mauvais-ange mauvais-ange komentáře u knih

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Hlavní myšlenky: Někdy nemusíme to, s čím bojujeme, zničit, někdy stačí pouze tomu pomoci. Ať se vydáš kamkoli, vždy se stejně nejlépe cítíš doma. Čarodějku nedělá klobouk nebo oblečení, čarodějku dělá její duše (a totéž platí i u lidí). Moc dobrá knížka.

2003: Česká fantasy 2003: Česká fantasy Vlado Ríša

Skvělá kniha, moc se mi líbila a některé povídky pro mě byly opravdu milým překvapením. I čeští autoři dokážou napsat kvalitní fantasy.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamlet patří mezi mé nejoblíbenější tragédie. Poutavý příběh a opravdu skvělý závěr. V divadle to vypadá možná trochu lépe, než když se čte, ale obě možnosti mají vysokou úroveň :-)

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tragédie Romeo a Julie - to je krásný a nesmrtelný příběh. Kniha se mi moc líbila, je dobře, že je příběh známý po celém světě a že se jím stále inspiruje mnoho autorů.

Vládkyně jestřábů Vládkyně jestřábů Marion Zimmer Bradley

V době kdy jsem tuto knihu četla (asi tak v 1. ročníku na střední škole), jsem ji řadila mezi mé nejoblíbenější. S Romilly jsem se tenkrát úplně sžila, prožívala jsem její zlost, radost i pláč. V knize se proplétá mnoho příběhů a vzájemně do sebe zapadají. Dnes nevím, jestli bych to viděla stejně, ale tenkrát mi přišla opravdu krásná a dojemná.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Kniha, co patří do povinné literatury a my jsme z ní navíc na střední škole psali několik slohových cvičení. Možná i proto se mi nikdy tolik nelíbila, když jsme pořád museli vymýšlet jakou charakteristiku dané postavy mají...Povídky nejsou špatné, ale mezi mé oblíbené nepatří.

29.11.2013 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z mých srdcových knížek. V této knize je neuvěřitelná síla. Viděla jsem i divadelní představení a to byla také nádhera.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Realistický pohled do světa narkomanů. Drogy, násilí, alkohol...přitom ale autor nechává čtenáře, ať si udělá obrázek sám. Mně se kniha líbila moc, má skvělý příběh i prokreslené postavy. A film také řadím mezi své oblíbené.

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Přiznám se, že nemám moc ráda nadbytek sprostých slov v knihách. Přesto jsem knihu přečetla a na autorův styl si docela zvykla. Líbily se mi povídky, které měly i jiné téma než jen sex a alkohol - kritiku americké společnosti a povrchnosti, za kterou lidé skrývají své slabosti. Autor ukazuje nejobyčejnější lidi takové, jací opravdu jsou. To se mi líbilo.

Život po životě Život po životě Raymond A. Moody

Kniha je velice dobrá, podrobně zpracovaná. Toho, kdo se o toto téma zajímá určitě nezklame. Pro mě byla hodně zajímavá, i když ke konci už těch informací bylo trochu moc. Co mě mírně "otravovalo" byly poznámky překladatele s odkazy na Břetislava Kafku.

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Ze začátku mě kniha moc nebavila, postupně se to ale změnilo. I když musím říct, že je tu trochu moc pesimismu, hlavně u hlavní hrdinky. Viděla jsem i film, ale ten se mi moc nelíbil - hodně scén je tam vynechaných, některé zase zbytečně přidané. I postavy jsem si představovala trochu jinak, takže kniha rozhodně lepší.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Hra se mi líbila moc, hlavně ten konec, i když jsem byla trochu v šoku. Nechtěla jsem si tenkrát dopředu číst jak to dopadne a pak jsem si říkala - ne, takhle to přeci skončit nemůže...S odstupem času mám stále více ráda knihy (i filmy), co nekončí dobře, protože jsou přeci jen více realistické. A o to tu jde :-)

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Hra se mi líbila, ale myšlenka vzniku robotů je spíše děsivá. Nahrazují veškerou lidskou práci a ujímají se vlády nad světem...Dokud se u nich neprojeví city a nepřijde překvapivý konec knihy :-)

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Tyto povídky se mi velmi líbily, jsou dobře napsané, většina případů se vyřeší obyčejným selským rozumem a nechybí v nich ani humor a ponaučení.

Nokturna Nokturna John Connolly

Sbírka zajímavých strašidelných povídek. Styl tohoto autora mám ráda a tak mi tohle sedělo. Příjemné navození strachu a některé povídky opravdu výborné.

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Charlie Parker v této knize vyšetřuje sérii vražd, která začíná vraždou jeho vlastní manželky a dcery. Do tohoto hlavního děje jsou zapleteny ještě další, rozhádané mafiánské rody a hlavně případ Catheriny Demeterové, za kterým stojí další série brutálních vražd, tentokrát malých dětí. Kniha je místy brutální možná až moc (co se týká právě těch malých dětí), ale jinak opět perfektní. Spojitostí mezi vším je vrah, který byl pro mě osobně dobře vykreslený a překvapivý. Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Johna Connollyho.

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Jedna z nejlepších knih od Johna Connollyho a zároveň jedna z nejzajímavějších co jsem kdy četla. I když ji vypráví chlapec, co má 12 let, pro děti určitě není, spíše pro dospívající, kterým se bude líbit místy i brutalita a zároveň z toho budou mít už trochu rozum. Pro mě je to kniha především o hledání sama sebe, o dospívání a o vyrovnávání se se smrtí, to všechno podáno výborně ve snovém světě.

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Toto byla první kniha, kterou jsem od Johna Connollyho četla a tím vlastně začalo mé nadšení z jeho knih. Kniha je výjimečná tím, že se děj částečně odehrává v Kutné Hoře, v kostnici, ta popsaná atmosféra tam je super. Stejně jako atmosféra celé knihy, záhadné, místy nadpřirozené, prostě povedené.

Brána do pekla Brána do pekla John Connolly

Úplně něco jiného než na co jsem byla u Connollyho zvyklá, ale to neznamená, že je to špatně. Kniha je určená spíše pro děti a psána je hodně vtipně, já jsem se u ní dost bavila, byla to zkrátka taková oddychovka.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Také moje první kniha od ní a byla super :-)

11.11.2013 5 z 5