MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Flanagan je sebavedomejší. Vzájomné doberanie sa hlavných hrdinov je veľmi milé a často aj vtipné. Teším sa na ďalší diel.

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Sekta bola docela príjemné osvieženie. Trochu mi vadí tá úplná neomylnosť hlavnej trojky ale čo už. Nejakých 15 rokov dozadu by som týmto knihám dával jasných 5*, v dospelosti vidím kopu chýb. Ale je to milé čítanie.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Série ktoré majú takto veľa dielov sa začnú pomaly vykrádať a opakovať a ich kvalita sa znižuje. V tejto naopak ma to začína baviť viac a viac. Aj keď decká už by mohli byť dospelejšie ale keďže je to primárne detské čítanie tak v poriadku.

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Možno menej akcie ale zatiaľ najlepší diel v tejto sérii. Ľahké čítanie, knihu nešlo odložiť. Prekvapil otvorený koniec, takže hor sa na ďalší diel :)

26.11.2021 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Oproti druhému a tretiemu dielu zábavnejšie čítanie, najmä posledná bitka bola zaujímavá (lukostreľba). Ďalší diel už je o dosť dlhší tak uvidím či budem pokračovať.

Ledová země Ledová země John Flanagan

Zaujíma ma ako sa postavy vyvinú tak pokračujem v čítaní. Kniha je dosť predvídateľná ale čítanie nenudí.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Keďže tieto knihy sú krátke tak pokračujem v čítaní. V tomto diely sa toho príliš nestalo, celkovo to bolo priemerné ale príjemné čítanie.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Veľmi milé, priamočiare čítanie. Osviežujúco krátke, za pár hodín kniha prečítaná. Problém mám s tým že postavy sú príliš čiernobiele. Dobrí nemajú žiadne zle vlastnosti a naopak. Ale je to primárne určené pre mladšie publikum tak prečo nie.

24.11.2021 4 z 5

To To Stephen King

800 strán to bolo na čistých 5*, skvele zobrazená šikana a uvažovanie malomesta. Strašne som Bowersa a ich partiu nenávidel. Žiaľ posledných 200 strán vyzeralo ako by bol King na drogách. Škoda. Napriek tomu neľutujem a idem si pustiť filmy.

24.11.2021 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Ďalšie stretnutie s Harrym Boschom a opäť kus klasickej starej detektívky, tentoraz s väčším počtom postáv a cigariet.

24.08.2021 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Kedže som nezačal chronologicky tak toto bol môj asi desiaty Connelly. Poctivá práca, ale treba uznať, že viacero ďalších kníh ma lepších. Harry Bosch super.

24.08.2021

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Na môj vkus trochu prekombinovane ale musím priznať že záver bol fantastický a celkový dojem rozhodne zlepšil.

07.08.2021 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tento Fitzek bol o niečo slabší než jeho iné super knihy. Postavy zaujímavé, príbeh napínavý, záver nachystaný na pokračovanie.

07.08.2021 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Záverečný diel série rozhodne nesklamal a nevadila ani dĺžka knihy. Erika a Patrik mi rozhodne budú veľmi chýbať a ešte by som sa do Fjällbacky rád vrátil.

07.08.2021 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Už klasicky dve časové línie a pasáž na ostrove docela strašidelná. Dobré čítanie.

25.03.2021 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Skutočne parádny diel. Prelínanie časových línií autorku zjavne baví a ja si to užívam tiež. Už len dva diely, za touto sériou mi bude smutno.

25.03.2021 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Zatiaľ asi najlepší diel. Dejová linka z druhej svetovej super, skutočne bavilo.

21.03.2021 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Dobrá detektívka, séria sa číta veľmi ľahko. Zapojenie reality show pútavé.

21.03.2021 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Dobré čítanie, solídne psycho, ale aj príliš veľa tehotenstva a telenovely. Napriek tomu čítam ďalej.

21.03.2021 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Zatiaľ najlepší diel. Zbožňujem prelínanie časových línií. Rozhodne temnejšie než predchádzajúce diely. Záver knihy napína na ďalšiu časť. Sem s ňou.

17.03.2021 5 z 5