MayaBu MayaBu komentáře u knih

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Jako oddechová četba ano, ale čekáte-li děj s hlubší myšlenkou, tak sáhněte po jiné knize. Můj problém pravděpodobně spočíval v tom, že jsem si nijak zvlášť neoblíbila ani Violet, ani Kaspara. Ona byla přecitlivělá a plačtivá a on až příliš arogantní. Pustím se do druhého dílu (s jinou hlavní hrdinkou), abych měla nějaké srovnání.

05.01.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Mně přišlo Spáleniště ze všech tří dílů asi nejslabší. Nebylo to tolik čtivé jako první díl a taky dle mého s o stupeň nudnějším dějem.

04.01.2016 3 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Tuto knihu jsem dostala jako dárek od táty a moc se mi do ní nechtělo. Uznávám, že jsem vůči ní měla předsudky (měla jsem Thomase Brezinu zafixovaného jako autora dětských detektivek, kterým jsem nikdy nepřišla na chuť) a byla jsem mile překvapena.

04.01.2016 4 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Poprvé jsem ji přečetla jako malá a Pollyannu jsem obdivovala. Myslím, že mě tím svým neskonalým optimismem nakazila. Moc milá knížka.

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, čtena již několikrát. Je to zkrátka krásný a smutný příběh, který nepotřebuje 300 stran na to, aby vám předal spoustu moudrosti a aby vás hluboce zasáhl.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jde o první humoristickou knihu, která se mi dostala do ruky a zklamaná jsem nebyla. Těším se na druhý díl!

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tahle knížka mě během čtení naprosto pohltila, takže můj spánkový dluh se během Vánoc nijak nespravil :). Dle mého názoru byla však velmi středověká (i přesto, že se neodehrává v minulosti). Pro slabé povahy asi moc není