maximus13 maximus13 komentáře u knih

Děs Děs David Hidden

POZOR! HODNĚ, ALE OPRAVDU HODNĚ DRSNÉ ČTENÍ! Za mě velice kvalitní detektivka, kterou lze opravdu měřit s géniem detektivek Chrisem Carterem. Kniha měla logiku, spád i velikou míru napětí. Osobně se mi to četlo velmi dobře.

04.01.2024 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Do 3/4 knihy se to poslouchalo (audiokniha v autě) samo, ke konci odhalení malinko pod tlakem, až jsem si myslel, že celou dobu čekám na to kdo je kdo a jak se to stalo a takové nic moc vysvětlení a potom PRÁSK! Poslední 2 - 3 odstavce mě totálně rozsekaly. To bylo parádní. Pár vět a pak jsem jel pár kilometrů v naprostém tichu a vstřebával super zážitek z knihy.

04.01.2024 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Konečně detektivka s logickým závěrem. VELIKÝ bonus knihy je i její HOROROVÁ stránka. Číst to v noci na chatě zážitek pěkně umocnilo. Výborné bylo, že se vše vyřešilo racionálně a ne nějakými duchařskými výmysly. KNIHU 100% DOPORUČUJI. Slibuji, že se u knihy budete se výborně bavit. Je to jedna z mála knih, kde si opravdu budete říkat: "ještě jednu stránku, ještě jeden odstavec".

04.01.2024 5 z 5

Už budu! Už budu! Selma Lønning Aarø

Audio kniha do auta u které se nemusí přemýšlet. 216 stran se dá spíše přetrpět. Nejedná se o knihu ze žánru humor. Sto lidí, sto chutí. Někdo jiný by podobnou knihu psal s úplně jinými zážitky a možná i opravdu humorně. Tady knize do humoru chybělo opravdu hodně.

15.12.2023 1 z 5

Obětiny Obětiny Robert Marasco

(SPOILER) To byla tedy neskutečná slátanina. V žánru horor. Opravdu?
Naprosto ztracený čas. Celý příběh je o představivosti a zamilovanosti jedné blbky, která je celá paf ze starého baráku, který by si nikdy nemohla dovolit. Ale ten závěr knihy! Tady si dal pan spisovatel asi nějaký nový matroš, na který nebyl zvyklý. Protože napsat tak infantilní, nelogický, naprosto mimo mísu a žánr takový závěr, to chce být pořádně mimo realitu. Jó a proč se děje v domě to co se děje a kdo je za těmi dveřmi, když se tam musí nosit jídlo, tak těmito drobnostmi se autor vůbec nezabýval a nenamáhal se s vysvětlováním resp. úplně se na to vykašlal. Takže za mě asi tolik o této hororové knize.

15.12.2023 odpad!

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Je to literatura faktu, kde se dozvíte co všechno dělá a jakou šíři záběru a vědomostí má vlastně patolog (soudní lékař). Krásně vysvětleno i pro laiky. Šílené bylo, když byla mladá lékařka na stáži v NY ve chvíli teroristického útoku letadel na dvojici mrakodrapů. To co poté následovalo bylo naprosto šílené. Opravdu doporučuji přečíst. Pozor obsahují i pár drsnějších kapitol a popisů, kde chápu, že by to nějak jinak nešlo opsat. Respekt před povoláním lékařů.

27.09.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Musím souhlasit s některými níže uvedenými komentáři, že tato kniha nebyla úplně to top této mojí oblíbené autorky. Tím vůbec nechci říci, že byla špatná. Kdo si ji půjčí jako první ze všech napsaných knih bude určitě nadšen. Jedná se o takový psychologicky - detektivní příběh. Co mě však nadchlo, kolik a jaká tajemství má každý člověk a vlastně ho vůbec neznáme i když si myslíme opak. I přes to, že se jedná o vymyšlená příběh jsem si jistý, že taková a podobná tajemství mají i vaši blízcí a lidé v okolí.

25.09.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Fandím všem českým a slovenským spisovatelům. Proto padla volba na právě tuhle knihu této mladé spisovatelky. Byla to určitě dobrá volba. Mám v oblibě detektivky a už jsem jich přečetl, slyšel a viděl dost na to, abych si poměrně velmi brzy a správně tipl vraha. Nic to však nemění na kvalitě knihy. Užil jsem si velice pěkně popsané postupy vyšetřování a kroky vyšetřovatelů až do odhalení vraha. Komisařka je šílená workoholička a její staronový kolega byl ze začátku neskutečně na ránu. Nicméně se zajímavě doplňují a asi je dobře, že je každý z nich úplně jiný. Teď je na řadě další kniha z této série a to "Vesnice". Tak jsem moc zvědavý jak se to všechno posune dál.

25.09.2023 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Jak moc jsou dnes lidé naivní a lehkovážní s tím co jsou ochotni na internetu sdílet.
Kniha pro dnešní dobu velice aktuální. Líbilo se mi, že to vlastně ve své podstatě byla taková lehčí detektivka. Kniha určitě stojí za přečtení.

01.09.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Po dlouhé době jsem neuhodl kdo je vrah a to cením. Jak může jedno drobné rozhodnutí změnit lidem životy. Co všechno najednou vypluje na povrch. Jak začne všechno do sebe zapadat a jak jsou doopravdy věci jinak, než vypadají na první pohled. Krátká, jasná a logická detektivka, která se dá přečíst za víkend.

29.08.2023 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Opravdu po dlouhé době bych chtě dát knize klidně 7*. Dokonalá kniha. Upřímné hlášky autistického detektiva Hanka jsou prostě fantastické!!! Kniha měla logiku a děj, co měl opravdu grandiózní spád. Než jsem knihu dočetl jsem chodil všude pozdě, protože pokud byla chvilička, tak už byla kniha v ruce. JSEM Z TÉHLE KNIHY SAKRA NADŠEN!!!

29.08.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

(SPOILER) Lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku. Kde? V této knize nic takového není! Chtěl jsem poprvé vyzkoušet nějaké hutné české fantasy, ale tato romantická blbost s prehistorickým kmenem žijícím potmě v jeskyni? To byl romantický blábol a cestopis o Galerských horách. Těch pár vět popisujících litý boj má být jako ten slibovaný nářez od hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků? Nechte se vysmát! Toto je Young Adult knížka tak od 14 let. Prostě totální nuda a ztracený čas čtením této pohádkové knížky.

29.08.2023 odpad!

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Někteří lidé by prostě neměli mít potomky. Svojí debilitou a chováním založit dětem na sociální a psychické problémy by se mělo trestat. Prostředí ve kterém vyrůstali a jak s nimi bylo zacházeno produkuje další takovéto existence, které jsou nebezpečné jak okolí, tak bohužel i sami sobě.

29.08.2023 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Depresivní kniha o autistickém, protivném, sociálně nezačleněném dědkovi, který se celou knihu snaží vzít si život. Nic tak otravného a nudného jsem opravdu dlouho nečetl. Tím, že rozečtenou knihu opravdu VŽDY DOČTU, jsem to nakonec dal. Ale to nadšené hodnocení této bizarní a smutné knihy opravdu nechápu.

29.08.2023 1 z 5

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Krátké, hutné, úderné a depresivní. Proč má zrovna takto parádní kniha pouhých 168 stran? Chci ještě přídavek!

19.05.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Hodnocení čtenářů ve výši 87% hovoří zcela jasně. Bravurně napsaný thriller, kde si od začátku knihy užíváte, že víte jak to doopravdy bylo a pak PRÁSK!!!!!! Přijde závěr knihy, který vám svým závěrem a dokonale pasujícími detaily v celé knize vystřelí zážitek z knihy až někde do stratosféry. Dávám ještě o jednu * více nad hodnocení Databáze knih.

17.05.2023 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

327 stran do kterých je schovaná jednoduchá detektivka. Strašně moc okecávání stále dokola. Co sníst za jaký hřích, co dotyčný udělal. V jiném baráku zase, co sníst, za jaký hřích a furt a furt a furt dokola. Kniha vymyšlená na základě fantazie spisovatelky a jelikož se jedná o román mohou být klidně všechna fakta vymyšlená. Za mě osobně veliké zklamání, ale možná jenom nejsem správná cílová skupina pro kterou je kniha určena.

17.05.2023 1 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Někdo psal, že krásně navazovalo vyprávění z pohledu vyšetřování detektivů a samotného děje v únikovce. S tím se nedá než nesouhlasit. Ale toto je vymyšlený příběh od kterého všichni čekáme hektolitry krve, střev a oddělených končetin. V této knížce těch pár mrtvolek zemřelo skoro tak nějak i romanticky a za ne příliš dramatických okolností. Za mě naprostá slabota.

17.05.2023 1 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Dávám o jednu hvězdu navíc (čili plný počet), protože konečně nebyly v knize u zbraní a nábojů psány blbosti a autor si neplete pojmy s dojmy. Pro mě, jako aktivního člena střeleckého klubu to byla radost poslouchat. Všechny činnosti při střelbě, ráže nábojů, definice zbraní, všechno krásně hrálo. A příběh? No co, je to vymyšlené, ale já jsem se při poslouchání audioknihy v autě náramně bavil.

06.04.2023 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Milý distropický příběh. Moderní technologie, vyhřezlá střeva, useknuté údy, gangy úchylů... Co víc si přát. Mě kniha pobavila, takže dobře utracené peníze.

06.04.2023 3 z 5