Meginho Meginho komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá! Stejně jako film. Jen knižní Mark je o něco vtipnější než ten filmový. Sorry Matte!
Pořád jsem musela přemýšlet nad tím, jak obrovsky silnou psychiku by skutečný Mark musel mít. Doporučuju, dávám pět hvězdiček a jedno srdíčko k tomu!

26.06.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

První kapitoly jsem si nesmírně užívala Zafónův styl psaní, knihu s tak povedenými slovními obraty jsem dlouho nečetla. Druhá polovina knihy mě pak naplno vtáhla do děje.
Souhlasím, že autor vytvořil atmosféru, která je opravdu jedinečná. Doporučuji!

09.05.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Těch prvních 100 stran se mi strašně táhlo, pak ale přišla jízda!
Backman umí charaktery, postoje, sny, bolesti, slabosti a silné rysy lidí krásně popsat.
A ta severská atmosféra mě taky baví. Skvělý čtenářský zážitek!

02.08.2023 5 z 5

Sakra povedená knížka! Kdybych učila zeměpis, tak ji dávám jako doporučenou četbu.
A myslím, že většina studentů by (snad) za ni byla ráda - aspoň na gymplu :)
Po přečtení mě Čína děsí zase o něco víc... Doporučuju a běžím pro navazující knížku mistra Marshalla!

15.03.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo, jak je kniha členěná a jak to všechno hezky zapadá do sebe bez toho, aniž byste se ztratily v tom, kdo je kdo. Román se čte opravdu moc hezky, ale myslím si, že je kniha trochu nadhodnocená.

15.06.2020 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Backman je úžasný autor, o tom žádná. Ale rozhodně musí být i skvělý posluchač lidských příběhů, trablů a zraněných duší. No a potom to umí bravurně "hodit na papír", že jo :)
Druhý díl nezklamal, třetí mi už samozřejmě leží na nočním stolku. Tak nějak vám ty medvědínské postavy přirostou k srdci a vy si říkáte, že byste v jejich situaci asi nebyli lepší. 5*

12.08.2023 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Moje TOP 3 povídky:
1. Chrám
2. Hrůzný stařec
3. Ultharské kočky (kdo miluje kočky, pochopí :))

Začínám číst Lovecraftův Komplet sebraných spisů postupně, Hrobka byla pro mě "seznamovací". Některé povídky mi nesedly vůbec. Musím se přiznat, že na Lovecrafta musím mít opravdový klid na čtení, nečte se úplně snadno. Nicméně věnovat některým jeho povídkám čas a 100% pozornosti se nepochybně vyplatí.

22.02.2023 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Celou sérii čtu postupně a po přečtení třetího dílu mám pocit, že Nebeský vězeň tvoří nezbytný pomyslný most, který spojuje předchozí dvě knihy a staví tak základ pro vyvrcholení celé série. Je tu méně té pověstné Zafónovy magie, ale i tak bych si netroufla dát méně jak pět hvězd. A navíc, kdy by nemiloval Fermínovy hlášky? :)

06.08.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná oddechovka, počet hlavních postav je tak akorát, abyste se v tom neztráceli.
Můžu zatím srovnat jen s "Prvokem" a ten mě bavil o něco víc. Přece jenom hlavní zápletka je tam tvořena originálním nápadem. Tady to trošku chybělo. Ale i tak pět z pěti :)

24.03.2021 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Po dočtení příběhu vás to emočně rozseká, ale jakmile to trošku odezní a utřete si slzy, uvědomíte si, jak krásný příběh to je a jak vás vlastně vnitřně posílil.
Krásně smutná kniha anebo spíš smutně krásná?
Doporučuju!

21.11.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ačkoliv se Inferno čte velice pěkně, přišlo mi strašně předvídatelné. Nevím, jestli jsem zaujatá, protože znám Dantovo Peklo a Florencii, nebo to tak prostě je. Scénář je podobný jak u předchozích knih s Robertem Langdonem, opět geniální společnice, opět maniak, který chce zničit nebo narušit stávájící svět. V některých pasážích se Brown tak strašně snaží o napětí až mi to přišlo úsměvné - na každé 10.straně někdo "zalapal po dechu". Pořád je to příjemné odpočinkové čtení, ale prostě jsem čekala víc.

20.02.2014 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Poutavá od začátku do konce. Ze stylu psaní je cítit magický realismus, těžko se věří, že je autor Angličan.

07.02.2012 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Top oddechovka! Bavila jsem se a těším se, jaký je Patrik Hartl režisér :)

15.01.2021 5 z 5

Málokterá naučná kniha je napsaná tak dobře jako tato. Vydržte do konce.
A jestli nevydržíte, přečtěte si alespoň poslední dvě kapitoly, jsou totiž nejzajímavější. ;)

12.10.2020 5 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Postava Andrease Correlliho je pro mě jedna z nejvíc fascinujících literárních postav. Kdykoli se u Zafóna objeví, vtáhne mě to naplno do atmosféry i příběhu.
Jsem ráda, že jsem se mohla s Correllim opět setkat, i když už mě dovydaná sbírka neokozloulila stejně jako samotná série pohřebiště.

21.05.2023 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Osm hor se čte samo. I když jsem si až po přečtení musela říct, že ten text nemusel být tak čiště surový a některé věci mohl autor více rozvést.
Stejnojmenný film z minulého roku nese naprosto identickou atmosféru jako kniha - klobouček režisérovi!

01.05.2023 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Tohle jsem si užila! Nečekejte knihu, která se týká jen pohybového aparátu, rozhovor s panem doktorem Kolářem má větší přesah. Čte se velice hezky, i když nemáte lékařské vzdělání. Teorie se střídá s reálnými příklady z ordinace. Témata rozhovoru jsou povedeně seskládaná. Doporučuji!

09.01.2022 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Magická, mystická, místy detektivní, místy až hororová. Za mě je tento druhý díl Zafonovy tetralogie povedenejsi než ten první. Všechno do sebe krásně zapadá. Epilog byl krásný. Běžím pro třetí díl.

25.07.2021 5 z 5

Zezačátku se kniha rozečítala hůř a tím, že normálně nečtu židovskou tématiku jsem to chtěla vzdát. Nicméně jsem ráda, že jsem to nevzdala, rozhodně román stojí za přečtení. Důvod, proč jsem po knížce sáhla je ten, že všichni víme kolik hrůzy Židé zažili za války, méně je ale známo, co se v přeživšími na území Německa stalo po tom. Autor na otázku odpovídá ve třech dějstvích na pozadí děje svých hlavních hrdinů. Odebrala jsem jednu hvězdičku za konec, který mi tam prostě nesednul.

09.02.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nepamatuji si, že by mě některá kniha více citově rozhodila než tato.

12.02.2018 5 z 5