle mě úžasný námět, autor je mi tímto dost sympatický... povídka se mi hodně líbila, nejspíš to bude tím, že tak celkově naturalismus mi sedí ;)

02.06.2011 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

naprosto dechberoucí sbírka.. ani mě tak nenadchly balady nám všem dobře známé, spíš ty méně proslavené (Vrba, Záhořovo lože, Dceřina kletba).. něco dokonalého

23.05.2011 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

úplně geniální dílo od kterého jsem se nemohla odtrhnout.. detailně popsaný život bez pozlátka.. prostě úžasná kniha

20.05.2011

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

nepochybně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.. viděla jsem i film a divadelní představení (avšak nic se nevyrovná knížnímu originálu)... příběh mě uchvátil.. mistrovské dílo

26.04.2011 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

naprosto dokonalé dílo z Kingové dílny.. Carrie mě dostala.. doporučuju přečíst na 1000000%.. nemohla jsem se od ní odtrhnout

03.04.2011 4 z 5

Johnny Depp Johnny Depp Nick Johnstone

úžasná to kniha.. dozvěděla jsem se mnoho detailů a taky se kochala fotkami.. nemá to chybu

02.04.2011 5 z 5

Romeo a Julie / Romeo and Juliet Romeo a Julie / Romeo and Juliet William Shakespeare

nejznámější Shakespearova tragédie a taky jedna z mých nejoblíbenějších n_n

18.03.2011 4 z 5