Meda77 Meda77 komentáře u knih

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Příběh tohodle chlupáče všichni znají, tady není co hodnotit. PÚ byl, je a bude legenda, jako třeba u nás Mikeš. Každá verze je pojata trochu jinak, ale na to že medvídek zůstane medvídkem se nic nezmění. Prostě skvělý zvěřinec, mít ho doma tak se člověk ani neožení.

20.01.2022 4 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Pokračování legendární klasiky, která neutekla ani filmu, není potřeba komentářit.Stejně jako díl první suprová v letech minulých a bude i v letech budoucích, protože takové klenůtky už v české knižní tvorbě neuvidíte.

27.11.2021 4 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Beze slov.Čtvrtek je prostě star Československé tvorby, národní poklad. Rumcajs to je hold bourák. Opovažte se nesouhlasit a dostanete žaludem. Plnej knedlík 5stars.Mimochodem pokud se najde někdo s českou krví, kdo snad toho čorkaře nezná není něco v pořádku.

26.11.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zcela průměrná detektivní krimi, která je ovšem velmi přeceňovaná. Styl psaní je dobrý a čte se velmi snadno, ale jinak nic převratného. Profil sériového vraha je kopírování pořád toho samého dokola, už je to obehrané téma, jen s rozdílem v brutalitě různých vrahů v různých knihách. Valnou většinu knihy tvoří místy až "Šerlokovské" sbírání indicií a konec opět na pár stranách rychle a hekticky ukončený. Nechápu, kde čtenáři viděli ty místa plné napětí. Pokud považujete noční zahoukání sovy nebo prasknutí žárovky za napínavé, pak je tato kniha právě pro vás. Ostatní, kteří chtějí napětí a dynamický děj musejí jinam, např. Morrell, Ludluma, Silva, Forsyth, Preston a podobně. Kniha zcela průměrná záležitost, která nepřináší nic nového a ani nevylepšuje to staré. 3 starsy.

19.05.2022 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Postapo, která nepřináší nic nového. Ani zamyšlení, ani děj. Po většinu z 500set stran převládá jen psaní a psaní a psaní apsaní. Postavy nemají žádný charakter, příběh nemá napětí ani dynamiku. PROSTĚ NUDA JAK VOPRUZ. Na napsání 500set stran příběhu v uzavřeném prostředí musí mít autor opravdu zkušenost a ne malou, protože to není vůbec jednoduché. Tady tu zkušenost nevidím, ani být nemůže, autor má za sebou pouze tuto trilogii a Síle. Na trhu je spousta lepších titulů. Do pokračování se rozhodně pouštět nebudu, díky stylu psaní mě vlastně ani nezajímá co bylo a nebo bude. Za mě velmi slabý průměr.

09.04.2022 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Kniha je zdlouhavá, přesně jak píší uživatelé přede mnou. Ačkoliv takové natahováky nemusím nečetlo se to vůbec špatně. Thriller na přebalu knihy je opět nesmysl. Kniha je detektivní krimi, které místy dost připomíná spíše kompletaci vyšetřovacího spisu. Samotná zápletka i děj knihy by mohla fungovat, ovšem překombinovanost děje vytváří spíš úsměv než napětí. Autor se tak strašně snaží šokovat odhalením až to spíš působí jako, že si prvňáček vymýšlí proč byl za školou. Shrnuto, na konci knihy prostě máte pocit, že příběh by byl tak nereálný a těžko proveditelný, že byste ho spíš zařadily do fantasy a nebo měl autor hold dobrý "matroš". Nápad vcelku dobrý, provedení průměrné. Takže nic víc než poctivý průměr.

29.03.2022 3 z 5

Ptačí vodopády Ptačí vodopády Wilbur Smith

Jedna z nejsilnějších Wilburovek, autor v plné síle a kniha taky. Bez poznámek a komentářů skvělá záležitost. Plný počet.

04.03.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Hmm, nebylo to špatné, spíše takové průměrné počtení. Autor má jistě ještě kvalitnější počiny. Narozdil od současnosti, která se zaobírá honem očkovaných na ty jehlou nepoznamenaných, se kniha vyvíjí do detektivního vyšetřování s průměrným dějem. Kniha není špatně psaná, ale převážně u britských autorů se mi vždy zařezávají ponožky ze všudy přítomných názvů ulic. Angličani už by měli pochopit, že kvalitní román se dá napsat i bez znalosti geografie anglických měst a čtenář si jistě nekreslí na zdi mapu londýnského předměstí, jelikož by mu při úklidu jeho drahá polovička u každé z ulic jednu břinkla. Jinak průměrný počin z krimi žánru, až na ten zcela nevěrohodný konec, který by se hodil tak pro horor.

05.12.2021 3 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Autora není potřeba představovat,protože ti starší a moudřejší ho znají všichni a to nejen z povinné četby. Knihu si vzala do povinné četby většina z nás a to asi o něčem vypovídá. Kniha o příhodách ruských "málčiků" v prostředí tajgy je tak profláklá, že není třeba komentářit.Silné 4 starsy. Doporučuji.

01.12.2021 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Mírně lepší styl psaní než v prvním díle, je vidět, že autor se bude časem vyvíjet, tak později budu pokračovat. V tomto díle se párkrát usmějete, ale jinak je podobné čtení jako díl první, akce o něco více a celkově do průměrného hodnocení. Truhla je správné pako. 3 starsy.

21.08.2022 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Autor má lepší a zábavnější dílka, tohle spíše působí začátečnickým dojmem a chvílemi to působí jako blbost. Víceméně je to taková slátanina z autorových začátků, dá se u toho vypnout hlava a jen číst, ale když tuto knihu vynecháte vůbec o nic nepřijdete. Poctivé 2starsy.

16.08.2022 2 z 5

Akční volné pokračování prvního dílu. Trošku uspěchaný konec, ale jinak standardní kvalita v žánru beletrie. Pro zábavu a napětí bez zbytečného hloubání super oddechovka. Standardní 4starsy.

25.03.2022 4 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Opět krásný kousek od pana Štorcha, který ani neumí zklamat. Přesto, že se jeho tvorba točí okolo stejného tématu a období, se jeho knihy čtou velmi krásně. Jednak proto, že jsou dobré a jednak proto, že je dobrý i autor. Velmi silné 4starsy a doporučuji vše od Édy.

04.03.2022 4 z 5

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Naprosto nezáživná a nudivá kniha od autora, který jinak psát umí. V žánru detektivním úplný průjem a žánru beletrie taktéž. Kniha byla zřejmě publikována kvůli vydavateli. Není zde ani pořádný námět na děj, celá kniha působí chatrně, bez nějaké snahy se vyvíjet, jen tupé popisování okolí a podobně. Naprosto souhlasím se všemi negativními komety od ostatních uživatelů. Nedoporučuji a chabé 2starsy.Považuji za ztracený čas.

27.02.2023 2 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Kniha je pěkně stylově psaná, takovým tím českým způsobem. Děj má přímou linku a čtenář se v něm neztrácí. Valnou většinou se jedná spíš o detektivní román, který až na konci je thrillerově laděn do akce. Čtení není vůbec špatné, místy se tu nachází i humorné věty od hlavního hrdiny, akorát jsou tyto věty dost nevhodně umístěny vůči ději. V místech napětí by mělo být napětí, zvlášť pokud ho v knize zase tolik není. Jako celek pohodové a oddychové čtení, ale do výšin literární tvorby bych to nehnal. Takové poctivé a lepší 3starsy.

02.06.2022 3 z 5

Čtyři tankisté a pes - 2. díl Čtyři tankisté a pes - 2. díl Janusz Przymanowski

Pokračování prvního dílu opět skvělé, nutno spolknout oba skvosty.

04.03.2022 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Éda Bass je literární historií,netřeba komentovat. Kniha by měla být opět povinnou četbou. Úsměvný příběh o fotbalovém rodinném podniku, čte se fajn i pro mládežníky, kteří zrovna do ničeho nekoupou. Rozhodně lepší jak FIFA na PC. Pěkné 4.

25.11.2021 4 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

V mládí velmi známá sbírka baltských pohádek, krásně vyprávěno. Poctivé 4starsy.

04.03.2022 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha není špatná, psána stylově na pohodu a Weir mi připadá, že psát vcelku umí. Děj knihy je poměrně jasný už od začátku, takže po ničem nepátráte. Weirův humor je příjemný, ale pokud se někdo domnívá, že je ho tu tolik, aby to utáhlo knihu je na omylu. Hlášky jsou jen občasné a vykouzlí úsměv na tváři, nikoli bujarý smích. V podstatě kniha připomíná spíše vesmírný manuál, než napínavý příběh. Pro některé, kteří by radši akčnější děj to bude asi delší čtení. Objektivně dobře napsáno, dobré zpracování fyziky a astrofyziky v knize a dobrá dějová linie, ovšem nic co by se dostalo nad lepší průměr. 5starsů co tu dávají uživatelé naprosto nechápu, existují bravurnější autoři i knihy. No nechť každý jak chce.

21.12.2021 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Několikrát sfilmovaná záležitost svědčí o tom, že kniha je vážně dobrá, v podstatě nejlepší z tvorby pana Lema. Ačkoliv téma hodně probrané, tak si Solaris dokáže zachovat určitou originalitu ve vztahu setkání dvou civilizací, kde nejde o to kdo je vyspělejší, ale spíše o naprostou rozdílnost na hranici chápání obou z nich. Skvěle napsáno a skvěle se to čte. Pro kultovní vyznavače staré klasiky zřejmě povinnost. Hodně dobré 4.

06.12.2021 4 z 5